Brussels Thai Yoga Massage, May 2014

Published: May 20th 2014

Hello bello,

ismet egy gyors bejelentkezes az Europai Unio fovarosabol, itt a kozhangulat kemenyebb mint otthon: europai, orszagos es onkormanyzati valsztasok jovo heten...ha nem mesz el szavazni, tobben "Voteman" azaz a dan rajzfilmfigura mintajara jarnak el a kepeddel😊 (erdemes egyebkent megkukkantani a kisfilmet, "Voteman" a gugliba). Ennek ellenere gyorsan mas temakra terelodik a szo, nincsenek annyira rakattanva a politikara a helyiek, hogy ez legyen a mindenuk. A tegnap esti Stand-Up Comedy, az etlapon a kaja, a csutortoki meditacio... marad mindenre szufla, nem anyazzak tul magukat bonyolult fejtegetesekkel, meg a szavazoladak sem😊 A masik nagy kulonbseg, hogy itt pentek ota hetagra sut a nap, 29 fokba erkeztem, zart cipoben, atazva, es nincs sehol egy kinai ahol egy muanyag papucsot vehetnek "e-ojo-er". "Szo(p)-as/bu-os a la-pam". Itt bizony 5 napja sehol egy gagyi, szutyi, minden draga, de jo cucc. A gagyit egyszeruen be sem engedik a varosba, legalabbis ahol en hjartam eddig. A torok negyedben lattam ma egy muanyag kiarusitast (de az is azert, mert csodbement, es kidobalta egy E-ert a cuccokat) ott leltem meg a fotogaleriaban talalhato, Stahl Judit orcajaval femjelzett Tefal konyhai eszkozt, mar nezhetitek is a kepet! Papucs sajna ott se volt. Szoval ide lehet, sot kell koltozni, saros esos magyarorszag helyett napos, majus kozepen 29 fokos Brusszel!

A tanfolyam hetvegen szepen utott, sok expat (lettorszagi eu tanacsos, ki-a-i, francia, lengyel acroyogi es koztuk egy azaz egy belga😊 mindenki kesz volt a masodik napra, pedig nagyon egyszeruen magyaraztam. Kiderult az egyik tanitvanyrol, hogy a helyi vipasszana meditacios heti ulesek nala vannak: Csutortokon berelt helyem van naluk, elore orulok!!! Vasarnap jottek is a reggeli meditaciora, taichira, ami itt igen szokatlan. A regge;li programokra nagyon nehez becsalolgatni a tanoncokat. Brusszelben ugyanis szombat-vasarnap reggel 5 kor feljon a nap. Kinezel az utcara - siri csend. Megcsinalod az elokeszuleteidet, kinezel az utcara - meg mindig siri csend. Egy wc lehuzas, annyi se. Elvegzed a meditaciodat, mar 6,45, kinezel az utcara - a nap mar duborog, meg mindig siri csend. Egy rigo almosan felnyakkan, aztan alszik tovabb. Taichizol, a nap delel lassan, 8 ora - kinezel az utcara - siri csend, de egy-ket ember mar lassan mocorog. Szoval nincs az a hajnali csucsforgalom mint pesten, hogy bevasarlas-fozes-takaritas szombat reggel f5 kor, hogy az ebed meglegyen, nem gebednek, guzulnek, hanem lazan nyomjak, alszanak az emberek.

A tanfolyamok utan kovetkezik 5 hetkoznap, amikor a jogastudioban meghuzom magam, es kezeleseket adok. Tok szepen fel van szerelve a konyha, furdoszoba, tehat nagyjabol olyan eletvitelt tudok elni, mint otthon. Hetfon Thierry jott kezelesre, nagyon regi baratunk, aki 2006 ban thaifoldon, 2008 ban varkallaban volt tanfolyamon, es 2009 ben magyarorszagra is ellatogatott par napra. Dietetikus es masszorkent dolgozik BRX-ben. Regota tibeti buddhista, es ahogy beszelgettunk, kiderult, hogy 2 utcara tolem van egy tibeti szentely esti meditacioval!!! Ma mar ott toltam este f7 tol, szuper volt!!! Egy sztupa mellett lakom, kepzeljetek el! Ma egyebkent nem volt vendegem, ezert hulye turistat jatszottam, es bejartam a "kotelezo" helyeket a belvarosban. Akkora turat tettem, hogy majd lerohadt a cipo a labamrol a szaharai hosegben. Legalabb 10 km et kodorogtam a belvarosban, mely egyszeruen olyan nagy es impozans, hogy hetek kellenek csak alapveto ismeretekre szert tenni a gyakorlatban.

A varos eklektikus, lukteto, elgondolkodtato. Egyfeleol ott van a regi 14-15 szdi koralaku elrendezes, csupa korforgalom, korond, rondo, a regi varosfalak menten koncentrikusan fejlodo varoska modelljere, mint amsterdam meg mas hanza varosok. Ott vanb a belvaros sziveben az aranyborju-aranyozott mezeskalacs hazak, palotak tomkelege egy teren, a tortenelmi nagyzolas es fenyuzes olyan netovabbja, hogy azt mar csak a Birosag epulete uberelheti, mely olyan monumentalisra sikerult, hogy egy tatarozasannyi idot vesz igenybe, hogy mire elkeszulnek az utolso teglaval, mar allvanyozhatjak fel az elsot. Szoval valami giga nagy rongyrazas megy itt a belvarosban, kb mint a dinoszauruszok a kihalas elott😊 Valszeg ezt toltak a belgak a tortenelmuk soran, mint a franciak kistestverei. Franciakrol nemsokara, hisz az is meger egy miset. A kavezok, kajaldak, szinhazak, kozepuletek nekem valahogy megis furak. Egy reszuk nagyon kedves,aranyos, hangulatos, mint egy diaknegyedben, masik reszuk tobzodoan szines, van fenyuzo, rongyrazo Luis Vuitton-os, de valami azert egy kicsit zavar. Igazabol organikus, harmonikus epuleteket, epuletegyutteseket, tereket nem lattam meg. A kulcsiny mindenhol maximal, a legjobb anyagok, legdragabb funkcionalitas, de valami ami osszekotne a terekben megjeleno belga embert a terrel, es az odaszuletessel, a gyokereivel, az valahogy nekem nem jon at. Kicsit mint Heviz vagy Budapest uj reszei, folyton az a benyomasom, hogy itt a kirakatban folyik a biznisz, de valojaban minden cserelheto - 2 nap mulva uj tulaj, kavezo helyett cipobolt, es pincer helyett konyvelo lesz akivel egy adott helyen talalkozom. Viszont ha a gellerthegyen setalok, vagy a var egyes reszein, vagy akar a polgari utcak nemelyiken, az a benyomasom hogy ezt valaki ugy tervezte, hogy szerette a kornyeket, itt akart lakni, es itt kepzelte el a jovojet, ebben a terben. Ebbol akarta a legjobbat kihozni. Brusszel belvarosa nekem egy kicsit atmeneti😊

Na de itt is akadnak kalandok dogivel, a giga birosagrol kitekintettem, es eldontottem hogy lemegyek a dzsumbujba...szepseges templomok utan regi kis kanyargos utcak, a diszitesek itt-ott joval szebbek, mimesebbek mint Amszterdamban, egy-egy utcasarok gyonyoruen megkomponalva...a regmult falai, a tortenelmi epuletek, anyagok mesterien lettek beepitve a varosba: mint egy rekonstrualt nemet belvaros, itt is idorol idore felkacsint a kozepkor, az utcanevek, a tornyocskak, tornacok....elheto tortenelem, azaz "belakja" a modern ember a rekonstrualt evszazados epuleteket...es hat nagyon vicces, ahogy egy gotikus kapualjbol egy burnuszos marokkoi mama jon ki mobilozva😊. A bolhapiac es kornyeke volt a legsulyosabb. Kb. szaz meterre az aranyborjutol (Grande Markt-tol, a Foter csillogo villogo aranyozott epuleteitol, mely a Vorosmarty terunk ezerszer gazdagabban) terul el a torok-marokkoi negyed, egy-egy eredeti brusszelivel, aki meg beszeli a Brusselois-t, egy regi nyelvjarast, melyben a Holland es a Francia hasonlo metekben szerepelt. Hihetetlen hangulatu kornyek. Reszek tenylegesen ugyanugy, mint ahogy a mult szazad 20 as eveiben lehettek, igazi jo alkesz elborult vadbrusszeli machok, bevasarlokocsival es jarokerettel, kavezgatva a torzshelyeken mint a gorogok, es szidva a kozben a talpuk alol kilopott vilagot egy olyan nyelvjarasban, amit mar senki sem beszel. Mellettuk a bolhapiacon torokok aruljak karton dobozokbol a belvarosi lakasok hagyatekaibol osszeszedett konyveket es csillarokat, regi cipok halomban, lemezek, ekszerek, porcelan a mult szazadbol. Az egeszet pedig rengeteg kinai fenykepezi😊

Termeszetesen falanszter is van boven, szep ujepeitesu szurke lakotelep a belvaros sziveben, hogy ki merte odatervezni, odatenni...es egyfajta szocialis erzekenyseg, szolidaritas. Ahogy az utcai plakatokat, street art ot olvasgatom, bongeszem, mind egy kicsit olyan mint egy punk vagy anarchista szamizdat: egyutterzes a szegenyekkel, a munkanelkuliekkel, a bortonoket romboljuk le, ill. ne a szemettelep melle helyezzuk, stb stb. Rengeteg feka pedig takaritja az utcakat, szep lathatosagi mellenyben. Nem tudom, hogy nalunk miert szidjak a kozmunka fogfalmat: szerintem ugyanez megy itt is. Hogy ne legyen iszonytatoan nagy a munkanelkuliseg es az abbol fakado stressz, minnel tobb embert besorolnak a Fokefehez. Minden utcat napi tobbszor jarjak vegig a takaritok, minen darab szemetet szakszeruen egyenkent eltavolitva a kozterrol. Igy csillog villog minden itt a belvarosban. Biztos hogy hasznosabb embernek erzi magat, mint ha otthon ulne juttatason. Szoval hajra takaritas. Szolidaritashoz meg irok valamit, mert ez a nagy publikus elegedetlenkedes fura nekem egy olyan varosban, mely a vilag elso 5-eben lehet GDP-ben. Nyitva tartom a szemem, es meg irok, de most zarom soraimat, olellek benneteket otthon, Bali

Tot: 0.372s; Tpl: 0.014s; cc: 22; qc: 92; dbt: 0.1351s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.3mb