124.den - presun Semporna

Malaysia's flag
Asia » Malaysia » Sabah » Semporna
June 1st 2018
Published: June 6th 2018

Po ranajkach cakanie na odvoz. Vyrazame 8/40.

V mini buse isla so mnou este jedna rodinka na letisko do sandakanu.

Sofer ma vyhadzuhe na kruhaci smer semporna.

Tu uz caka normalny bus. Ten odmietam, dnu nastupovali 3 biely.

Pockal som kym bus odide, vytahujem tabulku semporna, stredavo vymienana za tabulku 20km

Aut uplne minimum ale po 10.min mi zastavuje automechanik. Vyhadzuje ma presne po 20km.

Okolie zvacsa same plantaze, obcas fajn vyhlady. Povrch cesty miestami zly ale vacsina ok.

Tu cakacka tiez do 15.min. Aut opat minimum. Zastavuje mi kamionista, ang nevi ale odvaza ma az na kruhac do mesta Kunak.

Kamionista spal v noci v kabine, trochu mu tam zatieklo bo v noci bol mega silny dazd.

Uplne nahovno miesto, je to bocna cesticka do semporna. Najskor mi zastavil taxi, potom nist, bo nist nechodilo, tretie auto ma chcelo zobrat nazad do mesta na bus stanicu, nakonec 5 auto ma bere asi 15km.

Pri kruhaci bola aj rucna autoumyvarka. Tych som videl cestou kopec.

Okolo cesty same plantaze, sofer ma vyhadzuje v krajine nikoho. On pokracuje na plantaz a ja sa skovavam pod palmu, zacina poprchat.

Okolo len palmy a cesta.

Premavka nula bodov, po polhodine mi zastavuje auto. Islo opacnym smerom ale pri mne sa otocilo. Tak reku ci free, hej, hej. Je to neaky securitak palmovej plantaze, odvaza ma na hlavny tah do semporna, i ked ma cestu uplne opacnym smerom. Zrejme sa mu nelubilo, ze sa tu motam, tak sa ma aspon takto zbavil.

Varuje ma pred taxi co su v okoli semporny, neoznacene auta co zvazaju ludi z plantazi. Mam sa vzdy radsej opytat ci free.

Na krizovkate cakacka 5.min. Opat sa otaca pre mna auto. Je to neoznaceny taxi, vravim free, no money. Normalne suhlasi. Cestou naberame este dvoch ludi. Ti platia, ja nie.

Po vystupeni z auta mi do nosa hned udrel zapach.

Mesto totalne spinave, mal som sto chuti sa otocit a ist inde.

Dostavam sa k dive centru 52hz, moja cs tu este neni. Skladam batoh a dve baby ma beru na jedlo. Objednavaju mi nudle. Odchadzaju.

Jedlo je pri pristave, ako fakt hruza. Uplny bordel, smrad a kopa sikmacov.

Po terase sa dostavam k rybiemu trhu, kopa cerstvych ulovkov. Trh sa neskor meni na ovozel a na prekvapko kopa stankov s jedlom.

Co ma zaujalo tak tu na dost miestach predavaju petardy.

Dostavam sa na hlavnu zapchatu cestu pri modrej mesite.

Zostupujem k moru, kracam si medzi domcekmi postavenych na koloch. Vsetko drevenne barabizne, pri jednom je skladka smeti.

Dost ludi ma tu zdravi, deti maju zo mna riadnu srandu. Ono som tu fakt nevidel ziadnych bielych, vsetko sikmaci.

Handrove hlavy su tu extra pekne, u jednej si kupujem kolaciky, skoda,ze sa nechcela dat odfotit.

Na bus stanici zistujem ceny busu do kk, 75rm, ale jeden stanok mi povedal aj 50rm / neskor tato cena uz neplatila/. Cez web easybook sa daju kupit za 55rm ale i za 75rm

Fakt mesto o nicom. Neviem cim to je ale pri kazdom atm, banke, poste nenormalne rady ludi. Fakt to nechapem, toto som este nikde nevidel. Jak u nas ked cigani cakaju na penaze pred postu.

V dive centre cakanie na cs.

Po prichode cakanie kym umyje vsetko nadobicko. Zajtra idu se mnu potapat taiwanci. Ono toto centrum je specializovane na sikmacov. Biely vraj chodia cez scuba junkie

Spolu s jednym potapacom idem na ubytko, ktore je uplne inde. Su tu 2 miestnosti, jedna pre baby, druha pre nas. Vsetko tu byvaju zamestanci dive centra resp obcas neaky ten potapac ako ja resp moj spolunoclazik. Na izbe klima, v sprche tepla voda. Cs mi ponuka k dispozicii aj pracku, len nema susicku a vsetky snory su obsadene a susenie tu dost trva.

Po ubytku smer jedlo. To mi plati cs, bo ked ma nemoze gratis ubytovat aspon mi zaplati jedlo.

Ta ked prisla z potapania tak uplne ze vau baba ale cul ked sa dala do civilu nic moc. Nehorazna zmena, co spravia okuliare a rozpustene vlasy.

Zaspavam velmi skoro, uz o 21/00.

Kueh teow soup : 8rm
6xzakusok(ku sui?) : 3rm
50hz dive shop,3xponor, 1x4dorm, ac, share sprcha : 405rm

Tot: 0.692s; Tpl: 0.018s; cc: 12; qc: 45; dbt: 0.4252s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb