301.den - presun riga (stop namur)

Belgium's flag
Europe » Belgium » Walloon Brabant
November 25th 2018
Published: November 29th 2018

Povodne som chcel vstavat uz o 6.30 ale nakonec som sa vykopal o hodinu neskor.

Spolubyvajuci hovoril len po zabozrutsky tak zadna konverzacia.

Bufetove prezieranie a nabalenie niecoho na dnesny den (2xmandarinka, 2xjablcko, 2x vajco na tvrdo)

Vonku nahovno pocasi, hmla.

Nakonec som ten najvacsi trh v belgicku len odfotil z mosta.

Ono okolo 8.45 sa ludia len rozkladali a nic extra tu vidiet nebolo. Proste oblecenie a jedlo. Zadna exotika.

Listok na stanici kupeny v pohode v automate len som sa musel opytat zamestnanca odkial mi to ide.

Vlak ic, tak cisty a pohodlne sedacky.

Bohuzial po dorazeny do namuru hmla moc neustupila.

Po opusteny stanice hned dolava kde je info centrum. Samozrejme v nedelu zavrete.

Nuz idem teda len tak po ulickach, ktore sa vobec nelisia od predchodzich miest.

Zas volaky kostol, divadlo, vystavba vianocneho mestecka a opat ruske kolo. Tento kolotoc je pocas vianoc velmi popularny v belgicku.

Okolo mna chodi kopa ludi s mapkou a dost sa ponahlaju.

Tak ich zacinam nenapadne sledovat. Zrejme neaka hra v namure dnes (mozno nieco ako tt13ka ale zas lude neboli opily).

Prechadzam most az k citadele.

Inak riecna doprava je tu velmi dobre vymakana. Po rieke jazdi kopec nakladnych lodi. Pri kazdej umelej hradzi vodna komora, tak bezpecny prieplav.

Sledujem dalej ludi, no su dost rychli tak to vzdavam a zahajujem vystup k citadele za pokrovym kasinom.

Idem po prirodnom chodniku ale pohoda.

Dost ludi tu do vrchu beha.

Hore bohuzial hmla tak zadny vyhlad.

Zahajujem zostup do mesta cez areal citadely.

I tu je info centrum zavrete. Sak vacsina ludi chodi cez tyzden a ne cez vikend ked maju v robote volno.

Ako som zostupil nizsie konecne aj neaky ten vyhlad na mesto. Za dobreho pocasia to tu musi byt super.

Komplex inak dost velky.

Nizsie je aj viac ludi. Pred restiku tu zacinaju opekat male prasatko.

Nazad v meste, kde len ulicky, radnica, kostol,zebraci. Nic extra.

Na zel.stanici kupujem kombi listok az na letisko.

Vlak regional, tak stoji v kazdej prdeli ale na rozdiel od regionalu co siel do holandska tento moderny.

V charleroi na stanici kopa skurvenych zebrakov a podivnych ludi.

Kurvy len nacahovali ruky.

Mam statie a bus 14.15 linka A smer letisko odchadza o 10.min.

Cestou ma skoro zesrotovala elektricka, som sa obzeral okolo seba a zrazu elektricka. Keby nebola zazvonila asi by som dnes do rigy neletel.

V buse listky kontroloval vodic, dost podrobne. Inak sa dali kupit i u neho.

Harmonika riadne napraskana, zvacsa rusky hovoriaci ludia, takze moja destinacia.

V buse aj dost pekna sikmacka, ruska. Nuz asi z iranu pojdem smeron do stan krajin kde su pekne sikmacky hovoriace rusky. Hadam nie take brzdy jak vo vychodnej azii.

Na letisku este pres terminalom specialny stan, kde dvaja vojaci so samopalmy, specialne kamery a obsluha co nahodne vyberala ludi na stery.

Jasne, ze vybrali i mna. Obsluha presla papierikom po batohu, potom po mojich rukach, dala to do stroja. Negativne.

Prechod cez cestu a uz som v terminali1.

Ten uplne nahovno, maly, kopa ludi.

Fakt nevim jak tu preckam noc.

Smer gate.

Securitu v pohode. Tentoraz viac eurominci ale zadne pipanie.

Tu tez vyberali na stery ludi. Zhruba kazdy 5 clovek. Mna to obislo.

Prechod cez duty free kam sa neskor vratim este 2x.

1x tu kupujem 1l vodky na izbu, sing si objednala, i ked podla mna v lotyssku bude lacnejsia. 2x si tu kupujem 4male chladene piva, nech som v nalade i ja a ne len sing.

Inac kurvy, chladene pivo za 1.9€ nechladene za 1.2€.

Tocene v restike od 4.5€

Do odletu 2hod. Vacsina lowcostov meskanie jedna a viac hodin. Nastasti moj zadne meskanie.

Cas mi ubehol velmi rychlo vdaka pivam a pisaniu so sing, mami a michalom.

Moja gate je na prizemi, capujem vodu na zachode, pip a uz som na letiskovej ploche. Vonku zima ale bunda v ruke, alkohol hreje.

Velkost batohov nikoho netrapila. Ziadne nalepky, nic.

No i tak mam svoj batoh medzi nohami. Hlavne, ze bunda a vodka ostal v bine.

Sedim pri okne, vedla mna objemna lotyska abo ruska.

Let v pohodicke, pristavame o 10min skor.

V rige je o hodinu viac.

Vystupujeme na letiskovu plochu, rychlo presun do haly.

Vonku riadna zima.

Zhavim free wifi a presun k vychodu kde ma caka sing.

No ale kedze som cumel do mobilu, nevsimol som si odbocku k vychodu a zbytocne som sa presiel na koniec letiskovej haly.

Sing vypada byt pripita.

Po zvitani smerujeme k vychodu, reku zebereme mhd c.22 za 1.15€, no pripita sing, uz objednava baltic taxi za 15€.

Dostali sme kupon, ona zacalovala, vonku davam kupon taxikarovy, ten pyta destinaciu a uz sa vezeme.

Cesta nocnou rigou ubehla rychlo.

Taxi nas vyhadzuje pred mcdonaldom na merkela iela.

Nad mcdonaldom je na kazdom poschodi hostel (4ks).

Fasujeme twin room (dve oddelene lozka).

Ubytko plati sing (10€ na osobu). Hostel riga.

Po vybaleni smer nakupny dom origo kde je nonstop otvoreny supermarket.

Kupujem si tu po strasne dlhom case salat. Bohuzial nie parizsky abo vlasky ale zemakovy. No i tak konecne v hube salat.

Po veceri v kuchynke nacatie vodky a dzusu.

Neskor prichadza ukrajinec sergej co tu pracuje, sing mu hned dava pol poharika cistej vodky, ten sa nezapre a hned to exne.

Sergej tu pracuje, myslim v rige nie v hosteli.

Neskor prichadza jeho ukrajinsky kamos alex. Ten tu pracuje vo fastfoode. Ukazoval nam videa ake jedla vie robit mimo fastfoodu, fakt genialne nieco.

Taktiez hned asi deci vodky exuje.

Neskor pustaju youtube a tam strelba. Rusi napadli v neutralnej vode ukrajinsku lod. Tak ukrajinci vravia, ze zajtra mozno zacne vojna.

Dalsi dovod hned po januari zmiznut z europy prec.

Sing je asi po deci riedenej vodky s dzusom ko.

A to machrovala ako pije celu noc.

Nuz najskor sprcha ona, nemame sprchu ani wc na izbe, a potom ja.

Prichadzam na izbu a sing je k.o. Spi jak drevo.

Zajtra v plane free tour a vecer chlastacka. No ked bude mat takuto vydrz, nic moc teda. Velke reci ale skutek utek.

Foto

Liege

Namur

Vlak liege - namur : 9.3€ (karta)
Vlak+bus namur charleroi airport : 12€ (karta)
Vodka 1l : 20.8€(karta)
4xmale pivo : 7.6€ (karta)
Nakup : 11.97€
Doplatok za ubytko : 1€

Tot: 0.777s; Tpl: 0.012s; cc: 9; qc: 46; dbt: 0.5177s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb