Ki Gompa

Asia » India » Himachal Pradesh » Spiti Valley
August 30th 2010
Published: August 30th 2010

Tak predsa sa nam podarilo este zastavit na nete. Prechadzame opat Kazou a mame par hodiniek cas kym nam pojde bus do Tabo. Poslednu noc sme stravili v klastore nad dedinkou Ki. Bol to uplne iny zazitok ako spat v guest house urcenom pre turistov, kde si clovek v pohode da sprchu, alebo najde nieco co vyzera ako zachod. Miestne podmienky boli viac ako skromne, ale zato ich pohostinnost bola uzasna. Vidiet ako cely klastor funguje od kuchyne az po skolu pre male deti je nieco co treba zazit. Len milk tea uz nemozeme ani citit, lebo nam ho tam nalievali stale a nie do poharov ale misiek. Tie sme nafasovali hned po prichode a pouzivali sa na vsetko, od caju az po veceru. Vecera inak pozostavala z niecoho co chutilo ako parena knedla a k tomu siel tradicny sosovicovy Daal. Chutilo to celkom fajn, ale najlepsie na tom bolo aj tak pozorovat ako to cele robia v hrncoch takych ze by tam kludne aj Matyska okupali. Polka nasej vypravy si este vecer vybehla na kopec spachat par fotiek a zistit co je v dalsej doline. Kostovi sa nechcelo.. :-D
V klastore sme sa aj opat stratli s jednym starsim panom z Nemecka (71). Cestovali sme spolu uz z Manali do Kazy. Zije tu uz par rokov. Travi dochodok tym ze zije v Indii a cestuje po nej. Celkom pohodovy a neuveritelne ukecany clovek. :-)
Na druhy den rano sme dali dalsiu davku milk tea, pozreli si ranne modlitby, urobili foto s detmi a bezali na autobus spat do Kazy. Ten stal tiez zato. Svojou kvalitou si nezadal za local busmi v Bolivii a narvaty bol tak ze sa nedalo ani nadychnut. To bolo vlastne aj fajn, lebo priamo vedla nas bolo durchom pocikane babo. :-D
Dnes by sme mali nejak podvecer dorazit do Tabo. Pokusime sa v buse chytit nejake miesta lebo postojacky je to cista agonia. Aj ked mysliet si ze posediacky to bude lepsie je asi dost naivne. Ale dnes ako sme stali skoro vedla vodica bolo trosku znepokojujuce pozorovat ako sa pri prudkych zakrutach dostava predok busu uplne nad zraz. Aspon toho budeme snad usetreni. :-D
Ako s netom dalej nemame tusenie. Uz sme 2x slubili ze dalej nebude a obavame sa ze tentoraz uz nase sluby nie su plane. Tabo je mala dedinka a budeme radi ak sa tam vobec nejak ubytujeme. Ale zase netreba to tu podcenovat. Uz nas parkrat prekvapilo ze aj na tej najrozsypanejsej bude mali satelitnu antenu. Tak ktovie.. :-)

Pohlad z horaPohlad z hora
Pohlad z hora

To bola vyyyska! :-)
IginoIgino
Igino

Ano, bola to samospust! :-D
Rozluckova fotoRozluckova foto
Rozluckova foto

My, nas spolucestovatel a kopa deti :-)

30th August 2010
Nasa 5 hviezdickova izba :-D

no teda..
hosi o tej noci v ruzovej izbe nechcem nikdy nic pocut :-D
30th August 2010
Rozluckova foto

Do I see a beard?
Hi Peter and Igi, How are you doing. Looks like nice pictures. Hope you guys have some fun. See you L8ter. Regards, Anthony
31st August 2010
Nasa 5 hviezdickova izba :-D

to male kratke o co mas oprety vak je stol?! :O co si robi srandu a tvari sa ze je postel?....
9th September 2010

Pche!!
Ano, to JE postel!! :-D
15th December 2010

Beautiful
Beautiful pictures! Very picturesque and majestic! Could you please tell me how could one visit Ki Gompa? I mean is it open to tourists? I'm from Canada. I look forward to hearing from you. Thanks and regards. Cheers!
3rd October 2011

Ki Gompa
Sorry for really late answer. We didn't check messages here for months. :-( To visit Ki Gompa is no problem. Buses from Kaza are going there every day and monks are renting beds for cheap price. So just visit the monastery and ask for accommodation. :-)

Tot: 0.23s; Tpl: 0.013s; cc: 10; qc: 66; dbt: 0.1925s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb