Proste chaos

Asia » Thailand » Central Thailand » Bangkok
June 10th 2006
Published: July 28th 2006

Ahojte,
tak uz sme v Thajsku a je to tu neskutocny chaos, dost bordel, ale nie je to az take zle, potom to pismo, ktore vobec nevieme citat a anglictina je tu nanic, lebo nou skoro nikto nehovori. V Bangkoku sa este dalo, ale mimo neho, kde sme teraz (sme v Nakhtam Pakhtom, ci tak nejak zapadne od Bangkoku pri leziacom Budhovi, ktoreho sme dnes videli) skoro nikto. Tak len ukazujeme co chceme a oni nam to davaju. Je tu dost lacno, dnes sme isli vlakom asi 65 km za 10 bathov (co je asi 8 nasich korun 😊. Bola to sice tretia trieda a vlak ked sa pohynal, tak som si vzdy myslel, ze do nas niekto narazil, ale inak uplne v pohode. No a dnes som si chcel dat nejake maso na trhu a tak som ukazal na surove maso a panvicu, ale dostal som polievku s nejakou zeleninou divnou. Ale bolo to dobre, len som to trochu prehnal s tym ich chili korenim 😊. Co je zaujimavostou, tak ze tu kde si kupis na ulici kokakolu, alebo inu malinovku, tak ti ju vyleju do sacka a daju ti tam lad a slamku a clvoek si nosi potom taku malu igelitku s malinovkou. A vobec, co sa tyka jedla je tu vselico co nepozname a stale to kostujeme, lebo je to tiez dost lacne, tak sa hadam vyzivime nez prideme domov trochu. Aj vo vlaku sme si dali nejake maso na spajdli a dufame, ze to nebola macka 😊
Batohy sme si nechali v guest hause v Bangkoku, tak dufam, ze nam z nich nic nezmizne, vsetko cenne sme si zobrali, ale ani o ten zvysok by som nechcel prist. Ale s tym cestovat by sa nedalo. Ubytovanie nas v Bangkoku vyslo na 150 B na jedneho a uschovne 6 B na den, takze uplna pohoda. Fakt je tu lacno, dokonca aj pre slovaka, co je skor rarita, vsak. Takze uz po dvoch dnoch co tu sme mame kopec zazitkov, ale sme vcelku radi, lebo je to vsetko zaujimave, nove a konecne nam je teplo (mozno aj moc), lebo na NZ a v Australii nam bola skor zima. Cita si to tu este niekto? vsetci ste zamastene opice! Som zvedavy, ci sa niekto docital az sem a zareaguje 😊
Co este viac pridalo na chaose su oslavy krala - 60 rokov na trone. takze vsade je
plno ludi, vsetci
Erawan fallsErawan fallsErawan falls

zapadne od Bangkoku
nosia zlte tricka okrem turistov, niektore ulice su pozatvarane v centre aj niektore hotely,lebo krala prisli pozriet dalsi aspon 60-ti krali, autobusy chodia uplne inokade kade by mali. takze sme sa rozhodli opustit Bangkok a chceli sme ist na sever do hor. lenze, ked sme si chceli kupit listok na vlak,oznamili nam,ze tam vlaky nechodia, pretoze su na severe povodne a je znicena trat. takze momentalne sme na zapade od Bangkoku a tu si chceme pozriet najvacsi chram, plavajuce trhy, most cez rieku Kwai a potom uvidime co dalej. ved je tu toho dost co na videnie. a aj na papanie. tie jedla teda vyzeraju vselijak divne a aj ovocie vselijake, len kukame a skusame,ale co sme zatial ochutnali, chutilo velmi dobre a hlavne je to tu konecne lacne 😊 takze si mozme dopriat 😊
Tak ahoj, fotky este nie su vyvolane 😊
...uz su 😊

13th June 2006

Lacno? No nekup to ;o)
Ahojte, vidim ze sa velmi tesite ze je tam tak lacno, kedze ste to niekolko krat spomenuli, ani sa necudujem, musi to byt super pocit nerozmyslat nad tym kam idem, ked je vsetko lacne. S tym ochutnavanim to zase neprezente, nieze pride jano s 80 kilami ;o) hehe Ta oslava kralovych narodenin by mohla byt prilezitost sa priplichtit na oslavu, nie? Ci to uz tak nefunguje ze na namesti je ovocie, maso atd a vsetko zadarmo? ;o)))))) Vela stastia a dufam, ze batohy najdete v uschovni tak ako ste si ich tam nechali. Caute R.
13th June 2006

hlasia sa dve zamastene opice, ktore sa docitali az sem... caute a nezabudnite na paradnu thajsku masazzzzzzzz
16th June 2006

...
Ahoj. Tak ja Vam dam zamastenu opicu! ;o) Docital som sa vsak len potial, bola to uzasno-uzasna nuda, tak dalej som ani nepokracoval. ;o) Ja len dufam, ze ste zaockovany proti hepatitide typu Be, proti tetanu a dalsim nesvarom. Frcnite tam nejake fotky, nech vidime tie "opice" v zltych trickach. A mozete pridat aj nejake foto k predchadzajucemu "Safari!". Vas oddany citatel Brano.
29th June 2006

tiez zamastene opice
Caute dufam ze uz ste dobre docestovali a tesime sa na vas. pa L+M
9th July 2006

L a M a B
Ahojte tak sa tiez hlasime tie zamastene opice. Ja som az teraz dosla do HK este sme boli tu v CR na dovce. Mirka isla na 2 tyzdne do Irska aj s Petom. Ak budes mat trochu casu taksa ozvi na icq, aspon tymto vas zdravim a dufam ze este citate tieto komentare :) pa L
12th July 2006

zamastena
to aby si vedel, ze predchdzajuci brano je druhy. Pozdravujem Toma a cudujem sa nad tym ako moze byt taky namakany ked iba zbiera kiwi a vozi sa autom.Sak ked dojdes domov, tak ti to asi vsetky tie opice vratia, kedy pirletite?alebo idete peso, by som vedel navrhnut nejaku tu trasu:)Hlavne si nezabudni vysypat vsetok biely prasok. Inak,na SK vam asi zima nebude.pozdravujem vas aj za Martu. Inak pekne clanky zatial caute
31st July 2006

ty si zamasteny skriatok
servus jano,vidim ze mas farebny zivot, tak nech nestraca farbu.kedy dojdedete?Rtn

Tot: 0.1s; Tpl: 0.011s; cc: 16; qc: 87; dbt: 0.0657s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb