Do Hanoi a v Hanoi

November 10th 2013
Published: November 11th 2013

Letisko v DoheLetisko v DoheLetisko v Dohe

Evka a McQueen
Prvy den v Hanoi je za nami. Najskor kopa lietania a potom kopa chodenia. Uz samotna cesta bola pre niektorych z nas zazitok. Beh hore schodmi spat na check-in v Dohe - 50 kcal, Evkin vyraz ked jej teta s usmevom roztrhala letenku - na nezaplatenie. Az na drobne incidenty to ale bola celkom prijemna cesta a par scenerii pocas letu naozaj bralo dych. Hlavne burka nad Irakom kde blesky pod nami neskutocne osvetlovali oblaky. A nie len blesky:

- "Dole je obrovsky poziar, kde sme?"

- "Hmm.. Nad Baghdadom.."

Skoda ze to neslo odfotit. A skoda ze niektori z nas nesedeli pri okienku, ze? :-) Aj srandy cosi malo bolo. Hlavnym zabavacom sa nechcene stal najmladsi clen vypravy. Najskor ked jej na kontrole vysypali obsah kabelky skoro aj s podsivkou alebo ked vytriasla z ruk cukrik priamo pred letuskou co jej ho dala. Ako sme doteraz mohli cestovat bez nej? Mimochodom letisko v Dohe je vcelku bieda. Na to ze si tam ani upratovacka nekupi mensie ako sedmickove BMW tak letiskove zachody su cista stvrta cenova. Za to ale Qatar Airlines maju asi najvacsi vyber filmov a hudby co sme zazili a dokonca aj naozaj kvalitne jedlo. Palec hore sefe.

Po prilete do Hanoi slo vsetko lahko, uz nas cakal vybaveny odvoz takze presun do hotela bol bez stresu a nakoniec aj ubytko je fajn. Aj ked samozrejme na fotky sa podoba asi tak ako burgery v McDonalde na svoje marketingove predlohy. Vecer sme si dali rychlu prechadzku po starej stvrti a isli spat. V ramci spania sme prespali aj tajfun ktory tu nadranom narobil trochu rachotu a vody ale v podstate nic co by stalo za zmienku. Uz z neho bola len trosku silnejsia burka. Nastastie..

Dnes sme po vlastnych vyrazili za vytycenymi bodmi v ramci mesta. Obisli sme staru stvrt, zabludili do starej Francuzskej kolonialnej stvrte a potom smerom k prezidentskemu palacu a mauzoleu Ho Chi Minha. Je tu co obzerat a s komunizmom to tu ma cele spolocne asi ako Cina. Daju sa tu najst aj luxusne obchody a drahymi autami sa to tu celkom hemzi. Ale stale menej ako motorkami. Prvu hodinku to chcelo kopu odvahy a chytania praxe ako prejst cez cestu lebo semafory tu nikto neriesi. Aspon ze Evka pri tom kluckovani krasne pisti. Jedina kontrolovana krizovatka bola pred prezidentskym palacom lebo tu to riadil odvazny muz zakona. Snad
Jazero pri hoteli..Jazero pri hoteli..Jazero pri hoteli..

..vecer pri prichode
ho este nikto nezrazil. Co este stoji za zmienku su parky. Je ich celkom dost a su krasne upravene. Teraz nas este caka vecera. Len si treba vybrat kde. Idealne niekde kde maju anglicke preklady jedal. Len tak pre istotu.. :-)

Zajtra nas caka este jeden den v Hanoi a v stredu by sme chceli ist do Ha Long Bay. Snad to nebude problem lebo to tam vraj celkom chytil tajfun. Ale zatial sa vsetci tvaria ze jedine co by nam mohlo pokazit zazitok je maximalne tak mutnejsia voda. Tak uvidime..

Stara katedralaStara katedrala
Stara katedrala

Dedicstvo po francuzoch
Muzeum armadyMuzeum armady
Muzeum armady

Dnes pondelky a piatky bohuzial zatvorene :-(
Le-Nin vecne zivy!Le-Nin vecne zivy!
Le-Nin vecne zivy!

A Evka s nim :-)
Treba vzdat cest!Treba vzdat cest!
Treba vzdat cest!

Mauzoleum Ho Chi Minha
Nevieme co to je..Nevieme co to je..
Nevieme co to je..

..ale rozdavali tam banany!

11th November 2013

nie ste jediní, ktori mali zazitok z vasho letu.. t.j. olutovala som, ze som mamine ukazala stranku na sledovanie mini lietadielka na mape (mimochodom, bola chvilka, kedy uplne zmizlo)... no hadam si to tu neprecita :D a celkom verim, ze ste z tej najmladsej mali srandu :D

Tot: 0.174s; Tpl: 0.011s; cc: 15; qc: 68; dbt: 0.0841s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb