Procházka po Córdobě

Spain's flag
Europe » Spain » Andalusia » Córdoba
April 13th 2007
Published: April 13th 2007

Dnes jsem se byl asi na hodinu projít po starém centru. Jsou tu strodávné stavby, mnoho arabského půvdu přestavěné po dobytí křesťany. Je trochu smutné, kolik prostředků se ve investovalo na takové monumentální věci a přitom ještě ve 20. století ve Španělsku lidé umírali hlady.
Jako jinde ve světě je centrum turistická oblast zaměřená na vydělávání peněz.
Mě nejvíce fascinují zahrady, které tu jsou skoro všude a kterými se Córdoba vyznačuje. Všude kvetou pomerančovníky a omamně voní.

Mentalita Španělů je taková, e nikdo není ochoten udělat ani to nejmenšÃ­ pro zájem ostatních lidí, i kdyby tím ztratil jen vteřinu času. Například spláchnout na veřejném WC či hodit odpadek do koše. Nebo jný příklad, do kontejnerů na tříděný odpad hází kadý všechno a obsah těchto kontejnerů vůbec nezávisí na tom, co je na nich napsáno. Takový sobecký způsob chování se projevuje i mnohem více dramaticky, například je tu běné, e lidé i malé děti děti mučí a zabíjejí pro zábavu zvířata - nejen býky, ale i psy, kočky, ptáky, apod., ničí ze zlé vůle přírodu (např. zapalují lesy), apod.

V obchodech a restauracích všude visí v dlouhých regálech uzené zvířecí nohy, které Španělé milují. Nesmírně nechutně to zapáchá, mám problém projít 10m okolo.

Věž u katedrályVěž u katedrály
Věž u katedrály

Původne arabský minaret přestavěný na katedrálu.
Zeď kolem katedrály (mešity)Zeď kolem katedrály (mešity)
Zeď kolem katedrály (mešity)

Velká mešita v Cordobě, hlavním městě arabského státu, byla zachována, pouze upravena a uvnitř byla postaven křesťanský chrám.
Zahrada u hradebZahrada u hradeb
Zahrada u hradeb

Jiný pohled na bránu v hradbách

Tot: 0.082s; Tpl: 0.011s; cc: 9; qc: 49; dbt: 0.05s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb