Borneo - Suhrn, naklady

Malaysia's flag
Asia » Malaysia » Sabah
June 22nd 2018
Published: June 26th 2018

Tuto cast malajzie som prakticky preletel. V pohode by som tu vedel stravit este dva tyzdne, plus dalsie dva na juhu.

Trosku sa mi vypomstilo ist sem bez planu.

Hlavne co sa tyka dedinky sukau, kde som mohol mozno ziskat lacnejsie ubytko resp balicek.

Druhe zavahanie bolo nekupa letenky medzi tawau a kk. Ta vychadzala skoro rovnako ako bus zo semporna do kk. Este tyzden a pol sa cena drzala ale potom uz vyskocila hore.

Stopocanie tu neni take lahke ako sa hovori. Hodnotim seba, pary ale hlavne baby to maju jednoduche.i ked aj polka co som stretol vravela, ze ziadna slava. Sa jej stalo trebars, ze auto pri nej pristavilo, vodic si ju premeral a pokracoval dalej.

Kazdy blog co som cital bol zhrozeny z palmovych plantazi ale mne to pripadalo normalne, jak u nas polia.

Ano je to nahovno ked sa vyklcuje cely prales ale oni chcu byt ako my.

Di caprio mal zaujimavy dokument o zemi. A tam jedna indka povedala velmi zaujimavu vec.

Vy ste si uz znicili a teraz sa hrniete ochranovat ine uzemia. Ale to, ze ste si znicili vam pozdvihlo zivotnu uroven a my chceme to iste.

Alebo tak nejako to bolo.

KOTA KINABALU (kk, tak to volaju domaci)

Byval som u cs a pomahal som je so stahovanim. Velmi zaujimava skusenost s cinskym zmyslanim resp robeni veci bez planu.

Mestecko fajn, hlavne nabrezie a trhy s jedlom. Ale viac ako 2 noci by som tu neostaval.

NP KINABALU

Dvojite vstupne cloveka riadne naserie. Ak clovek neplanuje vystup na vrchol jeden cely den mu staci na pobehanie dolneho parku.

Trasy su dobre znacene a udrziavane.

Jednoznacne odporucam

Ubytko

D'Villa Rina Ria Lodge - 4dorm, share sprcha, wifi len v restike. Jedine lacne ubytko v okoli. Na dve noci ok ale viac nie. Nedaju sa tu zavriet okna, v noci zima. Cena 20rm, s ranajkami 30rm. Odporucam bez ranajok, bo tie su nic moc a radsej si dokupit zvlast jedlo za rovnaku resp nizsiu cenu.

SUKAU

Dedina uplne mrtva. Obchod, restika tie tu necakajte.

Chodi sa sem hlavne kvoli plavbe po rieke a musim povedat, ze to je jeden z top zazitkou ale clovek musi mat stastie.

Ak ho ma uvidi kopu slonov, orangutana. Samozrejmostou su rozne druhy opic, vtaci, krokodili (maly ovsem).

Jednoznacne to tu odporucam. Len bacha na ubytka, dost velky problem najst lacne.

Ubytko

Sukau greenview bed&breakfast - jedine co som nasiel aj s balickom.
Dorm v pohode, ac, jedlo tez ok, prvy guide super, druhy slaby. Odporcam.Cena : 3d2n balicek, 2xdorm ac, 2xranajky,1xobed,2xvecera, 5xjazda po rieke,1xtreking v dzungli, doprava do/z sandakanu cena : 545rm

SEMPORNA

Mesto totalny otras, ak sa clovek nechysta potapat jednoznacne sa tomuto miestu vyhnut.

Co som cital neake blogy tak ludia boli nadrzany z morskych ciganov, je to rovnaka chatra jak cigani u nas, k muru a postrilat.

Potapanie bolo fajn, vrak lode (maly), obrovske korytnacky avsak dost silny prud, pre zacinajucich potapacov nevhodne i ked su tu useky aj pre nich ale zas obrovske korytnacky neuvidia. (2m mala jedna urcite mozno aj vac)

Ubytko

50hz dive shop - divecentrum orientovane na sikmacov t.j. moc to neodporucam, vacsina sikmacov su hovada co sa tyka potapania, i ked ja som mal stastie na tich normalnejsich. Dorm v pohode ale fakt max na 2noci. cena: 3xponor, 1x4dorm, ac, share sprcha : 405rm

NAKLADY

Ubytko : 65 r
Vstupy : 6 r
Ostatne : 970 r (zahrnute balicky sukao a potapanie(

Spolu : 15bd + 1320 r = cca 297€

Vysledna suma je nakoniec spravena z vyberov/zamienania

Tot: 0.724s; Tpl: 0.01s; cc: 8; qc: 41; dbt: 0.464s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb