15.den - presun na letisko kansai

Japan's flag
Asia » Japan » Osaka
May 26th 2016
Published: June 14th 2016

Po nicmoc spanku ,rano pobalenie, batoh nechani v jedalni a smer plaz.

Na plazi posledne hodinove lenosenie, kupat ma to nelakalo, obloha zamracena, more dost chladne.

Na plazi sa pohyboval bager, ktory bagroval piesok. Daval ho na vytycene miesta, co som si prvy raz myslel,ze tu budu lehatka. Fakt vysoke kopy piesku. Neskor tu neaky chalani zacali rozkladat dva velke stany. Tak zrejme sa tu nieco bude cez vikend diat, zeby stavanie soch z piesku? Ktovie.

Zamavanie moru, posledny pohlad na bielu plaz a nazad na ubytko.

Majitel mi dal typ aby som sa cestou zastavil v Toretore Ichiba, rybaci trh. Okolo 12/00 byva kazdy den porcovanie tuniaka.

Kedze z ubytka to je len neake 2,5km idem miesto lokalnym busom pesibusom.

Cesta prijemna pri pobrezi, obcas neaky ten rybar, resp rybarsky domcek.

Po pravej strane v zalesnenom kopci svieti sytocervena konstrukcia, odhadom 200m. V ubytku mi majitel vravel,ze to je navadzanie pre lietadla co pristavaju na tunajsom letisku.

Pri rybom trhu je zastavka JR Expres busu. Pozor zo shirahami je pred krizovatkou este jedna, ta je pre lokalne busy, pre jr expres je az za krizovatkou. Je dobre oznacena velkym pismom JR Expres bus,dokonca su tu vypisane aj ceny listku.

Rybaci trh je v jednej velkej hale, je to skor taka pasca na turistov, bo domorodcov som tu veru nevidel.

Dnu kopa roznych morskych priser, tie sa daju kupit a nasledne vonku pri hale upravit do pozitelneho stavu. Na to sluzia BBQ stoly, vstup je 300y, konzumovat sa tu smu len ryby zakupene na trhu a pit len napoje zakupene v tomto objekte.

Po vstupe do haly som mal stastie, bo akurat zacinali porcovat obrovskeho tuniaka. Fakt mega sou. Japonec s extra ostrym nozom krajal tuniaka, odrezky dvihal nad hlavu a pozbudzoval ludi aby si kusky kupili. Daval k tomu isto aj poucny vyklad ale pre mna smola,bolo to japonsky.

Po tejto sou prechadzka halou a vyvalovanie oci na rozne morske prisery. V jednej casti bol foodcourt.

Sledoval som starchy dochodcov na poschodie, mali tam neake stretko v pekne ozdobenej hale.

Na prizemi este kostujem neaky humus, ble a potom uz len vonku zbehnutie na vanilkovu zmrzlinu.

Po zmrzke cakanie na bus. Zjedol som tu pomaranc,darcek na cestu od domaceho. Fakt ako skvely clovek.

Problem so supami od pomaranca, nikde ziadny smetiak. Tak ich davam do sacku a hadzem pod lavicku. Fakt chore aby nebol na zastavke smetiak.

Prichadza bus, pre istotu na nho mavam,na zastavke som sam, zastavuje. Vyskakuje vodic s kapitanskou ciapkou. Automaticky sa ma pyta ci osaka. Nie,nie. Uf trochu sa zasekol, tak ukazujem papierik s nazvom zastavky. Hadzem batoh do podpalubia, vyplacam listok a moze sa ist smer rinku town.

Bus do rinky town chodi iba cez tyzden, odchod zo shirahami 13/49, 14/59, 16/09

sadam si na prve volne miesto, prichadza sofer a ukazuje mi na listku,ze tam mam cislo sedacky,tak presun do zadne casti busu.

Bus plny asi z vacsej 3/4.

Okolie opat paradne, najskor pobrezie a potom zelene kopce.

Kusok pred mojim vysadenim opat pispauzova zastavka.

Som si vsimol ako vodic dal pod predne koleso kliny aby mu nahodou neutieklo jeho vozidlo.

V rinku towne vyskakujem iba ja. Bohuzila pocasie nic moc, fuka a je zamracene.

Zastavka busu je hned pri zastavke vlakov len treba ist hore po schodoch a prejst cestu.

Trocha dezoorientacie ale neskor nabrany spravny smer do premium outletu .

V polke cesty sa rozhodujem odlovit kesku v rinku parku, kesku bohuzial nenachadzam ale konecne fajn upraveny park, v dialke je vidiet letisko a prakticky hned vedla parku je most ,ktory spojuje pevninu s letiskom.

Skoda pocasia bol by tu super relax.

V nakupnom stredisku si davam na rozlucku nudlovu polievku. Sranda nikde nikto ale i tak mi predavacka dala pipak na jedlo. Jedlo nachystane pipak zapipal, vybral som sa k okienku odovzdal pipak a zobral jedlo.

Je tu aj ruske koleso, tusim su na ne japonci zatazeni.

Mini herna pre deti a plno obchodikov.

Naskakujem na bus smer letisko. Shuttle bus odchadza zpred outletu z juhovychodnej strany, je to oznacene.

Najskor zastavka pri vyhliadke na odlietajuce stroje, najskor som tu chcel aj vystupit ale opat vsetko zhatilo pocasie, uz zacinaju padat prve kvapky.

Bus zastavuje pred terminalom pri medzinarodnych odletoch, parada check in zacina 3 hod pred odletom t.j. za 3min.

Mensie prezliekanie na verejnosti, vymena tricka, vymena kratasov za dlhe nohavice a sup ho k turkish airlines.

Tu uz dost ludi ale islo to rychlo. V rade uz pocujem cescinu, slovencinu.

Prichadzam na radu, batoh 8,5kg, japonka sa ma pyta ci chcem okno alebo ulicku, volim okno, dodavam, ze ale biznis triedu. Okno dostavam pri oboch letoch ale biznis triedu nie. Mozno ak by som jej dal horalku tak ma gratis prebookuje, musim to nabuduce vyskusat 😊

Po obdrzani listku ,smer JR office, kde uz automaticky vybieham na poschodie (dvaja ludia vs asi 15ludi dole). odovzdavam icoca kartu, strhavaju si poplatok 220y. Berem prachy, dole este radim ludom nech idu hore a zbytocne necakaju dole v rade.

Povodne som si chcel kartu nechat ako pamiatku ale zas nechavat im zbytocne 500y (vratny depozit) ,to veru nie. Sranda bude ak zas budu lacne letenky do japonska a opat si budem tuto kartu vybavovat.

Ako si to tu fotim, zacujem cestinu, udychany, trochu dezorientovany par. Tak reku ci potrebuju pomoct. Ne, my se tady jen rozkoukavame. Tak vam teda nasrat.

Tulanie sa predodletovou halou, na prizemi kupujem dalsie jedla, posielam pohladnice, kupujem magnetky (ceny cca rovnake ako v mestach).

Pohladnice kupujem v mini knihkupectvu, mali tu dost mango casopisov aj som rozmyslal,ze jeden zeberem ale radsej nebudem sirit kreslenu pornografiu. Znamku na pohladnice som musel ist kupit do obchodiku lawson, blizko knihkupectva. Ceny v lawsone skoro totozne ako v meste.

V medziposchodi sa nachadza kopa restik.

Dopijam caj a smer gate. Security bez problemov, pasovka tiez.

Do lietadla opat nastupujem medzi poslednymi. Sedim v zadnej casti pri okne, vedla mna nemec.

Po vzlietnuty sa zacina podavat vecera, cul testujem biele vino. Nemec si bere hned 3 flasky.

Zas mi to trosku bucha do hlavy.

Dal som si rybu, chyba ,uplne slabucke jedlo

Letiadlo stare, nefunguju mi sluchatka,takze ziadny film nekukam.

Niektore narodnosti sa tu doslova ozieraju, furt chodia za letuskami, letusakmi a nosia si chlast. Narodnosti nech si kazdy domysli, napoveda, v 93 sa tieto staty rozdelili.

Zaspat sa mi moc ani nedari pritom som totalne unaveny.

naklady (€ = euro , y = japonsky jen)
1€ = 122,654 y - zaratal som sem aj poplatok za vyber 1,2€ inak by bol kurz 1€ = 123,0164y kurz pri dalsom vybere 1€=119,175y)

zmrzlina - 300y
nakup - 550y
shuttle bus rinku town - letisko - 200y

shirahama
osaka

Tot: 0.069s; Tpl: 0.016s; cc: 9; qc: 28; dbt: 0.0331s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb