Bombay-Varanasi

Asia » India » Maharashtra » Mumbai
December 14th 2009
Published: December 16th 2009

Haat, keveset tudok mndani az indiai vonatrendszerrol, amit eddig nem mondtam a tavalyi nyugati parti levonatozassal kapcsolatban, de egy ket dolog azert kikivankozik belolem - a nagy magyar europai ontudatunk es kulturaltsagunk ellenere a jegyeket erre az utra Porugaliabol vette Atul nekunk interneten, foglalassal es kifizetessel egyutt elektronikusan. Kivancsi vagyok hol tart a MAV ilzen tekintetben. A 28 oras uton asszem 20 perccel korabban ertunk celba, ennyit tevedett a menetrend. ki nem hasznalt helyekre varolista rendsyer mukodik, meyre a helyekre varakozok sorszammal es koddal rendelkezo azonositot kapnak, amely alapjan az indulas idej;ig interneten vagy a palyaudvarok konzoljain ellenorizhetik, hogy hol allnak a varolistan. Szoval kicsit joban odafigyelek a vonatokra, mint nalunk, es a kep, ami a magyarkban el, hogy csirkekkel es tehenekke utazol egy indiai csaladdal a nyakadban reg inkabb a MAGYAR vonatainkra igaz. Szoval hatamasak a vonatok, jo 10 percet gyalogoltunk gyorsgyalogban a szerelveny mellett amig a vagonunkat el nem ertuk. Sajnos masodosztalyu legkondisra kaptunk csak helyet (nem ajanlom, ha valaki erzekeny a hidegre, hogy tobb orat legkondiban utazzon, nagyon konyu megfazni, ami Gabinak sikerult is. Inkabb a Fan osztalyon a jo legkevero, de hat foglallt volt az egesz sajnos...) A felszallas, a halokocsi, minden kifogastalan, kis szerelvenyorzo sraccal, aki
tehenke menekultehenke menekultehenke menekul

vartam hogy mi lesz ha jon a vonat, nos az tortent hogy a masiniszta dudalt egyet es a tehenek komotosan atmasztak a masik sinparra
figyele hogy milyen arus jon fel milyen megalloban, ellenporizte hogy koldus vagy tolvaly ne keruljon fel, es altalaban biztosittta a vagon mukodeset. A kaja vagon hlyet most mozgo chai arusok biztositottak a folyamatos teaztatasunkhz megfelelo chait, es a megallokban (par perc kisvarosban, 10 perc nagyvarosban vagy csomopontban) lehetett kajat rendelni elore, amit friisen felpakoltak a megbeszelt idoben a megfelelo allomason. Szoval amig mi egyre inkabb a fapados fele tartunk agyarorszagon, legitarsasag, mav ugyileg, a lefikazott kelet annal tobb szolgatatassal rukkol elo.

Termeszetesen van nemi sotet oldal is az indiai vonatokon... igazi slumok telepultek a palyaudvarok szelere, a hasznaaton kivuli vagonokba, NAPI 20 eber hal meg, mert elgazoljak a vonatok... Ezt Bombayben lehetett igen jol latni, ahol csomagokkal akartunk 5en felszallni egy vonatra vissza a bevarosba Villa Perlebol, es tok mindegy mely osztayon probaloztunk, a tomeg olyan nyomulast rendezett, hogy tudtuk, erdemes inkabb varni, mert vaalkit kulonben hatrahagyunk. CSungtek logtak a bejaratoknal, a vonat mar reg szaguldott, emberek meg kapaszkodtak fel valahogy... Vegul a harmadik vonattal tudtunk emeni, a csomag osztalyon utaztunk 😊 A tasika pedig sok helyen meg mindig illik lelakatolni, biztos ami bizts, hosszu utak soran, bar manapsag egyes jaratoka az Indiai Vonattarsasag biztositja a lakatot!!!!! Amulat

Na szova ataludtuk a z ejszakat, kaptunk lepit, takit, parnat, turcsit (amivel gondosal bedugaszoltam a legkondit😊 aztan kifaggattuk a Varanasi beli utitarsainkat a helyzetrol . Sok fele muksoval utaztunk, jovobelato, kezrol olvaso, szalo tulaj, sok sok elvarazsolt fazon. Majdnekm vegig aludtunk a 28 oras ut alatt, annyira faradtak voltnk. Kint egyre husebb lett az ido, ahogy haladtunk szakra, majd egyszercsak megerkeztunk 15.en hajnalban a Szent Varosba, Varanasiba.

Tot: 0.571s; Tpl: 0.012s; cc: 19; qc: 87; dbt: 0.1232s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb