Stvrty den: Cisarske zahrady, muzeum, Shinjuku a surove ryby

Japan's flag
Asia » Japan » Tokyo » Shinjuku
March 13th 2008
Published: March 13th 2008

Dobry den!Mam za sebou dalsi den v metropole.Kedze som v utorok nestihol navstevu cisarskych zahrad, siel som tam hned rano.Areal je obrovsky a bol to predtym v podstate mestsky hrad Edo, takze su vsade kamenne hradby, vodne priekopy a zatarasy.Nie je to teda typicka japonska zahrada, ale oplati sa pozriet.Su tam dovezene rozne rastliny a stromy z celeho Japonska.Japonci su dobri zahradakri, takze je vsetko velmi pekne upravene.

Po prehliadke zahrad a malej prestavke som sa vybral do muzea.Moc do muzei nechodim, ale toto je muzeum japonskej vojnovej historie, takze prebudilo moju zvedavost.Muzeum sa vola Yushukan a je sucastou chramoveho komplexu Yasukuni Jinja, postaveneho na pocest japonskych vojnovych hrdinov.Expozicia je velmi moderna a vidiet tam predmety z cias smurajov ale napriklad aj clovekom riadene torpedo z 2.svetovej vojny.Ako vzdy pri podobnom type muzei, som odchadzal posledny, ked uz bolo zatvorene.Nikdy to akosi nestihnem, asi pomaly citam.

Po navsteve muzea som zamieril do Shinjuku.Vsade pisu, ze ak mate jeden den v Tokyu, chodte do Shinjuku, tak som bol zvedavy o com to je.Je to vraj najrusnejsia stvrt Tokya a rusno tam veru bolo.Sidlia tam mnohe firmy, urady a vsade je kopec mrakodrapov.Ked sa skonci pracovna doba, hufy uradnikov a biznismanov sa rozbehnu do zabavnej polovice Shinjuku, kde su same restauracie, bary, herne atd.Po uliciach pobehuju nadhanaci a lakaju okoloiducich do svojich lokalov.Kedze ja som nic nerozumel, nikde som sa nalakat nedal.A este neony, tie su v Shinjuku vsade.Na zaver dna som sa rozhodol dopriat si nejaky kulinarsky zazitok.Zacal som tak snorit pomedzi tie ulicky a hladal nieco zaujimave pod zub...a aj nasiel.Bola to taka mala restauracia a ponukali jedla zo surovych morskych plodov.Ked to jedia ini, povedal som si, snad to prezijem dako.Tak som si pekne podla obrazku objednal a cakal co teta donesie.To objednavanie je inac zaujimave.Su v mnohych tych stravovacich zariadeniach take automaty, kde treba hodit mince, stlacit prislusny gombik s obrazkom pokrmu, zobrat vydavok a vypadnuvsi listok podat pri pulte.Ale ma to logiku, aspon nemanipuluju s peniazmi.No ale spat k veceri.Teta doniesla tacku a vyzeralo to presne ako na obrazku,Som to najprv odfotil, foto je prilozene, aby som pripadne vedel ukazat zachrannej sluzbe z coho mi je zle.Ale nebolo, bolo to vyborne.V miske bola ryza s nejakymi bylinkami a na tom cervene ikry, nejaka surova rybka a este cosi biele, co neviem presne co bolo.K tomu trochu silneho vyvaru a mlete wasabi - odporucam.

Zatial tolkoto, este jeden den v Tokyu a zajtra rano sa presuvam na jeden den do Nikko.Do Tokya sa este vratim okolo 20.3. tak dufam ze stihnem aj Kabuki.

Areal Yasukuni JinjaAreal Yasukuni Jinja

ShinjukuShinjuku
Shinjuku

...vsade same neony

16th March 2008

Ta fotka s tymi stromami je super, v pozadi tie budovy. taky kontrast ako v tych sci fi filmoch . udrziavane zahrady a hyper tech ... hech .. a to tokyo to vyzera ako z filmu tokyo drift to je ono ? :D:D:D:D:D
17th March 2008

Presne
Hej to bolo z Tokya a vyzera to presne tak ako vo filme :)

Tot: 0.036s; Tpl: 0.01s; cc: 13; qc: 23; dbt: 0.0178s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb