Black Mt in botanicni vrt- Adijo Canberra!

Published: December 5th 2009

Jamr jamr jamr, ampak sama pa ne grem

Ker cutim pomanjkanje hoje (kje ste planinci moji?.) in svoje nezadovoljstvo 😞 tudi vidno izkazujem, mi je bil za danasnji dan podarjen Black Mountain in botanicni vrt. 😱

Ker pa je dezevalo, temperature pa so drasticno padle, se mi je hrib priblizal sam. Odpeljali sva se na vrh z avtomobilom in z dvigalom v stolpu na 870 m n.v. S kavarne in razgledisca na vrhu stolpa (z antenami in krozniki) sva se zadnjic pred odhodom v Melbourne preverili vsa okrozja Canberre, jezero Ginnindera, Belconnen Town Centre in vsa druga okrozja na 360 degree views.

Kazipoti so me opozorili na Australian Alps national parks: Piccadilly Circus, Camel Back, Tidbinbilla Nth., Brindabella Range, Baldy Range in nekaj vrhov, ki so vidni od tu in presegajo 1800 m n.v.

S tem razgledom sva se poslovili od upravnega sredisca Avstralije in jutri potujeva v Melbourne. Mesto je res en velik park, poseljen s 300.000 prebivalci, ki jih ni videti, kot je zapisal neki popotnik pred menoj.

Tot: 0.127s; Tpl: 0.013s; cc: 9; qc: 46; dbt: 0.0835s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb