Den 16 – uz se nam to krati

Iceland's flag
Europe » Iceland » Southwest » Reykjavík
August 5th 2018
Published: September 14th 2018

Dneska uz jsem to tady jen tak zakoncovali.

U Arnarstapi jsme se prosli podel pobrezi a koukli na nejake cedicove utesy. Hezke, ale ohromeni jsme nebyli.

Dva pokusy vykoupat se nekde v hotpotu nekde pobliz u cesty byly uspesne na 25 procent. (Coze? Jakto? WTF?) První hotpot jsme nasli, ale byl obehnany jakymsi plotem a celkove vypadal, ze spis slouží k myti koni nebo ovci nez lidi. Asi to bude mit něco spolecneho s tim, ze 50 metru daleko stal novy plavecky areal. Jelikoz jsme o zadnou konskou vyrážku uplne nestali, tak jsme jeli dal. Druhy pokus uz byl uspesnejsi. Nasli jsme dokonce 2 hotpoty nedaleko sebe. První (říkejme mu hotpot 2a) byl velikosti mensiho sudu a veslo se do nej tak zhruba 2,5 člověka. Coz bychom i s mym brichem ještě splnovali, ale v okoli bylo asi 15 nedockavych (prevazne) cechu, tudíž bychom museli protáhnout dovolenou asi tak do pozitri. A hotpot 2b by vetsi, takze se do nej mohlo smocit asi tak 5 lidi. Ale hloubku mel asi 30 cm, takze to byl spis takovy polohotpot. A představa, ze si lezim v tom bahnicku a musim celou dobu zatahovat pupek, aby to nebyl největší ostrov v okoli, me nelakala. Takze jsme jeli dal. Ale jelikoz není dulezite se koupat, ale zúčastnit se, tak jsme alespoň nejake bludistaky vyhrali a proto jsem si zapocital tech 25 procent (Takto! FTW!)

No a pak uz jsme se dokodrcali do Reykjaviku. V pristavu měli hezkou plachetnici, na obou hlavnich tridach v kazdem obchudku uplne to same (a naprosto predrazene), v Hard Rock caffe naprosto bomba triko s rockujicim papuchalkem – nez jsem zjistil, ze papuchalk by byl na zadech, coz byl tak trochu deal-braker. No a samozrejme jsme zasli i k (skarohlidi by rekli jedinym) zajimavym mistum ve meste – k opere HARPA (zdarila kombinace sklo+beton+cerna ocel), sose Sun Voyagera (zpetne bych se bez toho asi obesel) a kostelu Hallgrímskirkja (ten se mi libil, ale na vez nemá smysl moc jezdil – je to placene a nic moc zvlastniho videt není)

Pak uz jsme jen prejeli do kempu Mosskogar, který vedli tak alternativni lidi, ze dokonce ani nebrali platebni karty(!!!!) Fakt první místo na Islandu, kde jsme potrebovali hotovost. Ale jinak to byl kemp moc hezky a dobre vybaveny, takze mu to asi odpustíme…

Tot: 0.094s; Tpl: 0.011s; cc: 11; qc: 51; dbt: 0.0578s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb