Suhrn - zhodnotenie, naklady, linky

Europe » Slovakia » Trnava Region » Galanta » Sered
May 18th 2014
Published: May 23rd 2014

ZHODNOTENIE

Bielorusko je paradna krajina so super ludmi. Taku cistu krajinu som este nikde nevidel a ani take kvantum fajnovych ludi. Keby nebolo treba viza uzaj sem idem aj buduci rok. Ostava mi este kuknut sever, juh a vychod.

A este jedna dolezita vec. Koncim s mbankou. Piatok som platil piva vo varsave kartou, kukam pondelok,ze aky kurz mi dali. Hladam, hladam a nikde nic, ziadna rezervacia, ziadne strhnutie, proste ani zmienka, ze som pouzil kartu. Kuknem teda zas utorok a zrazu prachy strhnute. V stredu idem platit fakturu za mobil, vsetko nahodim, dam potvrdit platbu a co sa nestane. Vobec mi neposlali autorizacny sms kod. Stacilo len kliknut na tlacitko a platba prebehla.

VARSAVA - pocasie mi moc nevyslo ale i tak fajn mesto. Stare mesto ma svoje caro ale nic extra to pre mna nebolo. Uplne ma dostala spievajuca fontana, genielne dielo. Mal som stastie na super couchsurfera, skoda, ze sme spolu nepobudli viac, bo fakt paradny clovek. Do varsavy sa musim isto este niekedy vratit,dovod couchsurfer a samozrejme futbal 😊

BIALYSTOK - mesto fontan, na kazdom kroku fontana. Hlavne veci sa daju stihnut za 2 hodinky. taktiez fajn couchsurferi, velmi si cennim,ze ma zobrali do kostola kde sa brali a spolu sme zapalili sviecky.

HRODNA - cakal som viac od stareho a noveho zamku, nic extra. Lubil sa mi tu hlavne park v centre. Za pol dna je vsetko hlavne kuknute.

LIDA - mesto kde je len zamok, inak nic zaujimave, v pohode na dve hodinky a ist dalej (trebars medzi zastavka z hrodna do minsku). osobne by som tu ale zostal aj dlhsie, bo fakt genialny couchsurfer. Tak ako do varsavari i sem by som sa chcel vratit kvoli fajn couchsurferovi

NAVAHRUDAK - nestoji za navstevu, hrad len jedna stena, kostoli su rovnake ako vsade inde

MIR - paradny hrad, stacia 2-3 hodinky

MINSK - mesta ma prestavaju bavit ale minsk bol ok, vdaka skvelim parkom. Cakal som vojensku prehliadku, ta sa ale nekonala,tak mensie sklamanie. Hlavne veci su pri sebe ale su to len budovy. V buducnosti by som sa sem isto este pozrel

NIASVIZ - este lepsejsi hrad nez v mire. odhad 3-4 hodinky (zalezi ci sa navstivi hrad)

BREST - toto neni urcite bieloruske mesto. vsade kaviarne, ludia uplne odlisny od ostatnych miest. taky viac zapadnejsi. Pevnost je fajn. Staci pol dna.

BELOVEZHSKAYA PUSCHA (KAMIANIUKY) - ak by som mal lepsie pocasie isto by som preskumal aj polne cesticky, z hlavnej asfaltky nic zvlastne ale zas fajnove vozenie sa na bicykli. Dedo mraz sklamal, v zime to tam ale musi byt famozne

BIALOWEZA - opat som mal stastie na couchsurfera, ktory ma zobral na zaujimave lesne cesticky. pri navsteve by som odporucil pozicat si bicykel a povozit sa po okoli, super lesne cesticky. Inak mega turisticke mestecko. I sem by som sa rad este raz vratil a poriadne to tu pobehal na bicykli/peso

NAKLADY

Polsko (bus sered - nr 1,5eura, bus nr - ba 5,80eura, bus ba - varsava 10,08eura) - 2,5dna

ubytovanie - 29zl
jedlo - 10,37zl
doprava - 25,80zl + 0,49eura
ostatne - 2zl
vstupy - 0
spolu - 67,17zl (16,79eura) + 0,49eura (bus varsava-bialystok) + 1,5eura (bus sered-nr) + 5,80eura (bus nr-ba) + 10,08eura (bus ba-varsava)= zhruba 34,66 euro

Bielorusko (vlak kuznica - hrodna 12,78zl) - 11dni

ubytovanie - 621 000br + 16,43eura
jedlo - 1 134 150br
doprava - 316 250br
ostatne - 315 400br (cigarety su neni zaratane,tie mi doma preplatili)
vstupy - 85 000br + 7,08eura (hokej)
spolu - 2 471 800br (183,07eura) + 16,43eura (hotel kamianieky) + 7,08eura (hokej) + 12,78zl (3,2eura vlak kuznica-hrodna)= zhruba 209,78 euro

Polsko 2dni

ubytovanie - 0
jedlo - 60,03zl + 5,37eura
doprava - 25,20zl + 0,49eura
ostatne - 3zl
vstupy - 9zl
spolu - 97,23zl (24,31eura) + 5,37eura (piva) + 0,49eura (bus bialystok-varsava) = zhruba 30,17 euro

Presun domov - bus varsava - ba 10,08eura + bus ba - sered 2,80eura = 12,88 eura

Celkove naklady - zhruba 288,28eura vratane 0,79eura co ma odrbal polskibus resp nevyhodny kurz

LINKY

http://expedice-apalucha.cz/clanky-expedice-apalucha/belorusko-2011.html - cesky cestopis

http://cestovani.idnes.cz/belovezsky-prales-belorusko-polsko-d7e-/kolem-sveta.aspx?c=A131119_091059_kolem-sveta_tom - toto ma inspirovalo k navsteve belovezskeho pralesa

http://hugtheglobe.blogspot.sk/2013/05/minsk-capital-of-belarus-in-one-word-go.html - anglicky cestopis

http://insidebelarus.com/ - info web

http://www.inyourpocket.com/belarus/minsk - info web
http://www.minskguide.travel/recent_missions/ - web s tour

http://npbp.brest.by/ - np belovezsky park v bielorusku

http://www.belhotel.by/ - to co neni na booking.com je tu, vraj bezproblemovy ale nemam vyskusane

http://www.rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/pn? - polsky vyhladavac vlakov

http://www.e-podroznik.pl/ - polsky vyhladavac busov, vlakov, mhd

http://voyagertrans.pl/en/ - busy z/do bialystok/bialoweza

http://www.przewozyregionalne.pl/na-bialorus-za-3-eu - akciovy listok z kuznice do hrodna

http://www.rw.by/ - bielorusky vyhladavac vlakov

http://ticketbus.by/ - bielorusky vyhladavac busov aj s cenami a poctami volnych miest v buse (zrejme sa da nakupovat aj cez net, netestoval som)

http://kobiecemysli.pl/kuchnia.html - rozne polske recepty

http://t.soloviov.net/index.html?lang=en - muzika couchsurfera z hrodna

30th May 2014

mbank su mamlasi
mna ojebali o 700EUR kvoli tomu, ze napriek tomu ze na webe tvrdia ze platby kartou blokuju 14 dni (7 dni blokuju v rezervaciach platby mimo internet), tak po 7 dnoch pozeram ze blokacia fuc a peniaze spat v disponibilnom zostatku, tak som si myslel ze moja rezervacia leteniek nepresla, bookol som ich znova a mila mbank potom stiahne peniaze priamo z disponibilneho zostatku aj ked neboli uz blokovane a aj ked mali byt blokovane 14 dni a nie len 7 dni takze nebol dovod sa domnievat ze transakcia zbehla normalna, samozrejme teraz ked by som zrusil letenky tak pridem o 50% penazi co je cca 700EUR tak asi tolko k skvelej mbank, letenky nemam ako vyuzit kedze druha rezervacia uz zbehla normalne takze som skoncil so stvoricou leteniek a nie dvojicou, grr, vsetko vdaka skvelemu ustretovemu aeroflot ktory si neda vysvetlit omylom booknute letenky ktore sa realne nedaju ani vyuzit a hlavne kvoli mbank neblokujucou platby kartou tak ako by mali podla info na webe a dezinformaciami o tom co je tvoj disponibilny zostatok ktory v skutocnosti nie je disponibilny zostatok ale treba si sam zapisovat niekde vsetky transakcie a odratat od neho

Tot: 0.992s; Tpl: 0.019s; cc: 10; qc: 50; dbt: 0.6002s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb