4.den - Vranov nad Dyji, Breclav, cesta domov

Czech Republic's flag
Europe » Czech Republic » South Moravian Region » Znojmo
September 1st 2015
Published: September 5th 2015

Pohodove vstavanie, zbalenie a smer zamok v vranove nad dyji.

Pred startom ale este ranajkujeme vcerajsiu veceru. Ohrievame si ju v mikrovlnke a ladujeme sa knedlo,vepro,zelo. Vydatne ranajky

Parkujeme na platenom parkovisku (40kc/5hod) pod hradom(velka tabula posledna moznost zaparkovat). Kedze uz neni sezona, straznik nikde, parada free parkink.

Na parkovisku je aj dobijacia stanica pre elektrobicykle. To vidim prvy krat v zivote.

Od parkoviska je to cca 500m. Najskor ideme kusok po chodniku popri ceste, dalej sa napajame na znacenu lesnu cesticku. Opat dost siroka, stupanie do kopca a sme pred zamkom.

Zamok ma pekne upravene vstupne okolie. Okukavame nadvorie, prehliadku neplanujeme, robime fotky a podme ho nazad k autu.

Pred vstupom na znackovy lesny chodnik je info tabula. Na klavesnici (podobne ako na bankomate) staci zmacknut cislo a info tabula zacne rozpravat. Fajn napad, len to bolo dost hlasne. Magnetky v stanku pri zamku stoja 60kc, v znojme presne rovnake stali 25kc.

Nasadame do auta, zapinam navigaciu, ktora mi zas odporuca blbu trasu cez rakusko. Nastavujem teda len znojmo a ide sa.

Samozrejme vdaka rozkopavkam na ceste je hlavny tah uzavrety a obchadzka nas smeruje cez rozkopane dedinky. Jedna dedinka uz ma kanalizaciu spravenu aj s komplet novym cestny kobercom.

Pred znojmom sa dostavame do kolony, ano dalsia rozkopavka, most cez ,ktory sme prvy den prechadzali. KOlona ide strasne pomali, uz chytam nervi. Vytaca ma aj debilna navigacia, ktora sa zasekla a trosku si zbytocne nadchadzame, potom nas zas naviguje ale na rozkopany most, takze zasa nazad a zasa kolona.

Na pumpe radsej capujeme beznin, trocha sa ukludnujem. Fakt ma zasrana kolona a rozkopane cesty vytocili.

Semafori pri pumpe riadia policajti. Hraju sa s ovladacmi svetielok. Policajt mava nech ideme na cervenu.

Konecne sa vymotavame zo zapchateho znojma.

Hned v prvej dedinke Lechovice zabacame k zamku a kostolu. Obe nic moc. V zamku je vinaren, hned nas nukaju, odmietame a ideme nazad na cestu.

Nerusena cesta az do Breclavi. V jednej dedinke som si vsimol pri zaciatku napis "zakaz podomomoveho predaja" .Zaujimave.

V breclavi debilny cyklista ide po ceste, hlavne,ze tam ma cyklisticky chodnik.

Zastavujeme pri kostole co sme si vyhliadli cestou do znojma. Fakt mega stavba na taketo mestecko, cela z tehly. Na parkovisku stoja asi 3 auta turistov zo slovenska.

Nasleduje uz len pohodova cesta domov, s jednou pispauzou a jednou zastavkou na jedlo v mcdonalne v avione v ba.

3x velke menu v mcdonalde - 16€

vranov nad dyji

Tot: 0.627s; Tpl: 0.01s; cc: 10; qc: 54; dbt: 0.3577s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb