Odchadzame na juh

Asia » India » Goa » Palolem
December 4th 2006
Published: December 4th 2006

Vcera rano o 7:00 sme isli my s Davidom a dalsi 3 Kanadania na boat trip - pozorovanie delfinov. Sice sme ich videli dost vela, nepodarilo sa nam ich zachytit na kameru tak ako by sme chceli - hlavne koli vzdialenosti a tiez ked netusis kde prave su a potom v zlomku sekundy vyskocia nad vodu - nebola sanca tak rychlo reagovat. Nejake to video mam, ale myslim ze uz nebudem stahovat ziadne video sem na Travelblog, lebo nie som spokojna s kvalitou - nestoji to za tu namahu, necham si ich len napalene na CDcku a mozno nieco vymyslim ked sa vratim domov. Po intenzivnych rozhovoroch s Davidom a zvazovani pre a proti, som sa rozhodla ze odidem z Palolem beach a ideme cestovat na juh do statu Kerala. Mame v podstate ten isty program cesty (dokonca az na sever do Varanasi) a ked pojdeme spolu vyjde nas to o polovicu lacnejsie a bude to vacsia sranda - plus poziciame si motorku na par usekoch, co by som sama neurobila. Je to skoda, lebo tu to bol raj na zemi, ale je este tolko veci co chcem vidiet. Inac zacala som seriozne uvazovat o tom ze pojdem aspon na tyzden, dva na Andamanske ostrovy (1000 km od vychodneho pobrezia Indie v Bengalskom zalive)- jediny problem je to ze viza mi koncia uz 13.1. :-( Zistim si ako sa tam dostat z Kalkaty - videla som fotky a su NADHERNE, plus su jedny z najkrajsich miest na potapanie na svete, je tam 572 tropickych ostrovov - 36 je neobyvanych, je tam unikatna fauna a flora, sposob zivota a kultura akoby z doby kamennej... Dalsou moznostou by bolo neist do Varanasi ale zobrat let uz z Chennai (Madras) - nie je sice idealna doba pred Vianocami - ceny letov su vyssie, lietadla byvaju plne, ale ak to neurobim teraz pochybujem ze by som sa sem v najblizsej dobe (alebo vobec) dostala a budem to velmi lutovat. Takze, dnes vecer odchadame vlakom do mesta Kannur v Kerale a postupne obideme narodne parky - slony a ine zvierata, cajove a kavove plantaze, theyyam vystupenia - ritualne tance suvisiace s dobrou urodou - maju specialne saty, pomalovane tvare, naramky, vysoke ucesy - 8 hodin trva kym sa pripravia, tancuju pri bubnovani - vystupenie zvycajne zacina o polnoci a trva do obeda nasledujuceho dna. Tanec sa neuci v skole ale podava sa z pokolenia na pokolenie - je tam nezvycajna atmosfera. Kerala je uplne ina ako sever Indie - je to velmi urodny stat - vsetko je zelene, vela zvierat, ziadny stres, su tu krasne plaze (dokonca uz aj zajtra budeme pri mori), tesim sa na splavovanie "backwaters".

StarfishStarfish
Starfish

Je skvele pozorovat ako sa pomalicky zahrabava do piesku - vyzera to ako tancujuci clovek.

Tot: 0.05s; Tpl: 0.014s; cc: 7; qc: 24; dbt: 0.029s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb