Fiji - nádhera

Fiji's flag
Oceania » Fiji » Malolo
December 3rd 2014
Published: December 31st 2014

Nejkrásnější věc, co se dá na Fiji udělat, je nechat se odvézt výletní lodi na jeden z nedalekých ostrovů.

My jsme si koupily denní výlet za $134 (nebo 143) a strávily den v ráji. Potápění, oběd v ceně, lehátka, krásný modrý oceán..ach 😊

Po pár dnech v Nadi jsme jej konečně opustily (ještě předtím jsem ale pořádně vyfotila ten barevný hinduistický chrám) a vydaly se po jihu pomalu do hlavního města Suwa. Původně jsme chtěly zůstat někde ve třetině vzdálenosti mezi Nadi a Suwa, ale místní nás varovali, že prý by tam pro nás nebylo bezpečno. Takže jsme strávily 2 noci v resortu 2/3 cesty od Nadi a jely na túru do místní vesnice a k vodopádům. A taky si vypily místní nápoj káva. Řeknu vám, je to…"zajímavé" 😊 Funguje přesně opačné než káva, uspává. A je kolem něj taková tradice: Káva se pije jako přivítání ve vesnici a připravuje se z prášku káva a studené vody. Pije se z poloviny kokosového ořechů a předtím, než vám ho podají musíte tlesknout a říct Bula. A když to dopijete, ostatní tlesknou (3x) a 'náčelník' řekne Malá (což znamená do dna nebo tak něco 😊).

Místní vesnice mají dveře otevřené - všichni jsou de facto jako jedna rodina. Víceméně všechno sdílí, pomáhají si….Mohli jsme se tam volně procházet i fotit.

Vykoupaly jsme se u vodopádu, nakoupily něco ve vesnici a hurá do Suwy.

Suwa je hlavní město, takže o něco více nepořádku, na druhou stranu o něco více obchodu a možnosti smlouvat. Vysmlouvala jsem si slevu na leginy, koupila kokosové oleje a všimla si, že spousta lidí má zlaté zuby i šperky - tady se to asi nosí, ukazovat své bohatství v ústech.

Ochutnala jsem roti (v indii placka, tady mi to připomínalo palačinku) s kuřecím masem i tuňákem, místní speciální brambory (moc suché) i místní specialitu s kokosovým mlékem kokoda (taky už nemusím😊) a sladkosti a stejně se nakonec vrátila k indickým laskominám 😊

Pro cestovatele na Fiji bych doporučila pouze a jen výlety na ostrovy. Hlavní ostrov je poměrně drahy, nicméně kdo ho chce použít jako můstek do Indie, nemám co namítnout.

Tot: 0.048s; Tpl: 0.013s; cc: 11; qc: 29; dbt: 0.0189s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb