15.den - presun domov

Slovakia's flag
Europe » Slovakia » Trnava Region » Sered
September 10th 2017
Published: September 28th 2017

Prichadzame na hranice a sou moze zacat.

Ukrajincom sa moc nechce ist v takejto rannej hodine ale nakoniec prichadzaju, kontroluju pasy, tie potom vyzbieraju.

Zacina sou s otvoreni wc-ka, colnikovy ani soferovy to nejde, mixuju s tym do vsetkych stran a nic. Prichadza stewartka a wcko odomyka 😊

Trosku sme si postali, vracaju nam pasy a stojime na uzemi nikoho.

Z ukrajiny na slovensko nenormalne kolony aut.

A uz sme na slovenskej colnici. Vsetky batohy so sebou a podme ho na kontrolu.

Najskor je otvorene len jedno okienko a vnom totalne neprijmena colnicka. Na kazdeho ukrajinca huci,kde mate viza, kde mate potvrdenie o zaplateny,ze nepotrebujete viza. Normalne ich ani nechce pustat ale nakonec pusti.

K nej sa pridava jebnuta ukrajinka z busu, sa rozculuje, co idete tade prvy krat, sa ani neviete k okienku spravne postavit.

Konecne otvaraju aj druhe okienko, tam uplna pohodacka.

Po pasovke nasleduje kontrola batoziny. Odovzdat pas, policajt kuka do batohov ale zvacsa len zbezne, otazka alkohol, cigarety, pas podava koleginy, ta zapise do pc obsah nalezu a ide sa do busu.

Zas cakanie, kym sa volaky kokot uraci zdvihnut rampu a uz sme na slovensku. Tu hned par ludi opusta bus a smeruje k autam.

Cela procedura trvala 1,5hod s tym ,ze auta tam v kolone mozno cakaju este dodnes.

Pred kosicami este 30.min pauza, to vyuzite a oznackovani najblizsi strom.

Na bus stanicu prichadzame o hodinu skorej, presun na vlakovu stanicu, ta samozrejme este zatvorena.

Ludia nervozny, ja si to sikujem do blizkeho mcdonaldu pri plavarny. Poloha zapamatana vdaka vyjazdu minuly rok s futsalistami, kde sme dostali od chuliganky na budku 😊

Jebly vychodnare sa drbu do mcdrive aj o 3/30, predemnu 5 aut a tempo slimacie tak to balim, nazad na stanicu, tu lepim pod kameru nalepku a tlacim do seba salam,syr a chleba z ukrajiny.

Konecne otvaraju stanicu, tam krasny bezdomovecky smradecek.

Moj vlak leoxpres prichadza nacas ale nastupit sa do nho neda, zacina tam velke upratovanie, pustaju nas dnu asi 2.min pred odchodom.

Sedacky uplne prtave, keby sedi volado oproti mne tak sa tam asi ani nepomestime. Nastastie az po ruzomberok sedim sam.

V ziline prestup na normalny vlak ale cakacka este asi hodinu. Co robit? Ide sa do mesta.

Zilinska stanica uplne ,ze otras, setko robite, osarpane. Samy bezdak, fetak.

Este,ze namesticko je jak tak k svetu ale tu tez na lavickach bezdaci. Kurva nevim co to mestsky policajti neodstrana volade do prikopy.

Rychlik smer tt nemeska ale je dost plny.

Cesta ubehla bez problemov, zamnu sedeli vtipkary ,takze aj dost veselo bolo. V tt hodinka cas a prestup na vlak do serede.

Na stanici nastupujem do auticka a smer obed v dolnej strede.

vlak zilina-sered - 8,14€ (platba mastercard fio)

Uzhorod

Tot: 0.868s; Tpl: 0.032s; cc: 9; qc: 52; dbt: 0.3866s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb