Akranes - Keflavik

Iceland's flag
Europe » Iceland
September 17th 2015
Published: September 17th 2015

Kruh sa uzavrel. Alebo sme uzavreli. :-) Sme spat v Keflaviku a caka nas uz len cesta domov. Predvcerom sme sa z Akranes vybrali oklukou. Kedze sme mali cas sli sme smerom na vychod ku ladovcu Langjökull. Ide popri nom nespevnena cesta z ktorej sme si chceli uzit par vyhladov. To sme este netusili ze to bude asi ta najhorsia cesta akou sme doteraz sli. Chvilami sme museli ist doslova krokom a chuda Toyota sa aj tak nevyhla tomu aby parkrat neoprela spodok o kamene. Nakoniec to ale ustala so ctou a tie vyhlady naozaj stali za to. Nehovoriac o gulovani sa v snehovej rieke. :-) Potom sme sa uz vybrali k jazeru þingvallavatn. Boli sme tam uz na zaciatku hned prvy den, ale par veci nam uslo. Vtedy sme si pozreli len vodopad Öxarárfoss a vôbec sme sa neboli pozriet na Þingvellir. Je to nie len narodny park, ale aj miesto kde sa pisala historia Islandu a kedysi tam napriklad zasadal aj parlament, alebo bola vyhlasena nezavislost. Vecer v Keflaviku sme potom snad dve hodiny stravili sledovanim polarnej ziary. Mame na nu az neuveritelne stastie a pocasie nam stale praje.

Vcera sme sa vybrali len na vylet do centra
Na ceste 550..Na ceste 550..Na ceste 550..

Nasa Toyota uprostred pustatiny pod ladovcom Langjökull
Keflaviku, kde sme ale okrem brlohu s jednym poriadne chrapajucim trollom nic nenasli. Po obede sme uz skoncili v kupeloch Blue Lagoon. Su to asi najznamejsie geotermalne kupele na Islande a podla toho to aj vyzera. Je to uz vychytena turisticka atrakcia so sluzbami a aj drink si tam kupite rovno vo vode. Nas posledny vecer sa na rozlucku s Islandom opat ukazala polarna ziara. Len na kratko, ale za to pokryla cele nebo. :-)

Dnes sme si len prezreli hlavne mesto Islandu Reykjavík. Je na Europske pomery z tych mensich ale je velmi pekne s prijemnou atmosferou. Na jeho prebehnutie ale staci par hodin. Teraz uz len cakame na letisku na odlet domov. Uvidime ci bude polarna ziara aj cestou spat. :-)

Dajte im lod..Dajte im lod..
Dajte im lod..

..a skoncia na suchu :-)
Reykjavík - operna hala zvnutra..Reykjavík - operna hala zvnutra..
Reykjavík - operna hala zvnutra..

..bola tam dokonala hra svetiel

Tot: 0.068s; Tpl: 0.01s; cc: 11; qc: 18; dbt: 0.0484s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb