6.den - Budapest, presun domov

Slovakia's flag
Europe » Slovakia » Trnava Region » Galanta
May 10th 2015
Published: May 17th 2015

Rano nechane kluciky len na stoliky u recepcneho a smer domov.

Este vyhadzujem zubnu kefku a stare roztahane pyzamo.

Odlahceny o par kilov minci za vcerajsi nakup sa nam hned lahsie kraca 😊

Kedze sme do odchodu vlaku mali kopu casu, sli sme sa prejst k nabreziu dunaja.

V pekarnicke kupujeme osie hniezdo a cokoladovy croasant. Zaujimave bolo, ze tu bol zakaz predaja tekutin, mimo mlieka, kakaa. Zrejme len kvoli tomu dostala tato pekarnicka vynimku a moze mat otvorene v nedelu.

Nabrezie nic moc, ziadny parcik resp lavicka kde by sa dalo vklude naranajkovat. Dostali sme sa az k petofi ter, kde konecne parcik aj s lavickami.

Na ulici dost bordelu po sobotnej noci, prazdne flase, smeti, sklo.

Na jednu lod na Dunaji prenasali stacionarne bicykle. Moze to byt zaujimave bicyklovat na lodi.

Po ranajkach uz pomaly presun na keleti stanicu. Turistickymi ulickami sme sa dostali na rakoczi utca a potom uz len furt rovno. Tu tiez kopa bordelu, sem tam neaky bezdomovec, alkac. Bohuzial sme museli pouzit aj jeden podchod, fuuu ako tu strasne moc smrdelo, brrr.

Na keleti vchadzame z podzemia, novym priestranstvom, v jednom vyklenku vidime spat bezdomovca, len nos mu trcal.

Spolucestovatel vyuziva spoplatneny zachod, v katastrofalnom stave.

Nastupujeme do vlaku smer berlin. prvy vagon 1.trieda,restauracny vozen, spaci vozen a konecne aj nasa druha trieda. Vsade su rezervacky, tak hladame neaku ,ktora zacina az v novych zamkoch, to sa nam dari.

Neskor si k nam prisadaju (tiez bez rezervacky) dvaja slovaci. Pracuju v zahranici ako kuchari/casnici. Maju nenormalne velke kufre. Jeden z nich hovori o svojich pracovnych zaciatkoch v zahranici. Isiel robit do anglicka na farmu, oberat neaku zeleninu/ovocie. Plateny boli od vykonu, spali v privese,namackany ako sardinky, do mesta chodili tyzdenne 2 busy, proste boli uplne v prdeli. Robota nenormalne narocna, po mesiaci tam z 20 slovakov zostal len on. Dalsi pre mna dolezity postrech dal z letiska orly v parizi. Prirucna batozina do lietadla sa tam vklada do stroja, ten ju oskenuje a ked nesedi velkost vaha,nepusti to cloveka dalej,musi sa vratit na prepazku a zaplatit prepravne. Kurva technologia prichadza, zachvilu sa nebude dat jazdit s nadrozmernou batozinou.

Nakoniec nikto co mal rezervaciu z budapesti neprichadza do kupecka. Kupecko patri ceskym draham, je pre 6 ludi.

Sprievodca nezazivnym hlasom nieco ohlasuje v madarcine, po prejdeny hranic slovensky sprievodca hlasi v slovencine a kedze je to IC vlak aj v anglictine. Madari to mali na haku.

V Novych Zamkoch mame 5.min na prestup, vlak nemeska, nasadame do stareho vozna, klasicke stare kupecko pre 8 ludi, klima nefunguje.

Prichadza cvakac listkov, vytahujem mobil ukazujem etiket, sken prebehol v pohode. Po opusteny kupecka sa sprievodca vracia a vraj som mu ukazal len jeden listok a sme dvaja, tak posuvam obrazovku v mobile a nastavujem druhy etiket. Prvy sprievodca co zrejme vie robit s touto "novou" technologiou.

V Nitre uz len smer MHD a vyzdvihnutie auta , potom smer R1 a domov.

naklady (1euro = 288,49 forintov)

ranajky v pekarni - 450 forintov ?
zachod na stanici - 130 forintov ?

budapest

Tot: 0.573s; Tpl: 0.009s; cc: 9; qc: 48; dbt: 0.3197s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb