Za sedlom

Asia » Nepal » Annapurna
November 19th 2009
Published: November 19th 2009

Summary in English: Hello from Tukuche. We are moving towards warmer areas on the other side of the saddle. However it is still cold during the nigts. There is a road over here already. It is possible to take a jeep/bus here. But we are continuing with walking as we planned. We have enough time for that 😊 The views are fabulous. This time we can see Dhaulaghiri instead of Annapurna. Becaus... Read Full Entry

Photos are below

z tade idemez tade ideme
z tade ideme

rieka Kali Gandaki a na lavo od nej Dhaulagiri masiv a na pravo cast Annapurna masivu
19. den - Ghasa - 2000m19. den - Ghasa - 2000m
19. den - Ghasa - 2000m

dlhy den chodze sme ukoncili tu v hoteli Florida Guest House, ktory ma byt velmi popularny podla Lonely Planet, no ale my sme tu boli jedini hostia:)
Kravske hlavyKravske hlavy
Kravske hlavy

Ghasa je posledna a najjuznejsia dedina s prvkami tibetskeho budhizmu na nasej trase a zaroven tu zacina uz subtropicke podnebie
Za Ghasou sme opat opustili cestuZa Ghasou sme opat opustili cestu
Za Ghasou sme opat opustili cestu

a presli na takyto pekny chodnicek z druhej strany rieky
dedinka Kopchepanidedinka Kopchepani
dedinka Kopchepani

za ktorou sa opat napojime na prasnu cestu, ktoru vidiet ako sa taha po pravej strane
PomarancovnikPomarancovnik
Pomarancovnik

uz sme naozaj v subtropickom pasme :)
Dana Guest HouseDana Guest House
Dana Guest House

pekny hostelik, tu sme si dali obed
a zajedli ho jablkovym kolacoma zajedli ho jablkovym kolacom
a zajedli ho jablkovym kolacom

a zapili cerstvou stavou z pomarancov :) mnam mnam
Pod kravickaPod kravicka
Pod kravicka

chces travicku?
Tatopani - 1190mTatopani - 1190m
Tatopani - 1190m

miestne termalne kupele, zial hned pri ceste
nas teda nezlakalinas teda nezlakali
nas teda nezlakali

aj ked by taky kupel isto dobre padol po takej tuuricke :)
Miestni v uliciach TatopaniMiestni v uliciach Tatopani
Miestni v uliciach Tatopani

hraju hru - nieco medzi stolnym hokejom a biliardom

19th November 2009

Fotočky
Ahojte. A budú aj tie fotočky? :o) Neviem či viete, ale Fronkáč sa 28. žení. Už je to oficiálne, tak dúfam, že mu neprekazím žiadne prekvápko. :o) B.

Tot: 0.118s; Tpl: 0.012s; cc: 20; qc: 84; dbt: 0.0825s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb