257.den - battambang

Cambodia's flag
Asia » Cambodia » North » Battambang
October 12th 2018
Published: October 12th 2018

Z izby som sa vykopal az nieco po pol desiatej co bola chyba.

Na recepcii ma odchytil zrejme majitel.

Tak mu ukazujem potvrdenie o platbe.

Dava mi par info :

Mam gratis ranajky od 7.00 do 9.00 (na agode bolo, ze nemam). Motorka za 6usd na 24hod (zrejme semi ale to mi nevadi, je to len o cviku v nohe), bus do siem reap za 6usd, do bkk za 15usd (treba prejst hranicu pesi) alebo za 24usd (ostava sa v buse). V prvom pripade udajne colnici pytaju za vystupne razitko 5-10usd. Busi treba nahlasit den vopred.

Vonku pod mrakom, na jednej strane cernota.

Idem k miestnemu trhu (dolava z ubytka), ze dam nieco pod zub.

Obchodiky na ulici pootvarane, kopa ludi. Trh samy ovozel, maso ale nic pod zub.

Na ulici 120 alebo 121 objavujem stanok so snackmi. Tak objednavam podla predoslej kupujucej dve veci. Jedno hnede sladke pecivo a dve tycinky ala langos.

Zjedene na nabrezi.

To lemuju lavicky (!) fajn promenada i ked trava by sa zisla pokosit.

Misia pohladnice. Opat nachadzam len za dolar.

Na poste maju za pol dolara.

Po opusteny posty sa spusta dazd.

Skovavam sa pri kniznici. Tam je aj trh, zrejme nocny, bo cul vsetko zavrete.

Po kratkom dazdi pokracuje prieskum tohto mestecka.

Nic extra oproti ostatnym, vsetko rovnake, domy, obchody, ludia, premavka.

Co ma sere, zadny obchod s vodou, hlavne, ze tu je kopa obchodov s mobilmi.

Ocitam sa v nakupnom stredisku (street 135, road no3). No nist, zadnu supermarket. Na prizemy handry, druhe poschodie tiez a 3 a 4 zavrete. Pritom podla bilbordu maju fungovat vsetky.

Jak naschval prechadzam okolo dvoch zubarov ale do kambodze mkc doveri nevkladam.

V papiernicte nachadzam 10ks pohladnic za dolar. Sice nic moc ale nejde o obsah ide o ucel.

Pred postou si sada ku mne tuktuk a sleduje jak ich vypisujem.

Davam mu jednu nech napise tajny odkaz na babi pohladnicu. To je jediny clovek co dostava vacsinu pohladnic popisanych v lokalnom jazyku 😊

Prichadzam na postu, sok, ta uz o 11.00 zavreta.

Vonku sa pytam domacich. Ti rozmyslaju ako mi odpoved. Nakonec jeden ujko, holiday, open monday. Sakra som chcel byt uz v thajsku. No nist, dam nakonec ten siemp ream a skusim sa dostat na chramy cez plot.

35€ som neni ochotny dat za kamene, este samozrejme neakych 10-20usd za tuk tuk. Hehe ale za 90.min futbalu nemam problem to vycalovat.

Co ma prekvapilo na tomto meste, tak su zdraviace deti. Rodinka si ide a dieta ma pozdravi. Toto sa mi stalo prvy krat v tejto nic moc krajine.

Zatial ma niako neoslaovila. Jedine plus je tu lacne pivo a pekne opicky a to je dost malo na to, ze som za vstup vycaloval 30usd. A to mi kurvy na letisku ujebali aj jednu fotku. Mal som v pase dve, bola treba len jedna.

Opat trocha zacalo poprchat.

Na obed padam na ulici 125. Tam asi tri lokalne jedalne.

Dostavam uplne mini porciu comu zodpovedala i cena (1usd).

Prichod na ubytko a prekvapujuco skoro az troj hodinovy spanok.

Este som kukal ceny na https://www.camboticket.com , tie pasuju podla toho co mi vravel majitel ubytka. Tak to kupim cez neho.

Korejka z finska nakonec asi predsa len doleti. Vyzera to na 15-23.12.

Takze mozno si spravim vylet do budapesti a potom spolu do mama hotelu.

Pisal som lucasovi ci pojde do zahrebe fotit zapas ale vraj ak bude bez divakov tak nie (by mi donisol zimne veci). No vraj mi vie vybavit novinarsky preukaz a na zapas by som sa dostal. Lakava ponuka.

Poobede prieskum dalsej casti mestecka.

Na ulici 106 a 109 dalsi trh. Opat kopa ovozelu a oblecenia.

Domaci tu mali aj vybudovane dve drahy na petang (?). Proste sa hadzu gule, pravidla nevim. Dost ludi to sledovalo.

Na ulici kvanta ludi.

Navstevujem capital tour. Tu maju ceny bus listkov prekryte narozdiel od pp, kde boli viditelne. Do bkk zadreli 30usd a do siem reap 7.5usd.

Tak to kupim cez majitela hotela. Idem nakonec do siem reap.

Tam zistim cenu busu do bkk, ak to bude porovnatelne z letenkou, ta stoji cca 32€, serem na bus a poletim. I ked prilet o 23.00. T.j. spanek na letisku abo masaz s happyendom 😊

Ha len problem nemam prachy, musim volade zamenit eurace, bo 5usd poplatok zas nechcem davat. Tez som mohol vybrat vac penez.

Ako olovrant davam neaku placku plnenu masom.

Som najskor od suseda odsledoval ako sa to je.

Nuz k placke boli aj listy (salat, uharek a mata ?).

Berem salatovy list, natrham do nho trochu maty, do toho dam kusek placky s masom, zabalim a vlozim do ust. Samozrejme sa jedlo rukami.

Rodicom samozrejme pomahala dcera (8rokov?), umyvala taniere.

Zrejme tu fakt vela deti nechodi do skoly a hned od mala makaju vo firemnych podnikoch. Dost smutne.

Na nabrezi kupeny trstinovy napoj. Mala nachystany obri pohar ale ukazal som, ze chcem maly a bez ladu

Na lavicke relax a spisanie malajzie (4dni velmi rychlo)

Okolo dost rychlochodzarov.

Opat ma zdravili okolochodiace male deti.

Toto mesto sa mi zatial lubi.

Cez most (nh 5)_prechadzam na druhu stranu rieky.

Tu ma zaujalo kopa prenosnych restik. Tak som do najplnsej zapadol.

Cakacka na jedlo asi 15.min ale to nevadilo.

Bo akurat sa tu rozlozili predavaci piva (klout?). Aby nalakali zakaznikov davali kostocky.

Baba mi dala len 2x.

Inak mala flaska za dolar.

Obsluhu tvorilo opat malolete deti.

Jedlo ok. Ponukali tu aj slimakov, tych si dam asi zajtra.

Po jedle pokracocanie dalej.

Popri ceste par barov, luxusne hoteli.

Pri dalsom moste kolotoce.

Velka nafukovacia smyklavka, maly autodrom, maly konikovy kolotoc, hadzanie sipkami do balonov.

Davam si tu palacinky.

Obsluha vedela len cislovky, na ostatne veci len s usmevom prikyvovala.

Palacinku nic moc, uplna zuvacka.

Jak som ich jedol na lavicke, doslo male dievca a s otvorenu hubu na mna kukalo. Asi si myslelo, ze druhu jej dam. No nic. Dal by som jej a potom by si myslela, ze to je normalne a robila by to cely zivot.

Za mostom promenada pokracovala.

Ta plna ludi.

Bezci, rychlochodzari, futbalisti, zumbisti ( na voze pristavene repraky ludia cvicili, zrejme dobrovolne vstupne). No a boli tu aj chlapci co hralo bedminton ale nohami. Proste podobny kosik, len ho odrazali podrazkami slapiek.

Outdoor telocvicna nesmela chybat. Ta plna.

Na lavicke sledovanie sportujucich ludi, hlavne opiciek samozrejme.

V uliciach kvanta ludi, kopa motoriek.

Na motorke vacsina dvaja, traja ludia. Ak isla rodina tak 4 ludia (2dospeli a dve deti). Vydel som aj pat ludi. No i tak specialisti na motorky su bezkonkurencne vietnamci. Ti odvezu aj cely dom 😊

Cez den bolo aj dost cyklistiek. Tu zvacsa dvaja ludia.

Na tuktuk sa tu da vyuzit aj appka . nieco podobne ako uber ale neskusal som. Skusim si to ale nainstalovat, ze aku cenu to hodi v angor wate.

Presun do vcerajsej restiky, bo inde som nevidel pivo za 0.5usd.

Obsluha po tretie pivo ok ale potom ako sa restika vyprazdnila ignoracia.

Zaujimave bolo sledovat fra (alebo belg) par.

Strasne dlho vonku studovali menu.

Potom sa usadili, studium pokracovalo. Objednavka. Donislo im nieco ine, tak reklamacia.

Potom zaplatili tazke prachy za indicke jedlo v restike a sli na skurti kade lahsi.

Nepochopim, cestujem do kambodze a dam si predrazene indicke jedlo.

Este keby to boli expati tak ok ale tito rychlo turisti skoda reci.

Drbem sa cez pol sveta aby som si dal mcdonalda alebo pizzu ci aby som zapadol do nobl restiky.

Ako ja tez obcas niekde takto zapadnem ale je ine ist niekde na 2tyzdne a ine na pol roka, ked uz clovek obcas potrebuje do ust neaku povedomu chut.

Zajtra v plane motorka. Ak by sa dalo platit kartou bolo by to super. Ubytku asi booknem cez agodu (ak sa nebude dat platit kartou).

Po 3 pivach presun na ubytko. Dal by som opat viac ale obsluha nula bodov.

Cestou ma zastavil motorkar a ponukal odvoz za kurvami.

Na izbe volanie z domov. Z 20ryb v akvarku uz len 9ks.

Super sprava, v zahrebe sa hra. Cul uz len najst niekoho kto mi donesene balicek s par teplimi vecami. (Len termopradlo a jeden dlhy rukav).

2xsnack : 1k k
Maly trstinovy napoj : 2k k
Nudle s masom : 6k k
2xpalacinka s trochou coko : 2k k
3xmale capovane pivo : 1.5usd

Tot: 0.616s; Tpl: 0.012s; cc: 9; qc: 44; dbt: 0.3392s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb