"Balea" in Slovacia

Published: January 27th 2019

O locatia frumoasa de colindat tot in muntii Slovaciei pe langa pesterile din zona. Seamana bine cu Balea, hotel in varful muntelui, pret 103 euro, parcare in fata anevoioasa, se plateste un permis de sedere, datorita locurilor limitate si accesului un pic dificil, se circula pe o banda ingusta. De aceea se aranjeaza cu cei de la hotel sa preia clientii, lucru rapid si convenabil de ambele parti. Aici am servit atat mic dejun inclus in pret cam obligatoriu cat si cina- 17 euro.La rezervare ni s-au dat niste indicatii la sosirea in zona, urmarind niste indicatoare. Totul a fost in regula. Camera de munte, cu mult lemn, peisaj frumos de la geam, TV plasma, terasa perfecta pentru a savura o bere sau cidru, masa de biliard. Lacul ne-a imbiat la plimbareli de seara si de dimineata. O locatie de recomandat pentru incarcarea bateriilor si pentru drumetii scurte in perioada de vara.

Tot: 0.073s; Tpl: 0.009s; cc: 10; qc: 52; dbt: 0.0454s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb