Suhrn - zhodnotenie, naklady, linky

December 1st 2013
Published: December 13th 2013

MINI HODNOTENIE

LONDYN

multikulturne mesto, v centre kopa turistov a uponahlanych ludi, okrajove casti paradne, klud, priroda. Chyba bola, ze som chcel vidiet co najviac a takmer som sa totalane ustval, ak by som sem siel este raz urcite by som zvolnil tempo resp. centro ma ani moc nelaka,skor by som siel pozriet po okoli, kde mi to prislo viac anglicke. Samozrejme nabuduce nesmiem vynechat HMS Belfast. Pri kupovani oyester karty resp pri jej pouzivani si treba davat velky pozor na pipanie karty, ak clovek raz nepipne resp pipne zle pride o dost kreditu. Puby nemaju chybu, taktiez ako atmosfera na futbale.

STOKHOLM

paradne mesto, len dost drahe. Vasa muzeum odporucam, resp vsetko co som navstivil. V buducnosti by som isto navstivil skanzem resp. do svedska len ked je teplo, v zime nic moc ale i tak je to tu krasne.mrzi ma,ze som sa nezviezol metrom, vraj tu maju paradne vyzdobene stanice. Svedky radim hned na druhe miesto za srbky, fakt paradne baby.

NAKLADY

vstupy - 0

spolu - 530f (1,85eura) + 7,25eura (vlak ga-budapest) = zhruba 9,10 euro

Anglicko (letenka budapest-londyn stansted 7,74eura) - 3 dni

ubytovanie - 0

jedlo - 21,06l + 5,38eura (mcdonald) + 6,60eura (mcdonald)

doprava - 13,61l + 6,13eura (dobitie oyester karty) + 3,01eura (letisko-mesto) + 9,63eura (mesto-letisko)

ostatne - 5l (zaloha oyester karta)

vstupy - 27,6l

spolu - 67,27l (82,04eura) + 7,74eura (letenka budapest-londyn) + 30,75eura (mcdonald,dobitie karty,presun letisko) = zhruba 120,53 euro

Svedsko (letenka londyn stansted-stockholm skavsta 10,13eura) - 2,5 dna

ubytovanie - 390k

jedlo - 158k

doprava - 15,96eura (bus stockholm-skavsta) + 9,00eura (vlak skavsta-stockholm)

ostatne - 50k + 5,73eura - suveniry

vstupy - 100k

spolu - 698k (80,97eura) + 10,13eura (letenka londyn-stockholm) + 30,69eura (doprava,suvenir)= zhruba 121,79euro

Presun domov - 0,23eura (letenka stockholm skavsta-budapest) + 1,85eura (mhd budapest) + 1euro (jedlo) + 8,61eura (vlak budapest-nz-surany-ga-sered) = zhruba 11,69eura

Celkove naklady - zhruba 263,11eura

LINKY

http://ecestopisy.blogspot.sk/2012/01/londyn-2729-12-2011.html - londynsky cestopis

http://martinmajer.wordpress.com/2013/03/15/jak-si-uzit-londyn/ - londynsky cestopis

http://svet.tomizzi.com/633/muzea-a-galerie-v-londyne/ - londynsky cestopis

http://www.vouchercodes.co.uk/restaurant-vouchers.html - zlavove kupony v londyne

http://scandinavia.vl.sk/ - skandinavsky cestopis

http://www.varicdaniel.sk/2013/09/na-sever-stokholm.html - stokholmsky cestopis

http://www.turistika.cz/cestopisy/benatky-severu-stockholm - stokholmsky cestopis

http://svedsko.orbion.cz/stockholm/pruvodce/dalsi-zajimavosti-2414/ - svedsko

<strong style="font-size: 1.4rem;">http://www.osvedsku.cz/- blog o svedsku

<strong style="font-size: 1.4rem;">http://www.easybus.co.uk/ - bus z letiska stansted (cena od 2libier )

http://www.terravision.eu/london.html - bus z letiska stansted

http://www.tfl.gov.uk/ - londynska mhd

http://www.sj.se/ - svedske vlaky

http://sl.se/ - mhd stokholm

7th January 2014

velmi dobre
uzitocny cestopis, kopec info a na zaver aj linky, kiez by bolo viac takychto, aj som sa parkrat fajn zasmial

Tot: 0.456s; Tpl: 0.01s; cc: 11; qc: 48; dbt: 0.2277s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb