URAL

Russia's flag
Europe » Russia » Urals » Chelyabinsk
May 16th 2012
Published: May 16th 2012

Ural, jedny z nejstarsich hor na svete nas privital na konci dubna snehem a chladnym pocasim. Nasi prvni zastavkou byl Nizni Tagil, ktery se stal zakladnou pro vylety po okoli. Za dobu pobytu jsme nekolikrat prejeli hranici Evropa-Asie, pili vodu z ricek , pramenu a meli moznost se podivat do malych vesnicek uprostred lesu. Jako v celem Rusku, i zde nas lide mile privitali, pohostili. Priroda stredniho Uralu by se dala srovnat s Ceskomoravskou Vysocinou..lesy, jezera, reky, jen zde je vse nekolikanasobne vetsi, lidi malo a lesy neprostupne , kde ziji medvedi, vlci, losi. Po tydnu stravenem v Niznim Tagilu se nam tezce loucilo s nasim hostitelem a jeho rodinou.

Jedno s mist, ktere jsem chtel navstivit se nachazi v blizkosti Ekaterinburgu a jmenuje se Ganina Jama. Byla to stara sachta kam bolsevici hodili tela zavrazdene carske rodiny. Dnes je na tom miste postaveno mnoho kostelu a pomalu se z nej stava turisticka atrakce, ktera si nastesti i diky prisnym pravidlum zachovava pietni charakter.

Pobliz mesta Ekaterinburg jsme take spolu s dalsimi 27 Mitsubishi Delica oslavili sedme vyroci zalozeni Ruskeho Delica Clubu. Vsichni nas srdecne privitali, jedlo se, pilo, soutezilo a krome prvniho destiveho dne nam pralo i pocasi. I zde se projevila pohostinost a pratelskost lidi, za tri dny pobytu jsme meli pocit, ze nektere uz zname mnoho let.

Jiz za tepleho pocasi jsme 8.5. dorazili do Zlatouste, centra Jizniho Uralu. Zde nas take privital mistni clen Delica Clubu a nekolik dni nam delal spolu se svoji rodinou pruvodce. Narodni parky v blizkosti mesta nam umoznili proniknout do mistnich lesu, vysplhat na kopce a rozhlednout se po krajine plne jezer. Zde jsme se uz setkali s prvnimi komary a pri setkani s dalsimi cleny klubu na brehu jezera jsme v plne sile pocitili hlad ruskych komaru. Nastesti stejne jako v cesku se setmenim sli spat. Pocasi bylo natolik teple, ze jsme se i koupali v jezerech, ktera patri k nejcistsim v Rusku.

Jednou z poslednich zastavek v Rusku pred vjezdem do Kazakhstanu byl Celjabinsk. Zde jsme se prosli po centru mesta v velice hezkou pesi zonou/jedna ulice/ a vecer stravili s mistnimi cleny klubu v saune, kde se krome saunovani take jedlo, pilo, zpivalo a tak jsme ve 3 hodiny rano ulehli do postele cisti, napiti a nejedeni.

Tot: 0.084s; Tpl: 0.01s; cc: 12; qc: 54; dbt: 0.0573s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb