18.den - Moscenice

Croatia's flag
Europe » Croatia
August 26th 2020
Published: October 18th 2020

Tulacka mestom a zaparkovanie v skrytej kaviarnicke na kapucinko.

Odtial smer bus stanica na jelacicev trg odkial startuju busy smer opatija.

Na odporucanie info tety kupujeme v predajny listkov (da sa i u vodica) celodenny pas za 27kn (ljetna dnevna karta). Je to neobmedzene cestovanie medzi rijekov a 4 zonami. Ono sa tento pas oplati uz i pri ceste do opatije (jedna cesta 16kn). To keby vieme kupime tento day pass i vcera.

Listok nam oznacuje vodic a uz sa vezieme do malej dedinky na kopci, moscenice.

Osadka podobna ako vcera, zvacsa dochodci a dve cesky co sli i vcera.

Na konci opatije bus zastavuje a vsetci ludia vystupuju, tak reku co sa deje.

Treba vymenit bus za iny. Jedna chorvatka sa ma pyta, kam ideme, no mne vypadol nazov mesta. No nic ale bus nakonec stihame.

Bus je mensi, uz nie harmonika.

Vyskakujeme v ospalom mestecku lovran.

Stare mesto ma pekne uzke ulicky lemovane kamennymi domcekmi ale je ozaj miniaturne, mame ho kuknute za 10min.

Klesame k moru, tu opat betonova plaz s par ludmi. Osviezujem sa v mori.

Obdalec potapac aj s pomocnikmi z brehu buduje nove schodiky do mora.

Z klasickeho morskeho mestecka pokracujeme dalsim busom do odporucaneho mestecka moscenice.

Je fakt dost vysoko na kopci.

Mestecko opat s uzkymi ulickami a pekne upravenymi kamennymi domcekmi. Ludi skoro nikoho.

Z mestecka je pekny vyhlad na okolie.

Do moscenicka draga klesame nekonecnymi schodami.

Obiehaju nas bosy nemci.

Nemcov tu stretavame dost.

Plaz je tu strkova a plna ludi. Kopa restik, proste tur. miesto.

Bohuzial nemame cas tu pobudnut a uz padime na bus a smer plaz icici odkial pochodujeme pesi do opatije.

Vcera som tu nalepil nalepku, dnes kukam a uz neaky vagabund sa ju snazil strhnut ale udrzala svoju poziciu.

V opatije cakame na nastupistiach na bus do rijeky. Su tu aj cesky zo vcera resp z dneska. Prichadza bus ale ten zastavuje na hlavnej ceste, cesky sa za nim rozbiehaju, my sedime. Sak bus musi dojst na bus stanica, taka je moja hypoteza, ktora sa o par minut rozpada a bus nam ukazuje chrbat,

Dalsi ide az za hodinu. No sme na dovolenke, mame cas, nuz ideme po peknom nabrezi smer rijeka.

Opatija vecer velmi romanticke miesto.

Na promenade pri mori uz vyhravaju poulicny muzikanty, prechadzame fajn parkom, miname pristav jacht a parkujeme na veceru v plazovom bara beffet caffe bar del mar .

Tu objednavame kalamare na grile. Tie su vynikajuce, no sme stale hladny, tak davame cevapi. Vsetko splachnute pivom pri zapade slnka.

Riadne najedeny sa stverame na hlavnu cestu. Opat mi julia nedoveruje, vraj bus na zastavke nezastavi. Haha, lenze on zastavil a uz sa valime do rijeky.

Dnes fajn day trip, moscenice odporucam a potom ostat v spodnej dedinke, lovran nic moc.

Zajtra smerujeme smer juh a stari grad paklenica. LIstky sme na podnet julii, ktora musi mat nakupene vsetko dopredu, kupili uz dnes. Tetula na pokladni mila, tak ako vacsina ludi v chorvatsku.

Tot: 1.102s; Tpl: 0.01s; cc: 10; qc: 45; dbt: 0.7328s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb