Examene Cambridge in Pitesti - iunie 2013

Romania's flag
Europe » Romania » Muntenia » Arges » PITESTI
July 11th 2013
Published: July 11th 2013

Examene Cambridge in Pitesti in parteneriat cu British Council!!

In luna iunie 2013, dupa un an scolar in care cursantii centrului nostru s-au pregatit nu numai sa invete limba engleza cat mai bine, ci si sa sustina un examen Cambridge potrivit nivelului lor, ziua cea mare a sosit! Elevii s-au pregatit folosind manuale Cambridge University Press si lucrand foarte multe teste cu tipsuri si strategii, scriind multe compozitii tip eseu, scrisoare, raport, etc, fiecare cu specificul ei si exersand mult pentru proba orala. Emotiile au fost foarte mari si aici sunt cateva poze ale zilei de 15 iunie 2013 in care s-au sustinut probele de scris pentru nivelele Cambridge: YLE Starters, YLE Flyers, KET si FCE. Cu 3 zile inainte, pe data de 12 iunie 2013, dupa un curs foarte intensiv, s-a sustinut examenul Cambridge nivel CAE/C1. Pentru acest eveniment foarte important din viata lor am ales ca locatie hotelul Ramada, cu sonorizare deosebita si conditii adecvate sustinerii unui astfel de examen.

Un numar de aproximativ 60 elevi au sustinut in aceasta vara examene Cambridge prin centrul nostru in colaborare cu British Council. Asteptam cu mare nerabdare rezultatele la sfarsitul lunii iulie!!

Poze si mai multe la http://cursurienglezapitesti.ro/galerie-foto/examen-cae-iunie-2013-hotel-ramada

Tot: 0.094s; Tpl: 0.011s; cc: 12; qc: 31; dbt: 0.0548s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb