Vesni?ka Cat Cat

Asia » Vietnam
March 3rd 2014
Published: July 12th 2017

Geo: 22.3402, 103.844

Dnes jsme vyrazili trochu do okolí. Ráno, tedy spíš chvilku před polednem kdy jsme se vzbudili, jsou mraky dost nízko a výhledy moc nejsou. Jdeme tedy nejdříve na polévku, pak chvilku na pokoj a pak vyrážíme na procházku. Za cíl si vybíráme nedalekou vesničku Cat Cat. Asi po 500m narážíme na budku, kde od nás chtějí vstupné do vesnice. ???? Platíme 80 000VDN a jdeme dál. Asi po 1500m přicházíme k další budce, kde lístky kontrolují a posílají nás správným směrem. Cesta vede dolů z kopečka a je lemována četnými krámky s místními výrobky. Z každého z jich za námi vybíhá místní ženština a nabízí nám všechno možné a snaží se nás přesvědčit, že to určitě potřebujeme. Po chvilce už to je opravdu otravné. Cesta prochází okrajem oné nevelké vesničky, kde toho moc zajímavého není. U posledního stánku Marťa kupuje alespoň náramky pro rodiče. Po nějaké době přicházíme k nevelkému vodopádu odkud cesta opět stoupá vzhůru podél řeky až se napojí na silnici, která nás dovede zpět do Sa Py. Po cestě se ještě zastavujeme na vyhlídkové terase a dáváme si pozdní oběd. Po návratu do městečka ještě malá procházka, kávička a později večer večeře v podobě barbecue. Nějaké grilované maso a zeleninka s pivem. Po večeři nás ale ještě trochu honí mlsná, tak se jdeme projít ulicemi co bychom si mohli dát. Většina restaurací je již zavřená, ale nakonec jsme našli ještě jednu, kde se svítí a vcházíme dovnitř. V tom nás zastavil týpek a říká, že je zavřeno, ale paní z retaurace volá "pojďte dál, otevřeme" 😊. Dáváme si tedy před spaním ještě Lassi a pak jdeme na pokoj dělat na počítačích pořádek ve fotkách.

Tot: 0.133s; Tpl: 0.01s; cc: 6; qc: 44; dbt: 0.0526s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb