Da Nang

Vietnam's flag
Asia » Vietnam » South Central Coast » Da Nang
November 17th 2013
Published: November 17th 2013

Stale nam nepraje pocasie tak novych zazitkov tolko nepribudlo. Vcera rano sme autobusom opustili Hue a vybrali sa smerom Da Nang. Je to krasna cesta cez mensi horsky priesmyk, ale vzhladom na to ze nam prsalo sme si tych vyhladov zase vela neuzili. Okrem tohto a este asi hodinoveho meskania autobusu, ktore tu riesili tak maximalne turisti, slo vsetko hladko. Dorazili sme asi o jednej a aj ked nas tu nikto nevital kvetinovymi vencami ako americanov pred 50timi rokmi do par minut sme nasli aspon celkom fajn hotel. Jedine posobi trosku mrtvo, lebo kym doteraz sa nam vsade snazili ponuknut vsetko mozne, tu to len tak nejak ticho preziva. O meste sa to ale neda povedat. Je to dovolenkova destinacia s plazami takze je tu celkom hlucny vecerny zivot a aj ceny tomu zodpovedaju, takze je trosku problem najest sa za ceny ako v Hanoi. Kedze sa priebezne musime schovavat pred dazdovymi prehankami tak sme presli mesto len na jednej strane rieky. Pozreli sme muzeum s krasnymi 1500 rokov starymi sochami a jednu velmi peknu pagodu v centre. Okrem soch Budhu v nej mali aj jednu rozkosnu cicu. A bohuzial pre jedneho vtacika aj celkom sikovnu a hladnu. Este sa nam podarilo zabludit aj do chramu nejakej lokalnej viery kombinujucej asi vsetky svetove nabozenstva dokopy. Pri brane tam bol velmi priatelsky pan ktory nas pozval dalej a dovolil nam aj fotit. Este sa stihol aj popytat odkial sme a ako sa u nas podnika. Asi planuje vylet. Skoda ze v chrame sme uz po chvili narazili na druheho uja, ktory moc neocenil nase kratke nohavice a vypoklonkoval nas von.

Najvacsou dominantou mesta je ale novy most. Otvorili ho len pred pol rokom a je to pastva pre oci. Asi na polke fotiek co si odnasame z Da Nang je len on. Po celej jeho dlzke sa nim prelina krasny Azijsky drak. Ked sa zotmie fantasticky ho osvetlia a rozne menia farby. Akoby to nestacilo este vzdy o deviatej vecer sa uzavrie cesta na desat minut a drak zacne chrlit ohen a vodu. Velku show z toho maju stale aj miestni lebo tam stoja v hufoch a fotia. Show sme mali aj my lebo vdaka vetru sa voda ktoru striekal stocila na dav ludi a poriadne ich vysprchovala. Este ze my sme si na pozeranie zvolili tu "spravnu" stranu mosta.

Zajtra uz opustame Da Nang a odchadzame smer Ho Chi
Pagoda zvnutraPagoda zvnutraPagoda zvnutra

Mali tam nadherne malby
Minh City. Uvidme ako sa nam bude pacit tam. Zatial mozme povedat ze Vietnam je krasna krajina ktora ma co ponuknut. Hlavne nas stale viac a viac udivuje ako rastie a vo velkom sa tu buduje. Za par rokov to moze byt dalsi maly Azijsky tiger. Ludia su tu srdecni usmiati a komunikativni, ale zaroven nie tak dotieravi ako v Indii. A miestni borci asi celkom letia na o hlavu vyssie europanky lebo na Evku to aj dnes nejaky trufaly jinoch skusal. Ked ale zbadal dvoch vypracovanych informatikov z pod Tatier radsej to vzdal. Jeden z najvacsich plusov je tu ale fantasticka kuchyna. Zatial sa nam vzdy podarilo najst skvelu malu restauraciu a vynikajuco a aj celkom lacno sa najest. S tym co sa u nas predava ako Vietnamske jedlo v Auparku to vela spolocne nema. Aj na dnesny mangovo kokosovy dezert budeme este par dni spominat. Teda ak ho neprekona zase nieco lepsie v dalsom meste.. :-)

Miestna cica..Miestna cica..
Miestna cica..

..a jej ostrazity pohlad :-)
Chram..Chram..
Chram..

..s dobrym a zlym ujom :-)
Most za dnaMost za dna
Most za dna

Skoda ze sme nemali slnecne luce
Most v nociMost v noci
Most v noci

Co zanedbalo slnicko svetla napravili :-)
Drak zatial spiDrak zatial spi
Drak zatial spi

Ale nie nadlho..
Takymto!Takymto!
Takymto!

Skoda ze nevidno tych ludi dole co dostali plny zasah :-D
A este jeden pohladA este jeden pohlad
A este jeden pohlad

Neda sa ho nabazit :-)
Miestne cukrarstvoMiestne cukrarstvo
Miestne cukrarstvo

Krtkova torta po Azijsky
VeceraVecera
Vecera

To najlepsie este len pride - dezert!

Tot: 0.214s; Tpl: 0.019s; cc: 10; qc: 61; dbt: 0.164s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb