Patagonia 1

Argentina's flag
South America » Argentina » Chubut » Valdes Peninsula
April 2nd 2011
Published: April 3rd 2011

Patagonia, kraina stepow, wyzyn, unikatowych zwierzakow, kilometry przestworzy bez zywej duszy.

Naszym pierwszym przystankiem w Patagonii byla miejscowosc Puerto Madryn - zwabil nas polwysep Valdez - unikatowa flora a szczegolnie fauna - zobaczyc mozna orki. Niestety nie mielismy szczescia ich zobaczyc ale za to widzielismy kolonie sloni morskich, ktore przybywaja tu specjalnie aby przywitac na swiat potomstwo, na ktore z kolei Orki poluja w godzinach przyplywu - szczegolnie szczeniaki, ktore ucza sie plywac - sa bardzo lakomym kaskiem. Niestety orki tego dnia chyba byly na diecie. Oprocz tego widzielismy lwy morskie, odwiedzilismy kolonie pingwinow, ktore zmienialy upierzenie. W sezonie (lipiec-listopad) polecam odwiedzic te miejsce - mozna zobaczyc wieloryby.

Z Puerto Madryn pojachalismy do El Calafate podziwiac lodowiec. Niesamowite zjawisko przyrodnicze, musze przyznac, ze jedna z najbardziej niesamowitych cudow natury jakie widzialam. Niestety ... lodowato!!!

Z El Calafate dotaszczylismy sie do El Bolson - piekna miejscowosc polozona tuz przy granicy z Chile, otoczona wzgorzami zza ktorych wylaniaja sie zasniezone szczyty Andow. Spedzilismy tu dwa dni na dlugich, wielokilometrowych trekkingach i drugiego dnia wlezlismy na szczyt gory Piltriquitron 2260m.n.p.m. Przyznam, ze gory nie naleza do moich ulubionych krajobrazow, postanowilam jednak wdrapac sie na gore dla rozruchu, po wielogodzinnych tulaczkach autobusami. Niepowiem zakwasy, spuchniete dlonie i kilka odciskow swiadcza, ze nie byl to pikus ;-)

Patagonia jest piekna, jednak przyznam, ze gdyby nie Clint raczej bym tu nie zawitala, jako ze nie jestem fanka zimna, czapek i kilku warst ubran. Jednak przygoda zostanie jak zwykle nie zapomniana. Zdjecia bede umieszczac z kazdej miejscowosci osobno.

Uwaga dla moim wszystkich - jest was kilkoro - przyjaciol i znajomych - fanow motorow... Patagonia jest wymarzona kraina na eskapade na motorze! Polecam w 100%.

Nastepnym przystankiem bedzie - Mendoza - kraina cudnego argentynskiego wina!!Mniam

Serdeczne dzieki za komentarze, usciski dla wszystkich.

Love

Agnieszka

6th April 2011

ooo..
dla takich widokow warto pomarznac

Tot: 0.257s; Tpl: 0.01s; cc: 18; qc: 65; dbt: 0.0496s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb