Istanbul inca o fila de poveste primavaratica

Turkey's flag
Middle East » Turkey » Marmara » Istanbul » Sultanahmet
April 26th 2019
Published: November 19th 2019

Hotel Hilton Garden Inn Umraniye - 6nopti =55euro pe noapte camera dubla, queen family room, imensa, spatioasa, curata si hotel apartinand unui lant si care se afla intr-un centru comercial-mall.

Situat un pic mai departe de centru si de punctele turistice pe care le-am vazut intens cu ocazia altor vizite-palatul Topkapi, moscheile, muzeul de arheologie, bazarurile totusi nici de aceasta data nu ne-a tinut deoparte de alte descoperiri si aici in partea asiatica Umraniye. Clima a fost superba, practic am fost acolo in intampinarea verii impreuna cu pescarusii. Asa am descoperit cel mai mare acvariu din Europa- Acqua Florya, acvariu situat si el intr-un mall-Florya. Iar elementul de rezistenta l-a constituit jocul pinguinilor din bazinele imense. Am prins sezonul florilor in gradinile palatului Topkapi. A fost un concediu de Paste placut combinat cu plimbarile feribotului, colindatul pe stradutele din zona asiatica, mirositul mirodeniilor din bazaruri si admiratul floricelelor primavaratice si evident revazutul obiectivelor turistice.

Tot: 0.113s; Tpl: 0.027s; cc: 16; qc: 52; dbt: 0.0573s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb