Suhrn - Zhodnotenie, naklady, linky (Ukrajina)

Slovakia's flag
Europe » Slovakia » Trnava Region » Sered
September 10th 2017
Published: September 29th 2017

Oh Ukrajina, velka skoda, ze som ta neobjavil uz skor a pritom si tak blizucko.

Jedlo vynikajuce, pivo nakoniec tiez, dievocky extra trieda, ludia priatelsky, ceny velmi priaznive. Proste asi ziadne negativum, no teda az na to, ze na hosteloch som prakticky mal len robotnikov z ukrajiny a ziadnych cestovatelov.

Co sa tyka financii, tak asi by som uprednostil zamenie v zmenarni, lepsie kurzy oproti vyberu z bankomatu resp plateniu kartou. Samozrejme na metro v Kyjeve len paypas karta, strasne to usetri cas.

Spacie vlaky uplna parada, extra lacne , 3.trieda (plackarta) v pohode len si nevybrat spanie v ulicke, kratke postele.

Trek pri volovci tiez super, i ked pocasie moc nevyslo. Za pekneho pocasia to tam musi byt totalne genialne.

More v odese nesklamalo, hlavne zlaty breh bola fajn plazicka, samozrejme na aziiu sa to nechyta.

Samozrejme aj na tomto tripe som sa postupne zbavoval stareho oblecenia, odnieslo si to tricko, trenky a skoro vsetky ponozky 😊

skusenost s reklamaciu u bookingu
reklamaciu som podal, poslali mi mail nech dolozim vypis z banky aj so sumou a poslednym 4cislim karty. To sa mi vsak nedalo niako vygenoravat na revolte, tak som im poslal zvlast uctenku, vypis transakcie z uctu (nebolo tu cislo karty) a este screen mobilu s cislom karty (posledne 4cisla). Ziadne reakcia ani po tyzdny, tak som sa po 2 dnoch dovolal na slovensky booking, kde mi povedali,ze to co som poslal neakceptuju, tak zas pisanie na revolut podporu. Zaslali mi potvrdenie o vlastnictve karty aj spolu so spornou ciastkou. Opat booking.com cez mail nereaguje uz tyzden. Este som riesil nevyplateny refund 15USD, ten mi tiez zamietli, bo som porusil podmienky (ano porusil som ich), hlavne,ze po booknuti ubytka bol potvrdeny.

Kyjev- vdaka tonicovy a fajn couchsurferkam zistenie ako to vlastne na ukrajine funguje, videl som to co bolo treba, i ked samozrejme este velmi vela veci mi tu ostalo na pozeranie. Hidropark ma uplne dostal, i ked mi neprialo pocasie, je to fajn vo velkomeste sa vyvalit na pieskovej plazi pri vode.

ubytko - hostel citrus odporucam i ked je mimo centrum ale blizkost lacneho metra to kompenzuje, taktiez je blizko supermarket a relativne aj tackaren puzata hata. Velmi ciste ubytko a bezproblemove obyvatelstvo.

Odesa- fajn centrum plne kaviarniciek, plaze pri meste nic moc avsak plaz zlaty breh kam sa da dostat elektrickou c.18 uz bola fajn. Delfinarium prijemne prekvapilo, fakt skvely zazitok. Odporucam restiku pri zoo, mega saslik a velmi lacne.

ubytko - elementary hostel blizko centra ale dalej od plazi, cistota kupelky nic moc a ani osadenstvo sa mi moc nelubilo, v buducnosti by som si vybral ine ubytko

Lvov- centrum male ale clovek tu ma co robit cely den, mal som opat stastie na super couchsurferov, ktory ma povodili kade tade, to je asi aj dovod preco by som sa sem vratil aj v buducnosti. Hlavne kvoli cs c.3

urcite odporucam navstevu Lviv Coffee Mining Manufacture a Pravda Beer Theatre

ubytko - hostel lyubin od centra dost daleko (30.min pesi) ale velmi blizko pri zel.stanici a este blizsie pri stanici elektriciek (osobne vlaky s drevennymi lavicami). Cisty, v kludnom prostredi, len mi neuznali rezervacku z bookingu (ano viem isto to bolo zle nacene ale i tak) a mal som kokota spolubyvajuceho. Opat aj tu len zvacsa robotnici (nepredstavovat si ludi zo stavby ale aj casnici, upratovacky atd)

Volovets - uplne prtava dedinka s fajn kaviarnickou Veronessi a fajn kolibou pri mojom ubytku. Prakticky to tu sluzi ako zakladna na treky po okoli, moj trek na temnatyk bol super, zazil som rozne vykyvy pocasia,od silneho vetra,cez hmlu az po prijemne slnecno

ubytko - Strelec hotel komplex cely hotel len pre mna, cisto, izba fajn, majitel tez pohodak. Len ta poloha, od dedinky cca 30.min pesi po hlavnej ceste (nie moc vyuzivanej)

Mukacevo - tu je akurat tak mala pesia zona, nezaujimavy hrad, proste nic preco by tu mal clovek ostavat na noc

ubytko - Centre hostel fajn ciste ubytko priamo na pesej zone ale kludne, ziadny ruch neni pocut

Seredne - zastavka cestou do uzhorodu, mala zrucanina, pekne spestrenie tripu ale zasa nic extra

Uzhorod - opat len male centrum, hrad uz lepsejsi, fajn botanicka zahrada, len bacha na zatvaracie hodiny, bo mna tam zamkli a musel som preskakovat plot

ubytko - Hostel Egan dobre ubytko hned nad barom ale kedze bar konci o 23/00 ziadny hluk, cisto, fajn obsluha, v bare odporucam si dat pizzu, vynikajuca

Nevytsky - prijemny poldenny vylet z uzhorodu, jednoznacne tuto zrucaninu odporucam. lahko dostupna marsutkou, pristup uplne jednoduchy po asfalte a co je dolezite je to zatial free

NAKLADY

Ukrajina (letenka bts-kyjev 14,99€) - 14dni

ubytovanie - 30,38€ + 1140UAH
jedlo - 2636,1UAH + 43,17€
doprava - 87,6UAH + 29,25€
vstupy - 60UAH + 10,06€
ostatne - 68,5UAH

spolu = 14,99€ (letenka) + 112,86€ + 3992,2UAH= cca 265€ (spocitane vybery a platby kartou)

LINKY

kupa vlaku ukrajina
lokalne vlaky ukrajina
booking.com
tonicov cestopis
delfinarium odesa

Tot: 0.073s; Tpl: 0.01s; cc: 13; qc: 27; dbt: 0.0334s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb