3.den - presun domov, hrad sasov

Published: August 31st 2016

Pohodove prebratie, check out mame do 9/00.

Nalozenie auta s batohmi a presun na ranajky na terasu.

Ideme za majitelom s umyslom platit, ukazej nech sa v klude najeme a potom to vyriesime.

Vcerajsiu veceru si davam zohriat v mikrovlnke za asistencie majitela.

Je toho este riadna kopa, mami ani mimi hned z rana take tazke jedlo nechcu a davaju si len maslove rozky.

Neni nad to zacat den vysmazanym rizkom, este pivo a bolo by to idealne.

Nakoniec nieco z taniera konci aj tak v smetiaku, proste strasna kopa jedla.

Majitel nas mierne sokuje, ked miriam zakazuje po sebe umyvat tanier, vau.

Mensie postavanie pri aute, cakanie kym sa majitel porozprava s ostatnymi hostami. Ubytko platim eurami, 37,80€ + poplatok obci 1€ za noc osobu = 43,80€.

Sefovi davam 50€, ide do svojho dalsieho domu, prinasa mi nazad 7€. Tak teda dakujem za tringelt 😊

Ubytko mozem odporucit, sice jednoduche ale co by clovek chcel za tu cenu.

Zastavka pri madarskej jaskyni, samozrejme je pondelok a nikde nikoho, takze nasi odchadzaju bez magnetky, nemali spekulovat a mali ju kupit hned.

Cesta na sasov ubieha rychlo, potesi,ze na niektorych usekoch cesty je povolena 100-ka. Pirat silnic to vali aj tak viacej.

V jednej dedine meraju rychlost ale zazrakom ideme predpisovo.

Pri detve sa uz spravne napajame na kusok dialnice, uz aby to dokoncili a mozno sa dozijem aj spojenia kosic s bratislavou juznou trasou 😊

Dialnicu opustame pri ziari nad hronom, smer sasovske podhradie.

Na starej ceste stretavame aj "stoparku", neviem ci ma dobreho fleka, tu sa asi moc nepretrhne so zakaznikmi.

Cesta uz je dost ,no napisme to takto, uz je ako v madarsku.

Parkujeme pod skalou, tu uz 4 auta.

Prezuvam sa do botasiek, miriam je rozcarovana,ze som ju na to neupozornil a hlada ponozky do svojich botasiek.

Hor sa do mensieho stupaku, stara lesna cesta, ak by miriam zapla 4x4 nebol by problem sa dostat po mensi bufet aj autom.

Bufet je skor taky altanok s vycapom a par lavicami, samozrejme je to iba kostra bez vybavenia.

Opat kopa hribov.

Skratkou ideme do strmsieho kopca, po 15.min dorazame pod hrad.

Tu je taktiez pristresok uz aj s turistami.

Svacinka, mami zostava dole a mi s mimi ideme na prieskum hradu. Konecne odlovuje kesu a konecne aj neake to TB-cko.

Hrad rekonstruuju dobrovolnici, preto je tu aj trubkove lesenie a neaky ten material, hlavne vapno.

Vyhlad v pohode, pobehane po zrucanine a pome ho nazad.

He v bufete vandalizujem majetok a lepim nalepku spartaku.

Opat na mna moji spolucestovatelia hromzia.

Stoparka je este furt na svojom mieste, napajame sa na dialnicu a 139 miestami aj 150 si to valime domov.

Pred nitrou nas chyta riadny lejak, na dialnici spomalujeme na 70,bo stierace nestihaju.

Po prichode do dolnej stredy akurat koncia chlapi na miriam dome, mami pomahame s nakupom, vykopnutie mna v seredi a finito dalsi rodinny vylet za nami.

Kia sportage nas doviezla v poriadku, aj ked pri predbiehani bola dost leniva ale iba do momentu pokym sofer nezapol sportdrive, to uz islo paradne. Minuli sme skoro celu nadrz 62l, dojazd bol neakych 50km.

Vidime sa v roku 2017 trebars v barcelone 😊

ubytko katica vendeghaz 2noci izba pre 3 privat kupelka + poplatok obci - 43€

aggtelek + miskolc + hrad sasov

Tot: 0.083s; Tpl: 0.01s; cc: 11; qc: 36; dbt: 0.0436s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb