Napsutotte thaifold 2011 dec

Asia » Thailand » North-West Thailand » Chiang Mai » Doi Suthep
December 16th 2011
Published: December 16th 2011

Kedves Olvasoim,

2011 dec 16/an ismet egy megamonolitikus monstre thai turne vette kezdetet, pompas formaban: Pest-Doha nagyjabol esemeny nelkuli, kis turbulanciaval zajlott le, Qatar fovarosaban leszallva mar megcsapott a 20 fok, es bizton mondhtaom, tettett😊 a repteren toltott 8,5 ora annyira mar nem, vegig legkondi, hatalmas, Kairo meretu repter, viszont hihetetlen emberek, arcok, nyelvek kavalkadja... Dohabol 5 percenkent szall fel egy gep ejjel is, minden oraban, olyan helyekre, ahova egyebkent nem illik menni😊 Amritsar, Almaty, Nairobi, Cole, Shanghai, Hongkong, Manama, Dubai, Riyadh, New York, Islamabad, csak egy parat emlitsek, es indegyik beszallo ajtonal vegig lehetett nezni az adott orszagba igyekvoket, beszelgetni veluk, vagycsak hallgatni hogy horkolnak, vagy diskuralnak... Szoval nem sokat aludtam, olyan erdekes volt a mozi, de egy 3 orat azert lenyomtama "Silent Room" nevu, hatradontheto szekes szobaban, (ajanlom mminden Dohaban trabzitolo baratnak) es felfrissulve leptem fel a Bangkoki jaratra. Itt magyar host-al kellemesen eldiskuralva, majd sok orat vegigaludva telt az ut. Bangkokban egy kicsit kavarogtam a repteren, mert a fel le syallas meg sok ora legkondi kicsinalta a tajekozodokepessegem, de a vegen kiderult: nincs tobb busz a vonatalomasig, az uj City Train is valami mas helyre visz,(belvaros, es 2จ ยำพแ 0 percenkent jar, tehat erdemes igenybevenni, ha van idod. Nekem viszont nem volt, este 8 volt, es el kellett csipnem egy ejszakai vonatot eszakra, Chiang Maiba) igy taxiba bonyolodtam, kemeny 500 batert bevitt a palyaudvarig. a vonaton mar nem volt hely az alvokocsiban, 3. osztalyon uleseken utaztam fel 17 orat fele annyiert, mint amennyiert a takker behozott a repterrol a aplyaudvarra... de megerte😊 begyujtottem 2 futobolondot az utazas masodik reszere. Az elso Kvang Jo, akinek az volt az elfoglaltsaga, hogy alvo meberek arcat vizsgalja NAGYON KOZELROL, erre ebredtem ejjel 3kor... nagyon kozel alatt 5cm-t ertek (gondolhatjatok, gyorsan kiurult a kocsi😊, a masik pedig egy nyugdijas Perzsa tanitobol lett zugorvos, minden tudomanyok hivatott kutatoja es researchere, akit le kellett beszelnem arrol, hogy ott helyben agymutetet vegezzen Kvang Jon a harmadosztaly nem igen mutohoz hasonlithato higienias feltetelei kozott... mindenesetre az anamnezist felvette, es MRIre es CT re kuldte a sracot, a szogeket is elmagyarazva za angolul nem igen erto thainak, amibol keretnie kellett a felveteleket... Meghitt kis kor alakult ki reggelre, mire kialudtuk magunkat,nagyon jol osszebaratkoztunk, Ildi almaspitejen, Gizi neni rozmaringos/hagymas kenyerkejen es Peti diojan laktunk jol, a magacsinalt orvos, a foldon bekesen ulo, es neha a cipoket atrendezo, neha a talpamat simogato thai, es jomagam beszelgettunk egymast nem ertve sok oran at. Bori zalai lamait is csapra vertuk, es 3 ora kesessel, du 3ra ertunk be CM-be. CM most gyonyoru napsutotte nappal, ejjel lehul 15 fokra, es kapbatos emberek maszkalnak nagyon fazva, sapkaban, de orchideak mindenhol, gyonyoru viragok, kertek zoldellnek, mindenhol napfeny. Assyem dolcsit erdemes hozni, euroban 9ft egy bath, dollarban csak 7, tehat ha jol sa\zamolok, igy erdemes az utanamjovoknek kalkulalni, de meg adok a\arfolyamokat nemsokara. Becsekkoltam a Baan naam sai guesthouseban, kicsit dragus (500 batyu), de itt szall meg Carla, akivel tanitani fogunk, nyugis es syuperjo, tehat 2 napot praktikusan itt toltok. Este elmentem gozfurdobe kiaztatni a sokoras utat magambol, majd egy szuper talpmasszazs, vacsia Kanjanas Kitchenben Carla es Thierry-vel, aki az asszisztensunk lessz... Most itt vagyok, szep almokat, holnap a rizsleves es a tanfolyamtervezes, meg extra food bevasarlasa lesz a program, 22 tanitvany gyult ossze, tehat szep csoi lesz! Sokszor olelek indenkit, kepeket is kuldok holnap!!!

Tot: 0.062s; Tpl: 0.01s; cc: 8; qc: 31; dbt: 0.042s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb