Siem Reap a Angkor

Asia » Cambodia » North » Siem Reap
November 22nd 2013
Published: November 22nd 2013

Vstup do chramoveho komplexu
Angkor Wat - checked! Po Machu Picchu a Taj Mahal dalsie miesto do zbierky co sme chceli vzdy vidiet. Podarilo sa. Predvcerom sme po dlhej ceste dorazili do Siem Reap a nase spoznavanie starodavneho Angkoru mohlo zacat. Cakali sme vselico, ale hlavne sme necakali ze cely Angkor bude tak obrovsky a samotny Angkor Wat je z neho len jedna cast. Nas povodny plan bol ignorovat vsetky rikse co sa nam tu stale ponukali a pekne si to sami po vlastnych za den alebo dva pochodit. Teraz uz chapeme preco vo vsetkych turistickych sprievodcoch sa doporucuje trojdnova prehliadka. Angkor je nekonciaci komplex chramov, palacov a obrovskych nadvori v rozlohe pomaly mensieho mesta. Jednotlive casti su od seba aj niekolko kilometrov vzdialene a mali sme co robit aby sme to za tie dva dni co sme si na to vyhradili aj presli. Aj na dotieravych tuk-tukarov sme museli nakoniec pominat kopu zeleznych finacnych zasob lebo inak by sme to nezvladli. Aspon prvy den sme to skusili po nohach, ale po hodine chodze na tropickom slnku sme to vzdali a stopovali prveho co siel okolo. Ruiny celeho Angkoru su ale nadherne a medzi nove divy sveta patria pravom. Je to jedno z miest ktore

Vnutorne nadvorie
ohuri a prekona vsetky ocakavania ktore clovek po prichode ma. Nema cenu to opisovat, fotky asi povedia viac. Tie vsak ani zo stotiny nezodpovedaju tomu ake krasne je to naozaj.

Aby sme vsak len nechvalili tak treba spomenut aj samotny Siem Reap. Mesto ktore vzniklo asi len preto aby turisti prichadzajuci kvoli Angkoru mali kde spat. Tvori ho len kopa predrazenych restauracii, luxusnych hotelov a hlucnych barov. Cele to doplnaju miestni ktori ziju iba z turizmu a su teda ja adekvatne dotieravi. Obzvlast vodici tuk-tukov su majstri v tom ako dostat z naivnych turistov aj posledne dolare. Najlepsie co clovek moze urobit je dohodnut sa s jednym z nich nech je k dispozicii cely den pocas prehliadky. Usetri to cas aj peniaze. Nas jeden hned prvy den tak vytocil (a osklbal) ze na cely druhy den sme si najali len jedneho. Ten celkom sekal dobrotu a ani nepytal kazde dva kilometre peniaze naviac. Jeho stastie lebo uz ten prvy prezil len vdaka tomu ze sme peniacu prskajucu Evku obaja drzali. Ale ze riadne slapal na plyn ked od nas odchadzal..

Mimochodom vdaka tomu ze sme vlastne uprostred dzungle mame tu celkom slusne safari. Odmysliac od slonov a opic

Centralna cast
(podla Kosta jedna z nich zula kluce od motorky) je tu kadeco co ma sest a viac noh a rozmery stredne urasteneho ratlika. Obzvlast stonozky su tu k sezrani. Najvacsia mohla mat cez dvadsat cm. Ale aspon to obohacuje miestny jedalnicek a daju sa tu kupit lahodky ktorymi bezne v ZOO Bojnice krmia zaby.

Dnes o polnoci odchadzame do Phom Penh kde chceme stravit tak dva dni a potom na Phu Quoc kde by sme sa chceli uz do konca len valat na plazi a pit drinky. Snad vyjde pocasie.. :-)

Angkor WatAngkor Wat
Angkor Wat

A dalsie nadvorie :-)
Pauza na ananas :-)Pauza na ananas :-)
Pauza na ananas :-)

..na vitaminy sa najde cas vzdy
Asi najznamejsi strom v celom komplexeAsi najznamejsi strom v celom komplexe
Asi najznamejsi strom v celom komplexe

..skoda ze sa pri nom chcel kazdy odfotit
Otvaranie tajnych dveri :-)Otvaranie tajnych dveri :-)
Otvaranie tajnych dveri :-)

Kostik a la Indiana Jones

Tot: 0.102s; Tpl: 0.021s; cc: 12; qc: 62; dbt: 0.0624s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb