Hetfoi Bangkok- Wat Pho

Thailand's flag
Asia » Thailand » Central Thailand » Bangkok
February 16th 2007
Published: February 16th 2007

Reggel 6 kor erkeztunk meg a Bangkoki palyaudvarra, es az 53-as busszal 7 bahtert egy jo feloras varosnezesen vehettunk reszt, amig a Farangcentrumba, a KhaoSan Roadra nem ertunk. A busz ossze vissza tekergett a belvaroson, lathattuk hogy hogyn elnek a Bamgkokiak hetfo reggel. sugarutakon, bevasarlo kozpontokon, iskolakon vezetett at az ut, neha 5-10 es csoportokban sarga polos nok vagy ferfiak szalltak fel (a kiralyt szereto thaiok szine a sarga) hatalmas iskolak, jo kis piacok, sehol egy farang.... Mi van itt, kerdeztem, betegek a farangok? Hat nem, hanem egyszeruen akkora bangkok, hogy a belso teruleteken is tudsz ugy menni fel orat, hogy nem latsz turistat... igazabol a KaoSan a bagpackerek kozpontja, a gazdag turistak nem tudom hol szallhatnak meg, de biztos nekik is van egy jo kis helyuk. A masik dolog, hogy a bangkokiai joval masszivabb thaiok mint a hgyekben fent, sot, felutotte a fejet a jo oreg nyugati betegseg is, az elhizas...na nem ugy mint magyarorszagon vagy az usaban, de azert itt mar percenkent latni egy sulyos beteget. A Kao Sanon 50 batyuert taskamegorzot bereltunk egy jo kis guesthouseban, a rendorseg mogott (gondoltuk ott boztonsagban lesz), majd egy jo kis rizses zoldseg-kave utan kulturalis program utan neztunk (volt meg idonk indulasig). A Wat Phot, ahol a vilaghiru fekvo buddha van, meg a szinten hires masszazsiskola es faragvanyok, neztuk ki celpontul. A tuktukos 150 batyuert kivant elfuvarozni fejenkent, melybol a vegen 10-10 lett, viszont be mentunk 2 uzletbe, 10 percre, "erdeklodest kell mutatnotok" mondta a vezeto, mert igy kap benzinjegyet meg reszesedest. Mi ezt lelkiismeretesen meg is tettuk, egy turista irodaban vizumhosszabbitast es 4 napos laoszi hajokazast foglaltunk le, Ching Mai-i jszkaval egyutt (majhd tavoztunk a " hotelunkbe " utlevelert es penzert😊, egy divatszabonal pedig nagy nehezn megerdeklodtuk az oltonyoket meg a selyemingek arat. Az emberunk becsuletesen el is vitt minket a Wat Phoba. Itt egy arc meg a bjaratnal rank akart sozni egy jo kis varonezest (mondva, hogy a watphoban ma valami ceremonia van, es o jobbat tud ajanlani...), de amikor megtudta hogy 10 bahtert tuktukoztunk, elszontyolodott es mondta, hogy menjunk csak a wat phoba nyugodtan😊 szoval a kepbenlevos farangokat nem bantjak😊 A wat pho gyonyoru, legalabb 15 csodalatos szentelyepuletbol, a hatalmas "reclining" ataz hevereszo buddhaval es
szuper chedikbol all, de mi (szakmai artalom) masszazsrol szolo faragvanyokkal, meg a thai jogat bmutato koszobrokkal ("Contorted Hermits" azaz osszetkeredett remetek) voltunk elfoglalva. A masszazshelyre is beneztunk, jo draga a tanitas is, meg masszir is. Visszamentunk a khao sanra egy divatuzlet megtekintese aran (itt mr levettek hogy "csak utazgatunk",zsoltnak azt mondtak, hogy 3000 baht az alsogatya, es egy nevjegyel gyorsan kitessekeltek az uzletbol😊 mi pedig a Khao Sanon toltottuk a nap tovabbi reszet, vasarolgatvan, eszegetven, mozizvan a gyonyoru napsutesben, elraktarozva a napot magyarorszagra. 8 korul kiindultunk a repterre, kisbusszal, mely egy jo ora alatt meg is erkezett (hatalmas a varos!!!!) majd a repteren gerillazuhanyzas kovetkzett egy jo kis etterem wcjeben, papucs-turulkozo otthagyassal megspekelve, az utolso tomyam leves megevese, majd becsekkeles, es az elso magyarokkal valo talalkozs.... Itt tulajdonkepp veget is er a blogunk, el bucsuzunk sok szeretettel kedves olvasoinktol, de ne feljetek, holnaptol elkezdunk gyujteni a kovetkezo utunkra😊 Sawadeeeee kap!

Tot: 0.091s; Tpl: 0.009s; cc: 10; qc: 56; dbt: 0.0588s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 2; ; mem: 1.1mb