3.den - Alghero, nakupy

Italy's flag
Europe » Italy » Sardinia » Alghero
November 17th 2014
Published: November 21st 2014

Rano to moc ruzovo nevyzeralo, stale dazd a silny vietor. Vylet do Porto Conterusime, nahradny plan je nakupovanie a tulanie sa po algheru (stare mesto pozname uz naspamat).

Dazd trochu ustal tak podme ho na talianske ranajky do baru.

Po par metroch sa opat pusta dazd, nasi nasadzuju biele prsiplaste. Vypadaju jak dve spermie.

Miname par kaviarniciek/barov plnych ranajkujucich talianov.

Zacina mensi nakupny osial, zastavujeme sa v cinskom obchode. Obkukanie kabeliek, nakup magnetiek. Dalsi cinsky obchod a zas to iste.

Na ulici nas oslovuju cernosi nech si kupime umbrelu (daznik). Nie su doterny, raz sa spytaju a idu dalej.

Zakotvujeme na piazza sulis v kaviarnicke kde to bolo vcere preplnene talianmi. Teraz uz sme tu len my a este jeden par.

Objednavame capucina a k tomu croasant, buchticku a sisku. Miriam je konecne spokojna ma prave talianske ranajky. Na to,ze kavu nepijem mi to chutilo.

Po obcerstveny sa vydavame za staleho dazdu a silneho vetra dalej na juh popri mori. More je fakt dost rozburene. Obcas na nas dopadnu morske kvapky. Striedavo prestava a zacina prsat.

Postupne sa otacame a idem na sever az k pristavu.

Ulicky su vyludnene (ved kto by aj siel v takom vetre von). Vietor lomcuje palmamy, kimaca smietakmi.

Pri piazza della juharia naraza do hradieb vlna, len tak tak sme sa vyhli mensej sprche.

Na hradbach su postavene repliky katapultov. Skoda,ze nefunguju,bola by to ina sranda nechat sa vystrelit do mora.

Riadne vyfucany smer hotel a siesta.

Izbu sme este nemali upratanu, upratovacka prisla asi okolo 14/00. Zaklopala ale nez som stihol otvorit uz si otvorila dvere klucikom. Oznamene, nech pride upratat zajtra a pokracovanie v sieste.

Na vecer vypuka pravy nakupny osial. V starom meste navstevujeme velmi vela obchodikov, nakoniec po strasne dlhom case kupujeme kabelky. Dostavame k nim 2 plysove korytnacky, mami chce aj tretiu,bo tri kabelky ale predavac je neoblomny.

Uz som myslel,ze osial konci ale nie, stale navstevujeme dalsie a dalsie obchodiky.

Na veceru koncime vo fast foode. Daveme si pizzu na polovicu, mami trojuholnik pizze s hranolkami. Pri porovnani pizze a trojuholniku zistene,ze trojuholnik je vacsi ako klasicky trojuholnik z nasej pizze. Inak pizza spravena za cca 5.min. Nechapem ako to moze u nas v restike trvat pol hodinu. Taktiez v hoteli ked sme si davali pizzu, bola dost rychlo spravena.

Po zjedeny horucej pizze mi ostalo neako divne. Neviem ci to bolo z jedla alebo z tolkeho behania po obchodoch.

Vraciame sa kupit este jeden sal ku kabelke a potom nazad do pizzoveho fast foodu . Objednavame dva hambace. Ked sme tam boli prvy krat, jeden talian nas na nho navnadil. dali mu tam kopec oblohy a hranolky. Na nase prekvapenie nam dali len zemlu s masom (velmi dobre a velke).

Jedlo sme si dali zabalit a smer hotel. Nasi este isli do sigmy kupit pivo nech mame s cim splachnut hambace. To bolo zavrete, tak nakupuju v self service.

Po dorazeni na izbu, nesiu zlu spravu. Chceli otestovat nove pivo, po vypadnuti z automatu zistili, ze je nealkoholicke.

Self service je inak velmi dobra vec, hlavne v taliansku kde maju vzdy poobede siestu. Self service vyzera asi nasledovne. V opustenej garazi (miestosti) su ulozene automaty na pitie, jedlo ,sladkosti. V niektorych sa daju kupit aj kondomi a lubrikat. Pri nasom hoteli sme mali self service a bol v nom aj futbalovy stol. Na vecer boli tieto samoobsluzne miesta plne mladych (nastrocnych) talianov. Jedlo malo z automatu vypadavat zohriate ale to neviem,neskusali sme. Kazdy self service ma ine ceny, napoje su logicky lacnejsie nez v resitakach/baroch/fastoodoch avsak drahsie ako v obchodoch. Kazdy je pod kamerovym dozorom.

Kamier bolo po uliciach dost, hlavne v starom meste, mimo ani az tak moc nie.

Sranda bola sledovat jedno auto ako vychadzalo z pozdlzneho parkoviska. Ostatny taliani ho uplne zamkli, takze nebola sanca aby sa dostal na cestu bez toho aby niekoho neodrel. Chlapikovy ale bolo jedno, cuvol dozadu potlacil druhe auto, plast pukol a chlapik vysiel na cestu a siel dalej. V uliciach jazdia zvacsa male auta (dost mini cooprov). S parkovanim v meste dost velky problem, ak si niekto prenajme auto bude to mat zlozite.

Ked uz som pri tom pozicani auta. Pred cestou sme zvazovali jedno male auticko pozicat. Vybrali sme auticko, zaplatili plnu sumu a potom som zacal patrat ci je pozicovan ok. Zistilo sa ,ze su to podvodnici, vzdy neaku habaduru nachystaju na majitelov. Tak rezervaciu sme zrusili a peniaze nam vratili bez problemov nazad. Ak na sardiniu ide clovek prvy krat na par dni auto sa ani neoplati. V okoli alghera sa da pohybovat v pohode busmi.

Zamyslenie dna - mne dali hamburger s masom ale ja som vegetarianka

naklady(ceny pre 3 osoby)

capucino + pecivo - 7,5€ (2,5€ na osobu)
jablka 4ks - 1,04€
pohladnica 2ks - 1,0€
znamka na pohladnicu - 0,85€
listok na bus alghero - letisko - 3€ (1€/ks)
kabelky 3ks - 89,70€ (29,90€/ks)
sal ku kabelke - 10€
trojuholnik pizzi 2ks - 3€
pizza - 5€
coca cola 0,5l - 1,5€ (kupovane v self service)
flaskove male pivo - 2€ (kupovane v self service)
flaskove male nealko pivo - 2€ (kupovane v self service)
tricka 2ks - 19,99€
marlboro gold 10ks - 2,5€
magnetky 3ks - 3€
tricko - 14,99€
sal ku kabelke - 10€
hamburger 2ks - 6€

Tot: 0.076s; Tpl: 0.009s; cc: 7; qc: 23; dbt: 0.0459s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb