kjer si lahko zapojem smisel zivljenja je lezanje na plazi..Portugalska-Algarve

Portugal's flag
Europe » Portugal » Algarve
August 26th 2010
Published: August 28th 2010

Spet mi je uspelo. Biti na Portugalskem kar dvakrat v kratkem času. Ker je Madrid le 6 ur voznje z avtom do Lizbone, se pelješ še kakšno uro več in ze si v drugem svetu. Setubal, Sesimbra in potem na jug, Algarve. Morje sinje barve, beli peneči se valovi, mehka in topla mivka, dolgi sprehodi ob sončnem zahodi ja ja ja pravljice... voda je tako mrzla, da ti rit stisne in kocine dol padejo! Vseeno je lepo, vsaj dokler ne skočiš v vodo. Zato priporočam neopren in pa seveda desko za surfanje ce vas mika malo športa, dobra volja, ki je najbolja,..

Portugalci prijazni, simpatični in zelo tihi, kar je nasprotje neznosno glasnih Špancev. Baje je Portugalska 10 najboj lena drzava na svetu, zato tudi pravijo, da so bili nevtralni v 2. svetovni vojni...zakaj bi se matrali!?

Kljub moji visoki samozavesti, da vse razumem, ker znam špansko, smo nazadnje komunicirali v angleščini. V malih vasicah izgleda, da se je čas ustavil, kampi so super in zelo poceni in vsaj zdi se, da se nobenemu ne mudi...mogoče je to odgovor na tisto 10. mesto 😊 Počutila sem se kot doma...razen, da baje pozimi ni mraza, oziroma se lahko spusti na drastičnih +13 stopinj. Oja to pa ni slabo.

In še ena zanimiva. Spoznala sem eno Japonko, in je rekla, da študira portugalščino, ker so Japonci veliko besed dobili prav od njih, še v času Vasca da Game in zato ni tako tezka. Recimo po Portugalsko hvala je 'obrigado' in po japonsko je to 'arigato'.

Tot: 0.16s; Tpl: 0.016s; cc: 14; qc: 81; dbt: 0.0593s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb