Hue

Asia » Vietnam » North Central Coast » Thua Thien - Huế » Hué
November 15th 2013
Published: November 15th 2013

Pasove fotky po VietnamskyPasove fotky po VietnamskyPasove fotky po Vietnamsky

Sudruzka ucitelka a sudruh banan
Tak a sme v Hue. Vcera sme dali zbohom Hanoi a presunuli sa na juh. Kedze to bola pomerne dlhsia vzdialenost odhodlali sme sa dat sancu Vietnam Airlines. Lietadlo moderne, letusky pekne a pilot mal zjavne este v pamati americke Phantomy lebo manever ktorym to posadil na zem bol hodny bojoveho stihaca. Za Evkine smrtelne biele prstiky zatate do sedadla to ale stalo. Zvladol to vsak precizne a este nam aj stihol slubit "nice weather". Skoda ze len slubit kedze lialo. Po pristani sme sa mohli trochu rozdychat a ulovit si taxik smerom do mesta. Aj sme ulovili. Sofer bol mily, netrubil, nepredbiehal a ani neriesil ze mu Evka dala pri vystupovani skoro auto na totalku. Ok ok, len suchla dvere. Ale to pisem len preto ze mi sedi za chrbtom. A vlastne Kosto urobil to iste tak co tu riesime, ze? Ubytovanie sme chytili na prvy pokus. Mame hotel s krasnym nazvom Google (a to mi vsetci vraveli ze ja sa do Google nikdy nedostanem). Dali sme si vecernu prechadzku, famoznu veceru a isli si oci vyocit ze tu dokonca aj motorkari respektuju cervenu. Este ze sem tam niekto zatrubi lebo inak by sme mali pocit ze sme zmenili krajinu.

Krajinu sme ale nezmenili, co sme zistili ked sme si chceli dat urobit fotky na viza (niekto tie povodne stratil este v Ziline, ale nebudem sam na seba ukazovat prstom, ze?). Z jednoducheho fotenia sa stal pomaly highlight dna lebo miestny PhotoShop guru usudil ze nase oblecenie nie je dost reprezentativne a rozhodol sa dorobit nam nieco lepsie. Stiahol pri tom pol krabicky cigariet ale svoju pracu vykonal famozne. Evka vyzera ako sudruzka z cinskej skolky a ja mam hlavu jak pytel od bananu. Este ze Kosto sa nemusel fotit..

No a Hue? Je to nepomerne mensie mesto od Hanoi. Byvale sidlo cisara plne pamiatok a obrovskeho komplexu budov a bohuzial uz len ruin stareho palaca kde sidlil. Trosku nas uz ale prestalo pocuvat pocasie kedze soudruzi nezvladli porucit vetru a desti, tak nakoniec sme to dnes zobrali velmi v skratke. Presli sme len centralny komplex cisarskeho palaca a potom uz utekali spat do Googlu schovat sa pred dazdom. Aj napriek nepriazni pocasia to ale stalo za to. Obzvlast sme si uzili moznost vyskusat si ich tradicne saty a odfotit sa v nich. Keby sme nemali pocit ze sto fotiek staci tak sme tam doteraz. Obzvlast zenska cast
Vzdy hladna Evka..Vzdy hladna Evka..Vzdy hladna Evka..

..a jej vecera
vypravy bola vo svojom zivle a z tronu ju museli stahovat skoro nasilim. Proste sme stvoreni pre panovanie. Fotili si nas aj turisti z dalekeho Japonska. Aj ked co oni nefotia.

Zajtra rano pokracujeme do Da Nang. Tam ostaneme asi len jednu noc a pojdeme rovno do Ho Chi Minh City. Snad nam uz bude pocasie priat viac.. :-)

Ked sme videli toto..Ked sme videli toto..
Ked sme videli toto..

..museli sme to mat!

Tot: 0.096s; Tpl: 0.011s; cc: 12; qc: 61; dbt: 0.0676s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb