99.den - kuching (tura santubong)

Malaysia's flag
Asia » Malaysia » Sarawak » Kuching
May 20th 2019
Published: May 24th 2019

Ranajky si robim opat tie iste, toasty s dzemom.

Okolo 8.15 objednava ind grab a ide sa na turistiku.

Vodic zhovorcivy.

Vyskakujeme pri hlavnom vchode.

Tu domcek kde byvaju rangeri.

Zapisujeme sa do knihy, fasujeme mapu. Este upozornenie aby sme zacali zostup o 1500, i ked by sme dovtedy nedosiahli vrchol.

Okolo 1900 totiz rangeri kontroluju registracnu knihu a ak niekto neni odpisany udajne zacina po nom patranie.

Minuly rok patrali po jednom turistovy, ktory sa stratil. No ale podla mna to je len historka.

Spustam endomondo a ide sa.

Podla knihy je na trase 6ludi, ti vsak vyrazili uz okolo 7.00

Znacenie je vynikajuce ale ono neni kde sa stratit.

Su tu dva okruhy, modry kratis loop k vodopadu a cervena trasa k vrcholu.

Cervena je nasa.

Spaniel vyzera v dobrej kondicii, to sa vsak o indovy povedat neda.

Ideme dost pomaly oproti tomu co som zvyknuty.

Cestou nic zaujimave, prichadzame k vodopadu.

Tu vacsia pauzicka, malych sme mali dost aj po ceste.

Vodopad nic extra, dalo by sa tu trosku aj okupat ale voda nebola moc cista.

Ind si tu zacal dost nadlho fotit vodopad.

Ja so span sme zatial relaxovali na vyssom stupni.

Je tu i altanok ale pomalicky sa uz rozpada.

Po odpocinku nazad na trasu. Stale pohodicka, ziadne hrozne stupanie.

Prichadzame na razcestie. Hore sa ide logicky k vrcholu a dole je uzavrety trial. Povodne bolo v plane spravenie takehoto okruhu.

Stretavame tu starsieho domaceho, ten prisiel a aj odchadza zavretym trialom. Vraj v pohodicke, zadna zrada tam neni. Po par metroch stretavame dalsich domacich, tiez sli zavretym trialom.

Stupanie od rozcestnika je dost strme.

Tempo sa opat spomalilo.

Vyhladov moc neni. Tie co su, ponukaju pohlad na okolite more, ostrovcek a pieskove plaze.

Podklad trialu zvacsa korene stromov.

Prichadzame k prvym hlinennym rebrikom. Nieco na sposob slovenskeho raja (nebol som, tak len z pocutia).

Niektore su len metrove, ine aj dlhsie.

Pri asi takom 10m to spaniel vzdava. Strach z vysky.

Oproti nam idu nemky, singapurcania.

S indom pokracujeme dalej.

Rebriky, stupanie, lana.

Pri altanku oddych, potom klesanie a opat stupanie a dalsie rebriky.

Pri druhom to vzdava i ind.

Pokracujem konecne mojim tempom. Este asi tak zo pat rebrikov som pri vrchole.

Pomedzi kriky sa dostavam k altanku a oznaceniu vrchola.

Vyhlad najkor nic moc, bo oblacnost, no pochvili mam na dlani more, rieku, policka. Ale zas taky vau vyhlad to neni. Bombova bola hlavne cesta sem, hlavne rebriky.

Vyzmykanie pradla, nalepenie nalepky a prieskum dalsich vyhladov, tam vsak nic bo oblacnost, inak vsade slnecno.

Zahajujem zostup. Dolu to islo pomalsie.

Stretavam inda.

Ten cely rozklepany z rebrikov, na tom najvacsom nevie ist dole. Nohy sa mu uplne trasu.

Spaniel na tom neni o moc lepsie.

Obaja podla mna prvykrat pouzivali rebrik.

Pauza pri vodopade. Tu sa davame so span do treniek a relax.

Ind si opat foti vodopad.

Po tomto vodopade pokracujeme na modry trial kde je dalsi vodopad.

Cestou nas v korunach stromov sprevadzaju opice.

Prichadzame k vodopadu, tu piknikuje cinska rodinka.

Tento vodapad je vacsejsi a voda je cista.

Ideme na druhy stupen.

Do treniek a sup ho do jazierka. Voda chladna ale fakt bodla.

Po ovlazeny, ind to tu vsetko foti. Podozrivo moc aj spaniela, ten mu dava rozne modelingove pozi.

Spaniel je na ceste 14mesiacov, vsetko jv azia. V kambodzi ostal az dva mesiace, vietnam tez dva mesiace ale na 2x. Prvy mal pozicanu motorku a siel juh-sever, uplna bomba. Druhy krat presiel z laosu na severe. Po tejto navsteve sa mu vietnam totalne zhnusil vdaka vydrbanym ludom.

Z laosu a z ludi bol uneseny (zasrane lemri co si pamatam).

Na filipinach mal stastie na trojdnovu babu a len potvrdil, ze filipinky su top a samozrejme, ze sikmacky su uplne nachvoste.

Cul ide na posledny mesiac do thajska, bkk je pre nho jednicka. Thajky su vraj uplne top.

Po navrate domov, planuje rok pracovat (mechanicky inzinier) a zas ist cestovat. Vyhladovo by sa chcel za 10rokov usadit v thajsku (ma 31).

Ind dost cestuje, bol aj na islande a vo svajciarsku co su dost drahe destinacie.

Ma uplne vymakany fotak s kopou funkcii. Spust ovlada trebars mobilom.

Po dlhej pauze ukoncujeme po 8.5hod hrubeho casu 11km turu. Urcite to odporucam, ked uz nie ist na vrchol tak aspon k dobre dostupnemu prvemu vodopadu na modrom triale.

Po odpisani sa v zosite, ideme za spravcom ten moc ang nevedel.

Span dava mobil a vybavuje odvoz, najskor vsetko ok, no potom zrazu vodic zmenil retoriku a normalne polozil telefon.

Tak reku objedname graba, nech nam spravca sharne wifi, neslo to a on grab appku nemal.

1745 a do mesta nic nejde. Shuttle bus siel o 1700.

Stopovat nema vyznam, ved kto by zastavil trom chalanom.

Prichadzame do 10min vzdialenej cultural village. Podla spravcu odtial chodia taxi.

Pred tym vsak zastavujeme na vratnici jedneho rezortu. Wifi nam nechceli vratnici sharnut ale jeden siel zistit na motorke do cultural village graba.

Po chvili sa vratil, ziadny grab. Evidentne vsak tam bol zhanat predrazeneho taxika.

Nuz pred dedinkou, ind zhavi free wifi, neskutocne pomale. Ako sme cumeli do mobilu obehol nas shutlle bus (dodavka).

Ale mame stastie, je tu dalsia dodavka. Cena najskor 20rm/osoba, nakonec sofer dava na ofic 15rm.

Len este musime pockat na dalsich ludi.

Ideme k inemu rezortu.

Tu nakladame dve baby co sme stretli cestou na vrchol a dalsie ich 4kamosky

Nemky co su na stazi v singapure pol roka.

Cesta ubehla rychlo aj vdaka hudbe co nemky pustali a peknemu vyhladu ked sa jedna furt nacahovala dopredu.

Davam sprchu, chystam veci na pranie.

Vsetci traja ideme na veceru pred electra mall. Tu davame miestnu specialitu u cinana. Nudle s masom.

No pred tym este zastavka v merdeka mall, kde vyberam prasule.

Ind sa s nami luci, ide do prace. Robi na neakej podpore pre zakaznikov.

So span zapadame v tur.ulicke avsak v miestnom senku.

Plechovka piva je tu lacnejsia nez v obchodaku.

Osadenstvo tu hra neaku online bojovu hru.

Neskor sa s nami dava do reci chalan co je tu aj s tehotnou zenou.

On robi pre air asia. Uz je dobre opily. Kupuje nam velke pivo ale to odmietame a vyplacame ho samy. Stalo rovnako ako male (5rm) a bolo 9perc. Keby vim kupujem hned toto.

Neskor chalan odchadza ale po chvili prichadza nazad, bol len odviest zenu.

Opiveny nazad na ubytko.

Tu beriem igelitky s pradlom a kusok od ubytka do pracovne.

V menicke dostavam za prasule zetony.

Spustam pracku, rezim studena voda. V cene bol aj prasok a avivaz. Davkovanie automaticke.

Po prani, vsetko prehodene do susicky.

Okolo polnoci tu pralo dost ludi.

Pracovna s kl sa neda porovnat. Tato fungel nova a co je dolezite, susicka skutocne susila.

O 100 nazad na ubytko kde hned zaspavam.

Foto

Buchta : 2.2rm
2.5piva : 12rm
Pranie : 5rm
Susenie : 5rm

Tot: 0.038s; Tpl: 0.017s; cc: 8; qc: 23; dbt: 0.0135s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb