Jakarta - Bogor - Bandung - Yogya

Asia » Indonesia » Java » Yogyakarta
April 28th 2007
Published: April 28th 2007

Ahoj pratele a kamaradi!
Tak se nam v Indonesii konecne podarilo najit Internet. Zeme je to rozlehla a zajimava, jen pocitaci tu zatim setri :]
Po priletu do Jakarty (Lufthansa se vysvihla) jsme na nic necekali a jeste vecer odjeli do mestecka Bogor, 50km vzdaleneho predmesti hlavniho mesta.
Postupne jsme se naucili vychazet s cinorodymi "domorodci", kteri nabizeji snad uplne vsechno za nekolikanasobne ceny (3x az 10x). Obzvlast Palo nabyva naproste dokonalosti ve vyjednavani cen - pomalu se mu dari nakupovat levneji nez mistnim.
Nebudu zabihat do detailu, po navsteve botanicke zahrady jsme se s mistnim pruvodcem Agusem vypravili na poznavacku mistni remeslnosti - dilna loutkare a kovotepcu, kteri vyrabi tradicni hudebni nastroje "gamelan" stala za to - Palo ma autenticke CD, mate se na co tesit ;]
Za husteho deste jsme nakoukli na cajove plantaze a skoncili v horkych vridlech Cipanasu (na kazdem pokoji byla termalni vana...).
Dalsi den jsme vybehli na aktivni sopku Papandayan (posledni erupce v r. 2002), nabrali do batohu par krystalu siry (at se mame o cem bavit s celniky) a namirili jsme si to pres ryzove plantaze a domorodou vesnici Kampun Naga na rychlikovou stanici.
Sestihodinovou jizdu vlakem v "biznis" tride bychom mohli popisovat hodiny. Snad staci, kdyz zminim, ze jsme behem jizdy odehnali par bezdomovcu a sest hodin jsme si namlouvali, ze s nami necestuje i stado stenic... inu biznis je biznis.
A propos, byl to taky den, kdy Jitka slavila narozeniny, dostala plastenku a skoncilo obdobi destu.

1st May 2007

Inu to je ten širý svt
Tak to vidíte. No ale mohlo být hoY. Hlavn, že štnic bylo víc než bezdomovco. Naopak by to mohla být trága. Tak pkné poYízení. A Jitce vše nejlepší. A Gratuluju k dárku. ;-))
2nd May 2007

Hola vsem pratele!!!!!
Biznis class vypada lakave...:-))) nebyla to nahodou "monkey buzniz class"? Fotky vypadaji exoticky, pocasi se zda ale nejake neuspokojive.Slunecne pocasi zustalo doma..)))) Gratuluji k narozeninam Jitko,stesticko, zdravicko a lasku, doma se plastenka treba v zime bude ale urcite hodit. Rozhodne si uzivejte pohodicky a tesim se na vypraveni o dalkach, az dorazite.Sandry, Pali, byt zatim nevyhorel ani neni vytopeny, tak se mate kam vratit...))) opatrujte se pipiky m. PS:Slovo "pipika" Sandra vysvetli, pokud se tak uz nestalo..)))

Tot: 0.068s; Tpl: 0.009s; cc: 6; qc: 51; dbt: 0.0386s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb