delta Mekong

Vietnam's flag
Asia » Vietnam » Mekong River Delta
August 14th 2012
Published: September 6th 2012

Vstavali sme pomerne skoro, rychlo sa pobalili, autobus nas vyzdvihol okolo 8 a za 3 hodinky sme boli v delte. Sprievodca nam s kamennou tvarou tvrdil, ze sa vola Buffalo, samozrejme, ze sme mu neverili, ale jemu toto oslovenie evidentne robilo radost. Trocha sme sa previezli po rieke, navstivili vyrobnu medu a cukroviniek. Exkurzia spocivala v tom, ze nam asi tak v desiatich minutach ukazali co a ako robia a potom nas tam drzali dalsiu hodinu a nukali nam veci na predaj. Lode na rieke boli plne vsakovakeho tovaru, prevladalo vsak ovocie a zelenina. Kazda lod mala stoziar s pripevnenou vzorkou ponukaneho tovaru, takze najst ziadany tovar nebol problem.

Pomaly sa zacalo stmievat a my sme sa pomaly presuvali k dedine s miestnou rodinkou u ktorej sme mali spat. Autobus zastavil v poliach, kde na nas cakali miestny mladenci s motorkami, aby nas odviezli na miesto urcenia. Samozrejme, ze na seba necakali a tak sa kazdy z nas na 15 minut ocitol sam s miestnym clovekom na motorke iducej po asi tak metrovom vybetonovanom pase, ktory sluzil ako chodnik a cesta zaroven. Nakoniec sme sa zasa vsetci stastlivo stretli u rodinky, ktora vyzerala velmi milo a mnohopocetne. Chlapci vyskusali psa a riecne slimaky. Po veceri sa nam este deti prisli pochvalit so svojimi domacimi zvieratkami - hadmi. Tito ludia boli farmary a pestovali pomelo. Pani nam ho sikovne krajala macetou a samozrejme to bolo najlepsie pomelo ake sme kedy jedli.

Tot: 0.256s; Tpl: 0.011s; cc: 8; qc: 47; dbt: 0.0868s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb