Na smoczym grzbiecie

Asia » China » Guangxi » Longji Rice Terraces
July 31st 2007
Published: August 6th 2007

Tarasy ryzoweTarasy ryzoweTarasy ryzowe

Chinczyk pracujacy przy tarasach...
Z lijangu autobusem przejechalismy do Dali, kolejnego bardzo turystycznego miasteczka w Yunnanie. Mnie Dali podobalo sie bardziej niz Lijang, Pawlowi odwrotnie. Przyjemna starowka, europejski styl, mila odmiana.
Po jednej nocy w Dali udalismy sie do stolicy Yunnanu, miasta Kunming i po kolejnej nocy wsiedlismy do pociagu do Guilinu (28 godzin😊). Zdecydowalismy sie tym razem na bilety w klasie Hard Sleeper - czyli lezanki. Komfort jazdy byl calkiem dobry, ale 28 godzin w pozycji lezacej, niezbyt pewne jedzenie, ogolne zmeczenie i chyba drobny kryzys spowodowaly, ze kolejne 2 dni byly dla mnie ciezkie. Wysiedlismy z pociagu i od razu trzeba bylo szukac dworaca autobusow dalekobieznych, by dojechac do Longsheng - miasteczka wypadowego do Tarasow Ryzowych Smoczego Grzbietu.
Ledwie wysiadlem z pociagu, od razu zatesknilem za gorami. Upal i zaduch byl potworny!, a ja zdarzylem sie juz przyzwyczaic do lagodnego gorskiego powietrza i deszczu😊. Pierwotnie nie bylo Longsheng na naszej trasie, zdecydowalismy sie tam jechac zacheceni opowiesciami innych podroznikow. Po 3 godzinach jazdy autobusem do Longsheng, kolejnych 2 godzinach z Longsheng do parku w Longji i 1.5 godziny marszu po schodach do gory z plecakami na plecach i brzuchu dotarlismy w koncu do wybranego wczesniej guesthouse'u (miejsce prawie na szczycie tarasow, blisko do
3 Pagody w Dali3 Pagody w Dali3 Pagody w Dali

Lal deszcz, nie chcialo nam sie wchodzic do srodka.
wszystkich punktow widokowych). W tym momencie bylem juz na skraju wyczerpania, wymienione wczesniej dolegliwosci jakos sie skumulowaly, i marzylem tylko o spaniu! Polozylem sie o 19, wstalem o 9:30 nastepnego dnia. Wiele to nie pomoglo... Z trudem zwloklem sie z lozka, jednak nie chcialem tacic juz wiecej czasu. Po przegryzieniu czegokolwiek (to juz 2 dzien z rzedu gdy nie jadlem prawie nic, bo mi sie nie chcialo) ruszylismy do pierwszego punktu widokowego, jakies 30 minut marszu pod gore. Widoki wynagrodzily zmeczenie😊) Porobilem zdjecia, pooddychalem swiezszym powietrzem i stwierdzilismy, ze nie idziemy na kolejne punkty widokowe (ten na ktorym bylismy i tak byl podobno najbardziej spektakularny) i wracamy na weiczor do Guilinu. W Longji poza tarasami ciekawostka sa tez miejszkancy, kobiety nosza tu niesamowicie dlugie wlosy, wogole ich nie scinaja. Podobno sa na ten temat jakies wpisy w ksiedze rekordow Guinessa.
Wieczorem dotarlismy do Guilinu, polazilem troche po miescie. Nastepnego dnia, na pozegnanie Chin udalismy sie do Yangshuo.

Punkt widokowyPunkt widokowy
Punkt widokowy

Ciezko bylo, ale widoki rewelacyjne
Widok z oknaWidok z okna
Widok z okna

Gdyby nie to, ze nie mialem sily sie ruszyc, to powiedizalbym, ze az chcialo sie rano wstawac:)))

Tot: 0.059s; Tpl: 0.014s; cc: 12; qc: 30; dbt: 0.0253s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb