Molnarfici, Vietnam, 11.+.12.den

Asia » Vietnam » North Central Coast » Thua Thien - Huế » Hué
March 11th 2012
Published: March 11th 2012

11. den, pondeli 5.3., Z Kon Tumu do Hoi An

Moc mila pani z hotelu v Kon Tumu (Tring Vuong, 280.000,-/os/noc/bs) nam zajistila listky na autobus do Hoi An. Moznosti byli v 7h ci 15h, kvuli obsazenosti bereme odpoledni. Informuje nas o tom, ze cesta se bude konat malym autobusem - tranzitem, upime, ale neda se nic delat. Nechavame si prat pradlo a premyslime o tom,ze si rano pujcime motorku a objedeme okoli. Mame take zalusk na kavu a fresh v "nasem" kocickovemu baru, uvidime.

Rano vstavacka okolo 8.hodiny, bez budiku, po vcerejsi sprsce Red Bullu za 8000 VND se slivovici se nicmene citime sveyi 😊

Motorku nechavame byt, jdeme se projit mesteckem, kde turistu opravdu, yvlaste v tech odlehlejsich mistech, evidentne nevideli uz hodne dlouho. Cestou kupujeme 9kg meloun (za 35000 VND), snime pulku a jsme jak pumlicove, druhou pulku davame detem do destkeho domova. Jejich usmevy a mavani nas tesi, meli jsme jim tam donest jeste jeden..

Na hotelu davame sprchu a dozvidame se veselou novinu, jedeme velkym klimatizovanym autobusem, hura.Taxi, za 50000vnd na nadrazi, kde jeste v opravdu te nejhorsi hospode davame ryzi a kavu, a jde se do busu. Je to autobus od Mailinh, z venku vypada lepe, nez ze vnitr. Nicmene, sedacky se daji opravduhodne sklopit, a navic nas je ve velkem autubusu asi tak 15, maximalne.

Cesta je sakra dlouha - 6.5hod, prvni ridic navic ma ridicak snad jen tyden, nekolikrat jsme to za nech chteli vzit 😊. Za celou dobu jen 2kratke zastavky - na jedne chladime motor po dlouhem "skopci", na druhe,zaplat Buh, vecerime. UZ jsme byli hladovi jak psi.

Do Da Nangu prijizdime misto v 20h v 21:30, a nez se dostaneme do taxika, je o dalsi 0.5h vice. Po te, co Miki vyjednal cenu do Hoi An (cca 30km, tedy 400 000 vnd) a my nastoupili do taxi, si to pan asi spocital a presunul nas do konkurencniho (Vinasun je spolecne s Mailinh nejlevnejsi taxi sluzba ve Vietnamu). Vtipne.

My jsme ale utahani dorazili do hotelu az ve 23hod, i kdyz mel taxikar na taxometru 500 000vnd, vzal si od nas jen tech 400 000. Jsme ze vseho rozladeni, snad bude zitra lepe.

12.den, utery 6.3.2012, Hoi An

Vstavame na snidani po krasne 8.hodine, hura, konecne normalni, prazdninova hodina ke vstavani. Bufetova snidane v cene (hotel Southern Hotel and Villas, 24USD/os/se snidani, bazenem, lednickou a klimatizaci), tak tu si opravdu uzivame, konecne ne jen vajicka a bageta. Cpeme se ovocem a vsim moznym. Po snidani si pujcujeme kola a jdeme prozkoumat mistni plaz, od hoteluna kole asi 15minut, cca 3.5km. Pohodicka.

Krasna, temer lidupraydna plaz s lehatky a matracemi, bambusovzmi slunecniky, ktere se neplati, kdyz si clovek u jejich majitele da neco k piti a jidlu. Bereme, stejne tam chceme neco ochutnat (az nam vytravi 😊 A tak se slunime, radime v moci a vlnach, hledame muslicky,fotime vselijakou havet a relaxujeme. K obedu ryze a ananasova palacinka, mnam. Odpoledne se vracime do hotelu a zkousime bazen. Supeeer. Teplota luxusni, na delku asi 15m, tak se tam i da plavat.

V17 do mesta, zdarma bus od hotelu jezdi kazdou hodinu. Prichazime do centra kdyz se stmiva, krasa Hoi Anu vynika az v noci, je to opravdu krasne, temer az charimaticke mesto. Take uz chapu, zse sem lidi jezdi na nakupz. Tolik bot a satu jsem pohromade jeste envidela. Vse vam usiji na miru a za pakatel.

Zkousime Hoi Anske specialitky (Cao Lao), chutna, jako vse ostatni. Fotime lampionky, hrajici si deti, stanky, yapalene svicky, proste vse.

Po docela dlouhe prochazce prichazime na hotel asi ve 22h a usiname temer hned.

Jsme totalne spaleni od slunicka...

Tot: 0.057s; Tpl: 0.009s; cc: 8; qc: 24; dbt: 0.0266s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb