Amristar

Asia » India » Punjab » Amritsar
March 17th 2008
Published: March 17th 2008

Nocu je najlepshiNocu je najlepshiNocu je najlepshi

ali je tesho uslikati nashom kamerom
Napustismo planine, na nashu veliku zalost, i odosmo u Amristar, grad Sika i Golden Templa. Siki su super domacini, u okviru svoje najvece svetinje obezbedili su besplatno spavanje i klopu (20000 ljudi nahrane svaki dan), i za razliu od Hunsa ne traze nigde nikakve pare, mada su donacije dobrodoshle.

Nakon shto smo se osvezili pod tushevima sa toplom vodom(shto je ovde retkost, u indiji izmisliti toplu vodu ima sasvuim drugo znachenje, kao uraditi neshto nemoguce), proshetali smo malo gradom, obishli neke hramove i predveche sedamo u dzipove i idemo na granicu sa Pakistanom. Indici imaju goru modernu muziku i od nas, i grka, i turaka, i svih. Na svu srecu autobusi su im totalne krshine i nemaju ozvuchenje pa nas nisu toliko gnjavili. Na svu nesrecu ovaj dzip je imao kasetash, koji zavija, a mi smo za sapuntika imali kretena koga je svaka pesma pogadjala u dushu te je ovaj iz dubine iste urlao ceo put.

Indija i Pakistan su izrazito loshim odnosima, imaju samo jedan granichini prelaz, koji ne radi nocu, te su od ceremonije zatvaranja napravili totalnu ludnicu. Oko prelaza su izgradjene tribine, dolaze hiljade ljudi iz cele zemlje, atmosfera kao u finalu svetskog prvenstva. Treshti muzika,
Golden TempleGolden TempleGolden Temple

Glave moraju biti pokrivene u celom kompleksu a cipele nesme ni u rancu da se unose
opet ih obuzimaju neke chudne sile, i igraju, pevaju... U jednom momentu milicija rashcishcava put i ceremonija pochinje. Vojnici izlaze jedan po jedan i u stilu Silly Walks skecha Monty Pythona (Lonely planet) shetaju do granice, skidaju zastave, dernjaju se, uz sve ukupno odushevljenje publike. Slichna predstava se odigrava sa druge strane, dok ljudi na tribinama pokushavaju da nadglasaju drugu naciju. Indici su totalni Indijanci!

Vracamo se nazad i posle pizze idemo da se divimo lepoti ljudskog rada, Golden Temple(nije bash kao priroda na Himalaji ali...). Mnogi tvrde da je lepshi i od Taja, nama nije ali ostavlja dubok utisak, posebno zahvaljujuci gomilama ljubaznih Sika, sa njihovim ogromnim turbanima, nozevima, machetama i kopljima koje nose i dan danas. Ostaje nam samo da odemo na partiju povracanja i spavanje.

Danas smo ceo dan proveli u muzeju Sishke istorije i oko hrama, a uskoro nam krece voz za Delhi nashu poslednju destinaciju...

17th March 2008

"Ostaje nam samo da odemo na partiju povracanja i spavanje." LOLz, znam da vama nije smesno al meni jeste. nego kad se vracate? tako sa bradom podsecate na vaseg caleta, vise dusan nego dejan.

Tot: 0.046s; Tpl: 0.01s; cc: 8; qc: 23; dbt: 0.0274s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb