Vincente Perez 2

South America » Chile » Los Lagos » Puerto Varas
December 14th 2007
Published: January 12th 2008

Summary in English:
There is also a volcan Osorno in the Chile, not just a town Osorno. So we decided to have a closer look at this volcano as well. We travelled through Puerto Varas to a small village Petrohue situated just next to this volcano. It is a beautiful place on the lake. There are very nice waterfalls Petrohue as well with wonderful view on the volcano. We spent there a night in a family camp and had a nice smoked trout for a dinner 😊

Kedze sme tolko casu stravili v Osorne, tak sme sa rozhodli pozriet si aj sopku Osorno. Ale ta je trochu dalej. Tak sme sa z Osorna presunuli cez Puerto Varas do Petrohue - malickej dedinky, ktora existuje asi len preto, ze z nej chodia lode na vyhliadkove plavby a jednu scenicku cestu veducu az do Argentiny (pre nas z financnych dovodov nepristupnu). Je tu jeden hotel, kemp na druhej strane rieky kam sa da dostat len clnom. A 6 km dole po rieke su Petrohue vodopady z kadial je pekny pohlad na sopku Osorno. Asfaltka vedie len po vodopady 😊 do Petrohue uz len prasna cesta, ktoru sme si presli dvakrat peso 😊 V kempe vladne rodinna atmosfera - su tam dvaja starusikovia, jeden o barlach a jeden bez zubov, ale velmi mili a ochotni. Este je tam aj jedna starenka, ktora nam prichystala paradneho udeneho prstruha - to bola dobrota. Ked sme prisli tak bolo velmi pekne pocasie, ale dalsi den boli mraky opat nizko, takze zo sopky nebolo nic vidiet a my sme sa zbalili a pobrali kade lahsie do Argentiny dufajuc v lepsie pocasie a lacne steaky 😊

my a sopkamy a sopka
my a sopka

a zlte kriky :) - vsade to tu kvitne
vecerne cakanievecerne cakanie
vecerne cakanie

na lod, ktora nas prevezie do kempu
zapad slnkazapad slnka
zapad slnka

vyhlad na Puntiagudo vecer z kempu

Tot: 0.142s; Tpl: 0.01s; cc: 27; qc: 89; dbt: 0.0981s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb