125.den - semporna, potapanie

Malaysia's flag
Asia » Malaysia » Sabah » Semporna
June 2nd 2018
Published: June 7th 2018

O 7/00 startujem spolu s cs na ranajky.

Tie cul platim ja. Dva druhy nudiel, plneny chleba sardinkami a caj s mlikom.

V dive centre resp shope, bo tu predavaju kopu magnetiek, kavu, rozne handmade mydla a ine prkotiny cakame na taiwancov.

Moj spolunoclaznik ide potapat na ... Tam je potapanie drahe /hlavne fee/. Co mi vravela cs tak ona si to tez nemoze dovolit.

Presun cez ulicky na nasu lodku. 10 taiwancov a ja.

Ti sa furt fotia a zo vsetkeho maju sradnu.

Povinne sme si museli nasadit vesty, zastavka u pobreznej straze /?/ kde sa registruje nasa lodka aj s poctom pasazierov a smer ostrov mataking.

Tu opat daka registracia. Na plazi odstavenych kopa lodiek so sikmacmi. Nastastie vacsina ma len islandhoping a nie potapanie. Ostrov fajn ale cielene by som sem nesiel.

Presun o kusok dalej na sire more.

Prvykrat si obliekam dlhy oblek co mi robi problemy pri ponore. Dal som si len 4kg a nemohol sa zanorit. Cs mi pomohla a uz som klesal dole.

Dolu idem ja, cs a jeden taiwanec. Ostatny su samostatna jednotka.

Pod vodu hned narazame na vrak lode. Cs mi ukazuje nech sa idem pred neho odfotit. Tak s nevolou to robim. Taiwanec aj cs fotia jak blazni.

Prvy ponor 49min max hlbka 23m. Fajn ale nic extra az na super vrak malej lode.

Na lodi este cakame na taiwansku skupinu, tak skakanie do vody a plavanie.

Dalsia lokalita je pandan island. Cs mi uz pribalila 2kg navyse, tie vsak nemam na opasku ale v bocnych vackoch jacketu.

Po ponore hned eagel devil a neskor korytnacky. Niektore fakt obrovske aj 2m. 48min a hlbka 21m.

Na lodi nas uz cakal obed z obedarov. K dispozicii boli aj banany a voda.

Posledny ponor na pozicii timba-timba island.

Po klesnuti dole silny prud. Fakt strasne silny, proti prudu sa plavat nedalo. Nechali sme sa teda unasat. Velka skoda toho prudu bo tu bola strasne vela korytnaciek ale nie neake prtave, vsetko obrine mad 1m, nevim ci jedna nemala aj 3m. Niektore boli oznacene aj carovym kodom.

Cs obcas z mora zobrala neaky ten odpad /vela ho tu nastasit nebolo/ a hned to aj dokumentovala.

Po vynoreny este z lode sledovanie korytnaciek, ktore obcas vyplavali na hladinu.

V dive centre nakup magnetiek, zjednana mnozstevna zlava za 10ks /spojil som sa s taiwancami ale zlava na kus len 1rm/, zobratie gratis pohladnice a smer spolocna vecera.

Taiwanci nas pozvali a nakonec aj vsetko zaplatili.

Bohuzial tak ako na lodi aj tu vsetci komunikovali cinsky, takze som bol 5 kolo u vozu.

Vecera bola cela o zdielany jedla. Donisli sa taniere a ludia si brali kolko chceli.

Na korbe hiluxu nas vodic vyhadzuje blizko nasho ubytka.

CS davam peniaze na znamky, dufam,ze na postu skoci.

Dohoda bola, ze o dve hod pojdme este do mesta. No cs bola nachystana az o 22/00 a to sa mi uz fakt nechcelo ist. 3 ponory za den su fakt vela na mna. Idealne su dva, to clovek neni taky zdemolovany.

Naklady

2xranajky : 8.5rm (2xnudle, plneny chleba sardinkami, 2xcaj s mlikom)
50hz dive centrum, 4dorm, ac, share sprcha : 25rm
3xmagnetky : 18rm
Nakup : 8.9rm
Peniaze na 3znamky : 2rm

Tot: 0.061s; Tpl: 0.009s; cc: 8; qc: 23; dbt: 0.0426s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb