Notting Hill Karneval 2008

Europe » United Kingdom » England » Greater London » Notting Hill
August 26th 2008
Published: August 27th 2008

Ahojte.

Tak som sa vam vybral v nedelu pozriet Notting Hill karneval.Je to vraj najvacsie podujatie svojho druhu v Europe, tak reku oprobujeme.Vznik sa datuje do roku 1964, kedy sa karneval usporiadaval v rovnakom case ako karneval na ostrove Trinidad.

Hlavna procesia mala byt (bola) az v pondelok, v nedelu bolo vsetko zamerane skor na mladez.Prve co ma po vystupeni z metra zaujimalo bolo jedlo, kedze karibska kuchyna ponuka niektore zaujimave pokrmy.Stankov bolo habadej, ale ponukali zvacsa velmi podobne jedla.Tradicne je marinovane kura na grile, grilovana kukurica, taka hnedava ryza, solene ryby, kozlacina a plantain - co je plodina co vyzera ako banan a je sa ako priloha.Ja som si dal kozlacinu s ryzou, salatom a kuskami toho divneho bananu - chutilo.Ako dezert sa ponukala lupana cukrova trstina a na pitie stava (pita priamo) zo zelenych kokosov - tu som si dal.Tiez dobra.

Samotny karneval spocival uz tradicne v pochode maskovanych tancujucich skupin po vyznacenej trase.Kazda s tych skupin mala so sebou este nakladne auto s aparaturou a nasli sa aj alegoricke vozy.Po stranach boli vsade navstevnici piskajuci na pistalky, fotografujuci a tancujuci zaroven.V bocnych ulickach boli stanky a velke diskoteky pod holym nebom.Obchody a bary mali vonku vylozene pulty a predavali predrazeny alkohol - dobre islo najma jamajske pivo.Kedze odpadkove kose sa asi z bezpecnostnych dovodov odstranili, na uliciach boli velke kopy odpadkov.Okrem odpadkov bolo vela aj policajtov, asi uz mali skusenosti z minulych rokov.Okrem par pripitych individui som ja osobne ale ziadne markantne porusenia verejneho poriadku nezaznamenal, co je pri takom pocte ludi (za 3 dni vraj do 2 milionov) pekny uspech.Za cca 5 hodin som si presiel celu trasu, co to pofotil a nieco aj ochutnal.Vcelku vydareny den.Zopar fotiek prikladam.

Zatial ahoj.

B.

Alegoricky vozAlegoricky voz
Alegoricky voz

Kde su tie casy...
Namazani (blatom)Namazani (blatom)
Namazani (blatom)

Vraj je taky zvyk, ze pred karnevalom sa treba namazat blatom na zahnanie zlych duchov.Tito to dorzali do bodky.
RecyklaciaRecyklacia
Recyklacia

Tito mali celu vyzdobu z recyklovatelnych materialov.Napriklad aj toho maskota a mavatka z plastovych tasiek.
Diskoteka Diskoteka
Diskoteka

Takychto diskotek tam bolo vela a podla mna sa predbiehali o to, kto dokaze vyprodukovat vacsi hluk.
Biznis je biznisBiznis je biznis
Biznis je biznis

Miestny podnikavec predava flaskovu vodu okoloiducim
Kokos alebo cukrovu trstinu?Kokos alebo cukrovu trstinu?
Kokos alebo cukrovu trstinu?

Vrch kokosu pekne odfiknut macetou, do toho slamku a mozeme podavat.S trstinou je to zlozitejsie - treba (samozrejme tiez) macetou olupat koru a nasekat na kusky.

Tot: 0.259s; Tpl: 0.012s; cc: 16; qc: 60; dbt: 0.0585s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb