99.den - bandung

Indonesia's flag
Asia » Indonesia » Java » Bandung
May 7th 2018
Published: May 9th 2018

Rano sa budim na ucinky mlieka, predsa len si zaludok na tento napoj uz odvykol.

Od 8.00 dole v lobby na free nete, ktory obcas padal.

Tu v hojnom pocte mamicky s detmi.

Niektory isli hned k bazenu, ten bohuzial ani dnes nevyskusam.

Nahadzane do mapy polohy ubytiek v kota bharu a zverejneny inzerat na cs ci sa ma niekto v tomto meste chut stretnut. Furt nevim ci riskovat a ist na perhentian v piatok bez ubytka. Co som chcel pouzit referal tak tam boli nenapadne este spomenute rozne poplatky (pocitam, ze na mieste nebudu), tak referal setrim na dalsiu destinaciu , i ked neni iste ci bude fungovat.

Cs ma kontaktuje nech idem na hlavnu cestu.

Po chvili prichadza a ideme smer mesto malou dodavkou.

Premavka uplne nahovno, same zapchy (to som ale este nevedel co ma caka na spiatocnej ceste). Jeden prestup a uz sme pri gouverment muzeu.

Kedze je pondelok, tak isto ako v europe i tu je zavrete.

No nic, cs objednava gojek auto a ide sa do nuart muzea.

Opat nekonecne zapchy.

Prichadzame na miesto.

Platim oba vstupy kartou, cs platila dopravu.

Ziadne dvojite vstupne a v cene aj jedlo.

Instrukcie aby sme nefotili bleskom, nicoho sa nechytali.

Dostavame nalepky na tricka a hor sa do skumania moderneho umenia.

Su to rozne utvary soch, vsetko robil jeden clovek.

Niektore fakt zaujimave.

Po dvoch podlaziach sa dostavame von, tiez par soch.

Kotvime v restike, kde nam prinasaju chrumkave kura. Dost velka porcia a aj dost chutne.

Pri odchode nas este ohlasuje obsluha, treba doplatit dane. Toto iste je aj vo fastfoodoch (kfc, mcdonald….) cenu su vypisane bez dph. To fakt cloveka nasere.

Appka gojek funguje na sto percent. Sofer normalne vedel kde je svk a vymenuval aj vsetky susediace staty.

Prichadzame do zvlastneho parku, babakan siliwangi, bez pozemnych chodnikov.

Po parku sa pohybujeme po vyvysenom chodniku cca 2-5m nad zemou.

Samozrejme je to pekne ohradene zabradlim.

Dobiehame skupinku malych deti. Podla cs sa ma boja, kvoli mojej vyske. Neskor nas stale sleduju, vzdy ked sa otocim urobia par krokov vzad.

Su tu dva predvolebne mytingy.

Pri jednom aj podium s kapelou.

Kapela hrala miestne odtrhovacky ale toto fakt neni moj styl.

Pesi presun na delikatesu do pak aip na es durian

Cs mi to objednava s cokopadou.

V miske durian s ladom a to poliate cokoladou.

Chut je ohromujaca uplna bomba, mohlo byt toho viac, priloha ani nemusela byt. Fakt nechapem naco mi nalozili taku kopu odporneho durianu, cokoladka uplne stacila 😊

Fakt odporne ovocie, nechapem jak to moze volakomu chutit a ako bonus este to riadne smrdi. Ble.

Cs sa na mne dobre bavila.

Po pochutine opat gojek auto a zas cez zadrbane mesto do parku, taman huta raya

Tu uz jebovci dvojite vstupne (15 vs 55). To som uz na zaciatku cs hovoril, ze ak bude niekde dvojite vstupne nejdem dnu. Chapala to.

Tak sa pri pokladni tocime a zapadame v 372 coffe shope.

Davam kapucino,cs ladovy caj.

Kaviaren splnuje vsetky kriteria hipsterov. Aj ich tu dost sedelo.

Obsluha nam odporuca sa ist posadit cez cestu do miniparciku pri vode.

Riecku rucne prehlbuju robotnici.

Kapucinko nist moc.

Opat gojek auto k terminalu dago, odtial angkut na vyhlasenu ulicu braga.

K premavke sa ani nebudem vyjadrovat. Cesty zadrbane autami, motorkami. Tie obiehali zprava, zlava, pchali sa do kazdej medzeri.

Plno restik, obchodov, barov ale hlavne uplne upchata cesta. Toto je braga st.

Budovy kolonialne, tak to opisuju v sprievodcoch. Clovek si pod tym predstavi nieco honosne ale v skutocnosti su to len stare bezvyznamne budovy. Nic po com by mal clovek saliet.

Davame jedlo vo fajn podniku warunk upnormal. Daju sa tu pozicat aj stolove hry, clovece nezlob se, nemali.

Po uplne onicom preplnenych uliciach sa dostavame k africkoaziajskemu muzeu. Bol tu rovnomerny summit, tak po nom spravili muzeum.

V parku alun alun kopa ludi na umelom travniku, v pozadi obrovska mesita.

V okoli aj dost vojakov(policajtov?) ale bez zbrani.

Chytame mini dodavku a smer domov.

Uplne pokokot cesta s jednym prestupom.

Cesty uplne upchate, isli sme urcite okolo dvoch hodin, pesi by sme to zmakli za hodinu.

No ale pesi by som sa tu nepresuval, chodniky v dezolatnom stave, ked ok, tak sa po nich jebali motorkari, smrad z vyfukovych plynov, kopa stankov s jedlom (fakt to musi byt super, jest pri ceste a dychat to svinstvo a davat si bacha aby volaky papluch nebehol do stanku).

Uplne teda mesto na hovno aj keby som byval v centre (cca 5km od centra), za vsetko moze debilna premavka.

Odprevadza ma na ubytko, davam jej predposlednu pohladnicu.

V lobby potom na nete, ale furt to padalo.

Takze cul nieco o nej.

Bola v europe, mimo zapadnej aj klasicky triangel praha, vieden, budapest. Rozmyslala, ze sa zastavi aj v bratislave ale potom od toho upustila, bo nic zaujmave tam neni. Turisticka agentura svk ma co teda dohanat aby prilakala ludi.

Zvacsa je dobrovolnicka v oblasti polnohospodarstva. Ak sa zadari mozno pojde do francuzska ale z 26 beru len 2 ludi.

Pocas mojho sprevadzania jej volali z neakej agentury (?), vraj je moznost ist na dobrovolnicit na lombok. Dost ju to potesilo, bo je to daka holandska organizacia a vraj ak sa osvedci, mozno ju daju aj do holandska.

Vravela o dakej babe z europy co tu bola na podobnom projekte, vydrzala jednu noc a potom to zabalila a vratila sa domov. Toto su ti zhyckany snilkovia co ziju svoj virtualny sen.

Bola v neakej dedine na jave, ziadna doprava iba vlastna, 5 hod po neexistujucej ceste (ty vole sak vychodny timor), v dedine nic, zadny obchod, doktor. Jedna zena tam bola tehotna, nastali komplikacie ale bohuzial ju nestihli dopravit k doktorovy. Tak konec.

V domoch ziadne kupelne abo wc. Iba v dedine jedna velka buda, kde sa chodila umyvat cela dedina. Buda nemala strechu, takze ludia z kopcov mali priamy vyhlad do kupelni.

Jej mama je z yogyakarty, otec zo sumatri. Obaja su potomkovia kralovskych rodin, tak ako vacsina ludi z tychto oblasti. Ma teda o tom dva certifikaty a do kralovskeho palaca v jogje moze ist gratis.

Ono jogja je specialny region indonezie, kde vladne este aj teraz kral. Samozrejme ten ale podlieha indonezskej vlade.

Odporuca mi navstivit sumatru, vraj super cast indonezie. Tak cul fakt nevim kam na mesac po korei, sulawesi abo sumatra (to by som mohol dat lodou z/do malajzie)

Tato cs sa furt smiala, ako toto je zas po dlhej dobe cs co mi ozaj zapasoval. Ozaj skvela baba.

Ma rada rock ale ten v indonezii vobec neni v kurze. V minulosti tu mal byt aj rock festival ale pre nezaujem sa zrusil. Krajina ma 250mil obyvatelov a nenajdu sa zaujemcovia o festival, to je uz ine kaffe.

Zajtra smer jakarta.

Tato premavka tu vraj nic nebolo, caka ma peklo na zemi.

Ludia z bandungu jakatcanov nemaju radi, pre ich bezohladnost a namyslenost.

Obcas sa stane, ze im rozbiju auta.

Este futbalova zaujimavost, ked domaci tim ziskal titul, verejna doprava skolabovala. Proste soferi prestali jazdit ani grab ani gojek. Vsetci oslavovali.

Angkut : 5k r
Angkut : 3k r
2x vstup : 5.98€ (karta 100k r)
2x jedlo : 40k r
2x jedlo : 57.2k r
Angkut : 5k r

Neake veci chybaju, bo som stratil prehlad kto co plati

Tot: 0.806s; Tpl: 0.01s; cc: 9; qc: 51; dbt: 0.5418s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb