36.den - padang

Indonesia's flag
Asia » Indonesia » Sumatra » Padang
March 18th 2019
Published: March 20th 2019

Este ma napadol jeden zazitok z kl letiska. Maly chalan (3) tam cural do pohara, to ako fakt nechapem preco ho mama nezobrala na zachod ale podstrcila mu pohar.

Na ranajky som behol hned vedla do Warkop Nipah. Oproti stankarom samozrejme trosku vyssie ceny. Obsluha velmi pekne male indonezanky.

Ukazal som na jedlo vedla stola a pochvili mi donisli nudlovu polievku s masom. Nudli fakt vela, prakticky to bolo bez stavy.

Riadne napraskany nazad na ubytko.

Indonezsky guide dnes odchadzal, takze na izbe budem len s ang babou.

Ti sli spolu na ranajky aj s fra parom (cestuju spolu).

Ja som sa vybral na spoznavanie mesta.

Prva zastavka na miestnej plazi.

Sice plaz by som to ani nenazval. Taky spinavsi piesok, natlcene pahule (alebo zeby tam vysadili stromy, to by ale nedavalo logiku) a same smeti.

No bol tu chladok tak som hned zrelaxoval pri sumeni mora a obcas hucani aut. Je to hned pri ceste ale ta nebola moc frekventovana.

Nechybaju tu ani pojazdne stanky ale tie boli pred obedom este zavrete. Na druhej strane cesty restiku co zivali prazdnotou.

Po relaxe po promenade (nic extra) kusok na sever.

Zahnutie k Museum Adityawarman. To ma typicku sumatrovsku strechu podobnu lodi, nieco podobne ako na sulawesi. Vacsina statnych budov je tu postavena na tento styl. Dnu som nesiel, muzea ma nezaujimaju, ak by bolo vsak gratis siel by som.

Obed som dal hned vedla muzea na jeho severnej ulicke v Warung Nasi Da Menk.

Osadenstvo zvacsa uradnici. Jedlo sa tu rukami. Na stole bola nachystana miska na oplachnutie ruk. Dal som si super rybu. Co ma prekvapilo chlapik mi nalozil az dva kopceky ryze. Takze super jedlo za super cenu.

Odtial popri skole a muzeu pokracujem v poznavani tohto sympatickeho mestecka. Samozrejme nesmelo spoza plotu skoly chybat good mornig sir, whats your name…

Na juznom konci muzea je postaveny pamatnik obetiam zemetrasenia co postihlo v roku 2009 padang.

Pokracujem k Mestský park Lapangan Imam Bonjol.

Premavka husta ale v pohode. Cestou opat pozdravy od miestnych.

V parku je velke futbalove ihrisko, kde jedno dieta pustalo sarkana. Za tribunou je maly lunapark. Rozne kolotoce pre male deti.

No a samotny park by bol fajn keby sa o nho starali. Smeti, chodniky rozbite a minimun laviciek. No nechybaju tu preliezky a kamienky na masaz noh.

Sadol som si pod bilbord kde bol tien a sledoval ludi.

Zvacsa handrove hlave studentky. Par starsich ludi.

Samozrejme tu nesmeli na severnej casti chybat pojazdne stanky. Ono pojazdne je relativny pojem, bo tieto stanky tu uz zapustili korene.

Moj dalsi ciel je najstarsia mesita na sumatre (mozno aj v indonezii)
Masjid Raya Gantiang.

Sem som sa dostal takou mini ulickou ksatira popri nevyuzivanej zel.trati. po oboh stranach bol trh.

Ludia boli dost prekvapeny z mojej pritomnosti.

Jedna handrova hlava z domu po mne aj vykrikovala (klasika meno, odkial som)

Mesita pre mna nezaujimava, bol som len vonku.

Odtial cez cinsku stvrt, je tu aj cinsky chram k rieke co usti do mora.

Na jalan pulau air zvacsa stare domy sluzacie ako skladiska. Neviem preco ale tato i vedlajsia ulicka mi pripominala marocke ulicky na dedinach.

Cez fajn most prechadzam rieku.

Na nej kopa rybarskych lodiek, velmi fotogenicke miesto.

Nazad sa dostavam po mostiku len pre pesich.

Nabrezie jl.batanag arau velmi prijemne. Fajn promenada, lodky, klidecek, rozkladajuci sa predajcovia jedla.

Pod mostom nipah si davam pauzu.

Hned ma ujko zlakal na trstinovy napoj.

Volaju ma k sebe miestny, tak ruky nohy a debata sa moze zacat.

Jeden chlapik mi dal plechovku kakaa milo.

Pri predavacovy napojov sa zastavili chlapici od volieb. Tak predavac i jeden prisediaci nelenilo a vypytali si volebne tricko.

Volby su 16.aprila. Vtedy pristanem v makasare.

Nazad na ubytko.

Tu spolubyvajuci hrali karty. Zistil som, ze ang baba je ozaj drbla. Ako keby mam s nu cestovat 2dni uz si to hodim. Prvy den bola s nou sranda ale nevim fakt je divna.

Neskor behnutie na zapad slnka k moru.

Este ma odchytil chlapik zo vcera co mi odporucil toto ubytko kvoli cene.

Stary dedo, ang vedel super, jeho praca je smetiar. Chodi po meste a zbiera odpadky. Idnonezania hadzu vsetko na zem, i ked obcas su tu vidiet smetiaky na triedeny odpad. Plastovy je vzdy prazdny, bo plast flase sa tu vykupuju, tie vyberaju lovci odpadov.

Inak to moje ubytko, ujko povedal, ze je lacne ale vacsina obyvatelstva tvoria guidovia aj so svojimi skupinkami.

Este zacal debatu o utoku na novom zelande, to mu neslo moc do hlavy. Vraj teraz su medzi indoneziou a australiou napate vztahy. Ja som utok zaregistoval len letmo, takze neviem kto a na koho zautocil.

Zapad slnka onicom. Slnko sa skovalo dost vysoko nad morom.

Uz po tme zastavka na jl gereja pri muzeu na jedlo.

Nalakalo ma grilovane kura. Dostal som len stehno ale chut omacky genialna. Jedlo sa rukami a na zemi.

Prisli aj spievajuce deti, najskor dievcata, tie od susedov dostali daky baksis a potom chlapci, ti nedostali nic.

Na ubytku relax v posteli ale do ulic ma vyhnal hlad.

Na ulici wuruk dost restik ale vsetko prazdne.

Parkujem v Lontong Khanza(?) a na radu domacich si davam zapadosumatrusku specialitu lontog.

Vegetarianske jedlo, chut nic moc.

Ale aspon fajn pokec s domacimi i ked chalani boli z bali.

Ujko ide na ostrov mentawai. To je surfersky raj, prave zacina sezona.

Surf je tu velmi popularny.

Pri platbe mensie nezhody, jeden chlapik vravi 8 druhy 6. Nakonec som to mal za 6k.

Pri ubytke sa zastavuje pri mne buzik co tu byva. Fakt otravny clovek.

I po ceste sa zastavil pri mne jeden motorkar, zasrani otravny guide.

Na izbe teda uz len ja anglicanka.

Ti vsak sli opat von, vcera boli na karaoke.

Naklady:

Vyber 1.25mil r = 77.49€

Bihun pekcah ( Warkop Nipah) : 22k r
2x Ryza, ryba, zelenina (Warung Nasi Da Menk) : 15k r
Trstinovy napoj : 5k r
2x Yani Homestay, 4dorm, sprcha na izbe, ac : 160k
Ryza, grilovane stehno, obloha : 19k r
Lontong : 6k r

Tot: 0.074s; Tpl: 0.009s; cc: 11; qc: 29; dbt: 0.0481s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb